Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Pomoc s notebookem

oni

Recommended Posts

tak pritelkyne si vyhlidla notas a to od applu,je to zhruba dnesni stred a cena okolo 21000 a za tu cenu je notas od HP treba o tridu lepsi! tak me napadlo,ma tady nekdo zkusenosti s obchodovani z angli co USA? vyplati se to? popriprade nejaky zkusenosti? diy!

Spojitosť medzi notebookom a obchodovaním z Anglicka bude asi v tom že to chce kúpiť odtiaľ? Aj v tuzemsku sa dajú kúpiť. Sú tu firmy čo ich predávajú (je ich málo), čo zabezpečujú servis (je ich málo) a nájde tu iodborníkov ktorý jej poradia s prípadnými problémami a naučia ju s tým robiť. (aj tých je málo) Za takú cenu môže mať podstatne lepší notebook.

No tak europsku zaruku ma taktiez aj ASUS, a s tym spojena i skusenost znameho. Na slovensku kupeny, v anglii vyreklamovany bez problemu...

Inac tipuji ze APPLE ma taktiez garanciu aj inde ako v krajine, kde sa ntb zakupi. Osobne vsak nevidim nic WOW na tych ntb. Sou podla mna dizajnovo nic moc, aj tak si je vetsina ludi dava prerabat na XP cko, cez program BOOTCAMP, a aj tak je to potom na dve veci... Napr chyba win klaves, nefunguje touch padova myska atd...

Ja by som kupil neco jineho...

Dell je paradni, HP urcite ne, ako som pisal i jinde, ma velky pocet reklamaci. Prosim, nech se tu nezvrhne debata ze mne se nekazi, mne ano, ja ho mam tolko, a mi ve firme zas tolko... Tema na NTB je to viackrat, vzdy sa tam strhla vymena nazorov, a kazdy si ja tak robi po svojom :)

Inac na 100 procent odporucam asus... Myslim okrem F3 serie, je supr :) Lacni, pekny, vykonny a celoeuropska garance formou kuriera (v pripade reklamace nemusis vystrcit paty z domu :roker )

[upravil dne 19/11/08 Lubk0]

lubko ked si niekto kupi mac len koli tomu aby potom presiel na win je dost imbecil..

nedavno som kupil FS amilo pi3540 mozem odporucit (dizajn pekny, jednoduchy, vykon dostatocny :) )

tiez ak sa obzries po nejakom delle tak nepochybis myslim, pripadne nejake hp (vedu vo vydrzi baterky sa mi zda)..

taktiez si ale myslim ze mac sa v tychto koncinach neoplati kupovat (byva dost predrazeny oproti cenam v US, a tiez tu nie je taka podpora ako v US)

Původně zaslal: PnR

...lubko ked si niekto kupi mac len koli tomu aby potom presiel na win je dost imbecil..

Tiež poznám zopár ľudí ktorý si ho kúpili, nenaučili sa ho poriadne obluhovať tak radšej prešli na XP ktoré pozná temer každý. Mám podozrenie že okrem jedného všetci ostatný si kupovali MAC len preto aby boli výnimočný.

Původně zaslal: permonik7

Pravda, když jsem si vybírala notík pro sebe, design byl velmi důležitým faktorem:) U mě vyhrála Toshiba a v této cenové relaci už to bude slušný stroj;) Ale jako ženská vím, že když si něco usmyslím, těžko mě někdo přesvědčí o opaku:D

asi tak to vypada u nas,proto asus!

jinak ja na apllu taky nic mc nevidim! jinak jasny,at se to nezvrhne v debatu co je nejlepsi,ale kdyby kazdej napsal zkusenost z nejakou znackou! ja osobne mam asus a spokojenost az na panty monitoru,musim je dotahovat! jinak jedina podminka je,ze ma bejt bilej,tudiz to skonci asi u della!

Původně zaslal: Driver

Bacha na notebooky z anglie, musel by jsi u něj vyměnit klávesnici, mají Enter na levý straně klávesnice a prohozený tlačítka na touchpadu.

no treba dell chodi z anglie,ale pokud se dobre objedna,prijde normalni klavesnice!

Původně zaslal: oni

Původně zaslal: Driver

Bacha na notebooky z anglie, musel by jsi u něj vyměnit klávesnici, mají Enter na levý straně klávesnice a prohozený tlačítka na touchpadu.

no treba dell chodi z anglie,ale pokud se dobre objedna,prijde normalni klavesnice!

