Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 305 automatic


gaz

Recommended Posts

Vodidlo Peugeot 305 automatic R.V. 1986 motor 1.6 benzin 66 KW Typ motoru 171 C

Dobrý den , výše uvedené vozidlo jsem koupil z Německa ve velice dobrém stavu,ale i tak bych na něj potřeboval nějaké náhradní díly,které nemohu sehnat.Konkrétně :Mechanismus otevírání střešního okna ( konkrétně lanovod s převodem a lanem se šroubovicí ) elektromotor umístěný v kufru vozidla je v pořádku. : Podtlakové \"balónky \" ,které ovládají klapky v tělese topení.

: Přepínač ventilátoru topení jde pouze na nejvyšší stupeň ( to bude asi tištěným spojem to bych možná ještě opravil )

Chtěl bych poprosit pokud by

ste vy nebo někdo z Vašeho Klubu věděli kde tyto věci sehnat, aby jste mi dali vědět na mail ,nebo na telefon 601229984.

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zdravím Marcel505,

čítam, že asi v CZ nebude 305-ky o ktorej by si nevedel. :potlesk Preto si dovolím na teba otázku či u vás vieš o nejakých naftových pojazdných 305-kách starší typ, monoblok XID. Tu na Slovensku som asi jediný, čo s takým \"Pežotíkom\"jazdím a nedám na neho dopustiť. No zub času sa prejavuje v podobe korózie aj u mňa a aj týmto zháňam predný ľavý blatník(šoférová strana) , zadnú nápravu(resp. ramená) a preventívne na súčiastky aj motor, aj keď zatiaľ ešte beží slušne.:myslim Vedel by si o niečom. Odvoz by nebol problém, známi obieha CZ každý týždeň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

XID jsem v ČR registroval jeden, kde mu je konec nevím.

Pak vím o celém autě, ale to prý bylo zatopené a s majitelem se nemohu nějak spojit. Kdyby se povedlo, budu tě kontaktovat.

Levý přední blatník - nebude stejný z modelu nového? Jak je na starém modelu uchycený nárazník z boku do blatníku?

Zadní náprava - mám jednu z nového modelu, nebude stejná nebo záměnná? Mám fotky...

Motor - kdyby se objevil náhradní, ozvu se, každopádně, bacha na to aby nevyskočil ten napínák řetězu, nevím jak to tam přesně je, není pod tlakem oleje?

XIDa měl jeden chlapík ze Slovenska, modrýho. Není to on? Nebo máš jiného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano modré XID je moje, blatník by šiel aj z novšieho modelu, rozdielny je len tvar v mieste napojenia na spojler pod nárazníkom. Ale to by šlo prispôsobiť. Zadná náprava by šla zameniť, mám aj ja z S5-ky(1985), ale ramená sú už na 4 dierový bubon.(starý model má kola s 3 dierami). Práve motor, sám sa divím , ako stále spoľahlivo pracuje no má už zaujímavé zvuky a práve to vyzerá na rozvod. Tá reťaz je tam dotláčaná španovákom cez pružinu. Počet km len odhadujem, pri dovoze v 1992 z Italy na tacho bolo 180000km. 1. tunajší majiteľ urobil asi 60000 a ja za 12 rokov cca 100000. Len to odhadujem, lebo nefunguje tachometer. Ak keď som to opravil výmenou budíka následne sa zodral plastový šnek na prevodovke do ktorého ide lanko, a ten som zatiaľ nezohnal. Mal by byť totožný aj z benziňáka. Ak by bol aj novší dobrý blatník, prosím daj vedieť. Dopravu si zabezpečím. Ďakujem S pozdravom BC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sedan305XID

