Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Zablokování zadního kola

Sobull

Recommended Posts

Zdravím. Mám problém se zadním kolem na 405. Auto se normálně rozjede a pak při sebelehčím přibrždění se pravé zadní zablokuje ozve se docela nepříjemná rana a auto se zhoupne dolu na tom kole. K odblokování kola stačí zařadit zpátečku a couvnout o pár metrů. Pak to někdy udělá znova a někdy zase ne. Samozřejmě, že když to bylo v servise tak to neudělalo. Nic na tom nenašli, ale teď mi to udělalo zase. Co to může být? Nechtěl bych to zažít ve vyšší rychlosti. Jsou tam bubny. Díky za odpovědi

To je právě to... brzdy jsou komplet dělaný asi před dvěma měsíci. Teď, když to začalo, jsem to odvezl tam kde mi je dělali. Rozdělali to a nic nenašli, snad by přišli na to kdyby něco nebylo tam kde má být. Odvezl jsem to domů a za dva dny znova. Nevím co s tím, mám docela strach s tím jezdit. Odvezl jsem to zase do servisu a uvidím v pátek co řeknou, ale mám obavu, že když jim to tam přímo nezablbne, tak zase nic nenajdou.

Se zátěžákem to nemá nic společnýho.Problém je uvnitř brzdového bubnu.Můžou to být přehozený pakny,když se na ně podíváš,tak jedna má obložení delší než ta druhá.Další možnost je v již zmiňovaným samostavu,je dobrý při prvním nasazení paken vymezit tu správnou vůli.Měl jsem ten samej problém na svojí 405ce a už ani nevým jak jsem to vyřešil,už je to celkem dost dlouho.Mě se kolo zablokovávalo stejným způsobem a ještě navíc při projetí nějaké nerovnosti si to taky pěkně přičaplo jak to přibrzdilo,ale nikdy ne ve vyšší rychlosti.Ty máš výhodu-dělali Ti to v servisu-nemusíš nadávat na sebe,to mi co si auta opravujem sami jsme na tom hůř.Nemáme koho nakopat do zadku,leda sebe.

no našim se zasekávalo zadní kolo když měli dojetý čelisti po výměně ok, a když to rozděláš nevidíš někde něakou poradnou rejhu ?.. a jestli to reaguje na přibrzdění tak to bude v brzdach nebo v bubnu, ještě mrkni na ten mechanismus co roztahuje a ztahuje pakny..jesi neblne :)

• 2 weeks later...

Takže \"vyřešeno\", ale opravdu v uvozovkách. Ani při několikerém rozebrání se na nic nepřišlo, všechno chodilo jak mělo, nic nebylo poškozené. Pomohla až výměna paken. Ty původní ale neměly najeto ani 500km. Ale hlavně že už to jezdí...

• 2 weeks later...

Dával bych si taky bacha na ty péra kam se dávají - jednou jsem bubny rozebral a péro bylo ve vedlejší dírce (protože jsou někdy až na páku pro ručku stejný, takže mají díry pro levou i pravou stranu), takže to může dělat taky paseku.