Fakt? No vidíš a já myslel, že je to tam s počítačema jako s autama :D

No mozem odporucit jedine DELL.

Teda nie preto ze ho mam ale podla skusenosti a veci okolo toho.

Co sa tyka Applu, je to super, paradny operacny ale chce sa to s nim naucit robit, nemam nic proti mozno tak tu cenu ale aj ta je u DELLU dost velka.

Potom ozaj ked nieco ine tak ASUS.

Ale to je ozaj debata na dlho si myslim.

A to uz nevravim o operacnych systemoch, ja napriklad preferujem Linux aj ked mam zakupeny original XP aj Vistu. :papa

PS: Zaruka DELL moze byt aj celosvetova, staci podpisat jeden papier a je to :super

Takze netreba riesit ci je z Ameriky alebo z Europy.

Toz oni, musim te sklamat, ale 95 percent lidi co si kupuje MAC, respektive hocico od APPLU to kupuje pro IMAGE. Nehovorim ze vsetci, ale vecsina.

Ked ku mne ludia chodili s prosbou o reinstall na WIN XP, tak som sa ich zvykol pytat, ze preco si teda kupili MAC BOOK, vetsina odpovedi bola namierena na Dizajn (hoc se mi fakt nelybi), na kvalitu a dokonce sem mnel i odpoved, ze to krasne modre jablcko co tam tak svieti ked je NTB otvoreny...

Jako jasne, je tam par detailov namakanych, velmi sa mi paci ako sa zasuva konektor nabijania a podobne, ale nic viac. CO sa tyka systemu, moc som v nom nepracoval, ale ze by nejak zvlast ovplival rychlostou som nepostrehol.

Urcite by som volil len ASUS alebo TOSHIBU. (toshiba ma troska sklamala s tym, ze zacala spolupracovat s Microsoftom, a blokuje instalacie XPciek na NTB, iba Visty- samozrejme sa to da obist, ale proste uz len to ze tam nieco obchadzat musim )

Dell je paradni, jenze cenove je na tom drahsie. IBM ci LENOVO by som uz nekupil, cenovo su nekde jinde, a maji casto problemi s nekterymi drobnostami (nefunkcni USB port, nefunkcni talcitko, diodka a podobne prkotiny)

HP nenavidim, lebo tolko reklamaci co sem na tie ntb vypisal, ze to az pekne nebolo... HP su dobre, dokial idu, ked prestanu, nechacel by som byt majitelom.. Proste maju vysoke proctento kazivosti.

Inac este velkym sklamanim pre mna bol SONY VAIO, casto odchadzali zdroje.

FujitsuSiemens je vykonovo dobre, maju pekne portfolio hernych NTB s dobrymi vykonmi, avsak spolehlivosti se na ASUS co TOSHIBU nevyrovnaji :)

I stolni komp mam na styl asusu :) Zakladni deska i grafarna je ASUS... A pri asuse netreba zadny protokol podepisovat ani nic, proste kupis, a reklamujes.. Nemusis mat ani doklad o kupe :)

A toz jedni holke sme objednavali neco takovehoto

http://xeron.ekatalog.biz/zbozi/asus-f6v-13-3c-t8600-dvdrw-320g5-4g-w-b-f-vhp/detail.aspx?p=z:127548

V prepocte na CZK je to neco cez 23. Jenze kdyz mas nekoho, tak v cesku je velmi dobry velkoslad IT ATC computers :) Odtial objednava notase strasne vela firiem s SK, maju bezkonkurencne ceny :)

Inac ten notas je i s podobnymi motivy v zelene, modre ci cerne barve :) Inac si myslim ze to je celkem masinka, a zahreje se i nejakou hru :)

Původně zaslal: oni

jinak nahodou,ten operak v applech je nahodou vymaklej a prave pocitac nemusi bejt supr rychlej hardwarove,ale diky jejich operaku to slape dobre,nebo to aspon jsem dost cetl na netu!

To jo Apple je dobrej kdyz kolem tebe zije x milionu lidi co ho pouziva a vsechno co potrebujes ma kazdej druhej.... pro místní poměry je dobrý držet se toho co je nejrozšířenější zde tj Windows a je nesmysl koupit applika a narvat na nej XP ;) jinak HPcko v USA muze vyjít az na tretinu ceny toho co stojí u nas....;)