Ano modré XID je moje, blatník by šiel aj z novšieho modelu, rozdielny je len tvar v mieste napojenia na spojler pod nárazníkom. Ale to by šlo prispôsobiť. Zadná náprava by šla zameniť, mám aj ja z S5-ky(1985), ale ramená sú už na 4 dierový bubon.(starý model má kola s 3 dierami). Práve motor, sám sa divím , ako stále spoľahlivo pracuje no má už zaujímavé zvuky a práve to vyzerá na rozvod. Tá reťaz je tam dotláčaná španovákom cez pružinu. Počet km len odhadujem, pri dovoze v 1992 z Italy na tacho bolo 180000km. 1. tunajší majiteľ urobil asi 60000 a ja za 12 rokov cca 100000. Len to odhadujem, lebo nefunguje tachometer. Ak keď som to opravil výmenou budíka následne sa zodral plastový šnek na prevodovke do ktorého ide lanko, a ten som zatiaľ nezohnal. Mal by byť totožný aj z benziňáka. Ak by bol aj novší dobrý blatník, prosím daj vedieť. Dopravu si zabezpečím. Ďakujem S pozdravom BC

Aha, tak to asi vím o koho jde - kdysi jsme si psali, jak si prodával tu bílou S5.

Zadní nápravu mám taky z nového modelu, takže to je blbý.

Blatník - mám tu teď na rozebrání GTX nový model. Blatník u řidiče trochu zmačklý... :(

Řetěz - a jak se napíná? Já už nevím, musel bych mrknout do dokumentace, ale myslím si, že to přeskočí a již se to nestahuje - u 505 to napíná tlak oleje, vždy pokud může, tak dopne, ale když už to bude moc, tak to prý vypadne.

Ale třeba je u 305 nějaký péro...

V Praze má jeden známý 204ku, zřejmě s XIDem.

Viz zde téma modely - 204, někde byli fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marcel: My jsme měli s Elvisem sundaný ten bok u XR5 a s tím napínákem řetězu jsme si trochu hráli, protože jsme měli nutkání řetěz vyměnit (máme nepoužitý z Peugeotu), ale nakonec jsme se na to z jakéhosi důvodu vykašlali... Po zkompletování motor běží normálně, takže se to asi dopíná automaticky tlakem oleje:myslim

sedan305XID: Pokud bys chtěl věděl bych o celém autě (break), ale s benzínovým monoblokem (XR5) za odvoz, třeba by se dalo dohodnout na jednotlivých dílech;) Více viz.:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Marcel: My jsme měli s Elvisem sundaný ten bok u XR5 a s tím napínákem řetězu jsme si trochu hráli, protože jsme měli nutkání řetěz vyměnit (máme nepoužitý z Peugeotu), ale nakonec jsme se na to z jakéhosi důvodu vykašlali... Po zkompletování motor běží normálně, takže se to asi dopíná automaticky tlakem oleje:myslim

sedan305XID: Pokud bys chtěl věděl bych o celém autě (break), ale s benzínovým monoblokem (XR5) za odvoz, třeba by se dalo dohodnout na jednotlivých dílech;) Více viz.:

No to vím, jenže na XR5 jsou jen dvě kola! Klika a Vačka!

Na XID je navíc čerpadlo, takže trojúhelník a jinak uspořádaný.

Stejně si myslím že je to tlakem oleje a že to jen poskakuje.

305 kombi - použil by toho hodně málo, když je tam jiná náprava. Co blatník?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

No to vím, jenže na XR5 jsou jen dvě kola! Klika a Vačka!

Na XID je navíc čerpadlo, takže trojúhelník a jinak uspořádaný.

Stejně si myslím že je to tlakem oleje a že to jen poskakuje.

305 kombi - použil by toho hodně málo, když je tam jiná náprava. Co blatník?

To čerpadlo mi nedošlo, ale princip bude hodně podobnej;)

Blatník neni úplně nejhorší, viz. foto...

EDIT: Druhej blatník je horší- trochu pomačkanej a tmel na lemu...

[upravil dne 19/12/2008 Dundee]

post-0-14109603758034_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

To čerpadlo mi nedošlo, ale princip bude hodně podobnej;)

Blatník neni úplně nejhorší, viz. foto...

