Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Přepsání blbosti v TP

vinorak

Recommended Posts

Takže mám drobný problém. Ve velkym techničáku je v kolonce typ motoru napsáno XU5J. Štítek sem sehnal 180Z, což je pořád jedno a to stejný 1.6 gti 76kW. Pán na evidenčce mi řek, že to evidenčku udělá :super (předtim mě bez štítku vyhodil, že to prostě ukecat nejde :D) Takže to by bylo OK. Ale já bych taky rád nechal změnit údaj v techničáku, aby tam nebyla tahle blbost. Takže jak mám postupovat :myslim

Mám napsat do peugeotu, nebo stačí zaskočit k nějakýmu koncesionáři??

Problém by to snad neměl být, když je to vlastně pořád ten jeden motor, akorát dvojitě značen :myslim

něco jako u mojí 1.1 s kódem HDZ kdyby bylo v TP TU1M/Z mám pravdu ne:myslim

díky za odpověď :super

Záleží na úředníkách co tam sedí.

Co jsem měl sedana tak od začátku bylo v TP psaný ABS a v autě od výroby nebylo. Normálně jsem byl 2x na STK a vždycky v pohodě bez problémů. Auto jsem prodal těsně před STK a novej majitel před přepisem si jel na kontrolu už u nich. A světe div se neprošel kvůli týhle chybě při zápisu. Takže jsem ještě absolvoval martýrium u peugeota, kterej mi za 600,- podle VIN vydal potvrzení (cca 8 dní), že opravdu to auto ABS nemělo a s tím na MÚ kde to z TP vyškrtli. Takže asi tak. Je to jen o lidech.

XU5J je \"technický\" typ motoru, 180Z je \"podtyp\" motoru. Tenhle \"podtyp\" se udává v techničáku.

Neco jako u Š130 byl typ motoru 742 (XU5) a u Favorita byl typ motoru 781 (XU5J), přičemž staré zadohraby měly podtypy motorů 742.12, 742.12X, 742.135, 742.136

Stejně, jako pro Favo byly 781.135, 781.136, 781.136X

Doufám, že jsem se do toho nezamotal :P

P.S:: Zkus všemocného Peugeota :D (protože jde, skutečně, o to samé - leč nesprávně zapsané)

Vinorak: správný postup je ten, že na STK ti dají protokol o evidenčce, kde je napsáno, že NEVYHOVUJE, a do závad napíší typ motoru - dle skutečnosti 180Z.

S tímto se pak odebereš za magistrátním technikem, že to chceš opravit. On sebere papír o nevyhovující evidenčce, podívá se na to auto, jestli to na tom motoru opravdu je, a opraví ti to v TP (nebo napíše kus papíru, podle kterého ti to opraví pracovnice na přepážce), a provede převod, znovu už na evidenčku nejdeš.

Problém ovšem je ten, že ten magistrátní technik sám rozhodne, jestli ti to přepíše, nebo jestli k tomu bude chtít vyjádření od Peugeotu. On má pravomoc ti to opravit jen dle protokolu z STK, ale také má pravomoc požadovat ten papír od zastoupení značky.

Většinou je to tak, že ten technik řekne, že když je v TP třeba XU5J, tak proč je v autě najednou 180Z... A je problém a chce vyjádření zástupce. Pokud ale se motory XU5J opatřovali štítkem 180Z, Peugeot by to měl potvrdit a bylo by vše ok. Nebo na to sám technik přijde, ale o tom pochybuji.

XU5J je označení toho motoru, to někdo tenkrát blbě do TP zapsal, když to přivezli (našel to třeba na \"rodném listě\" auta apod.).

Ještě je možnost, nastínit to tak, že číslo sedí (pokud ho ještě nevymazali a máš ho na motoru) no a pokud sedí číslo, tak sedí i typ ne? U starších se to takhle sem tam řešilo, sedělo číslo a tak se z kolonky typ motoru vyškrtla ta kravina \"vznětový\" a do poznámky napsal to co bylo na typovém štítku motoru.

Technik to buď zná, protože už to dělal víckrát, nebo se mu podstrčí soupis těhle kódů z nějaké knížky, a nebo když ani to nestačí, jede se jinam nebo se počká na střídání směn :) Já potvrzení od Peugeotu nepotřeboval nikdy ;)

Původně zaslal: oddie

Technik to buď zná, protože už to dělal víckrát, nebo se mu podstrčí soupis těhle kódů z nějaké knížky, a nebo když ani to nestačí, jede se jinam nebo se počká na střídání směn :) Já potvrzení od Peugeotu nepotřeboval nikdy ;)

Hm, dík, tak to je asi podle obličeje, mě teď po dvakrát pěkně podusil.

no číslo motoru je samozřejmě vymazáno :) mě jde taky hlavně o to, aby mi to přihlásily do konce roku :D A když na evidenčce teda napíše, že je jiný štítek, magistrátní technik to schválí, musim znova na evidenčku??? protože sem jí vlastně neudělal?? Nebo to ta slečna u okýnka pochopí :myslim

prootže už sem taky zažil, že mi auto neudělalo evidenčku kvůli číslu motoru, při odhlášce jsme ho vymazali a pak když sem to přihlašoval tak chtěla novou evidenčku, protože v tý původní auto neprošlo:roll stačilo ze sebe dělat blbce a hezky se usmívat a nakonec sem na novou nemusel:D

SEM DEBIL A NEUMIM ČÍST :D:D díky za info:super

a kde pak najdu magistrátního technika??

[upravil dne 22.11.2008 vinorak]