EDIT: Druhej blatník je horší- trochu pomačkanej a tmel na lemu...

[upravil dne 19/12/2008 Dundee]

Ale on nemá myslím blikač v blatníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravíčko Dundee a Marcel505,

blatník vypadá dobre, blikač mám aj ja, no fakt je asi hriech ho urvať z toho auta.:myslim To radšej využijem ponuku na celé auto, ramená(odišlo pravé?) a hadičku mám. Je to po oprave schopné zájsť samo? Čo tam ďalej treba? (bateria, brzd. kvap, chladiaca kvapal., osvetlenie) Ak som správne pochopil má platné ŠPZ a TK. Podľa možnosti by som to vzal celé. Je treba ho oficiálne odhlásiť na mňa, alebo vieš zohnať doklad o ekol. likvidácii?

Marcel505, fakt som predal S5 a o 2 týždne som z nej s výčitkami demontoval aspoň zadnú nápravu a pár drobností. Hoši ju obrátili o 180 stupňov a skončila v šrote. Ešte, že oni ostali OK.

na XID som mal asi pred 6 rokmi rozhodený motor. Začal klepať, vyzeralo to na pridrené ložisko na kľukovke tak som ho zo spodu otvoril. No na kľuke a ojniciach bolo všetko OK tak až potom som si všimol na rozvode na ozub. kolese na kľukovke dva vyštrbené zuby. Vtedy som mal ten motor otvorený a dosť som maturoval pri opätovnom skladaní. Pred tým som mal rozobratú len Javu 250...Matne si spomínam, že reťaz je tlačená pružinou, no možno aj olejom.

Ak by nevyšla možnosť doviezť celého kombíka určite by som z neho potreboval ten blatník, predné tlmiče komplet s kotúčmi a strmeňmi, pr.svetlá, prístrojovku komplet, tie semiš. sedačky ak sú OK, zad nápravu (použijem len ramená s brzdami), z prevodovky náhon na tacho(alebo rovno celý motor), plošák s poistkami a relé pod ním aj pod volantom, hl brzd. valec a hádam prednú nápravnicu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kombík je kompletní, jen je třeba mu vyměnit to jedno rameno (můžu sehnat obě nový za 1000,- Kč) a brzdovou hadici, nalít brzdovku a olej do motoru a je schopný odjet po svý ose. Stojí v obci Struhy u Benátek n. Jizerou;) Doklad o ekol. likvidaci bych možná sehnat mohl, musim to zjistit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak sa dohodneme, že po neho prídem, môžeš ho pred tým spojazdniť? Ak má uraziť štreku 500km bolo by dobré, keby pár km spravil vopred, aby sa trochu otestoval, vzhľadom na to,že už je asi dlhšie odstavený. Čo pneu nie sú na pokutu? Koľko by to všetko stálo tá Tvoja robota+ramená, olej atď.? Zvažujem aj nejakú odťahovku, jednoducho čo by bolo lacnejšie. Pokiaľ sa nemýlim, v ČR sa od nového roku platí pri zmene majiteľa ekologická daň 10000. Platí to aj keď ide auto preč z ČR?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při odhlášení se ta daň neplatí, nevim, jak je to řešený u vás...

Zprovoznit by se to nechat asi dalo, jen doufám, že nebude moc zima, páč stojí jen pod střechou... Kdy asi tak bys pro ni chtěl přijet? Abych věděl, jak moc rychle to řešit;)

EDIT: Vyměnil bych jenom to špatný rameno a druhý bych nechal v autě (jsou nový, originály). Ještě se budu muset domluvit s kámošem (je jeho) a na cenovce se nějak dohodneme;) Asi bych ji potom převezl k sobě do Čeče, je to i blíž k Praze. Pneumatiky jsou tam letní a myslim, že nejsou v úplně nejhoršim stavu (ale ruku do ohně za to nedám)...

[upravil dne 20/12/2008 Dundee]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...