Jump to content
  • Aktuální cíle darů

nesvítí přístrojová deska

Guest farnikpetr

Recommended Posts

Guest farnikpetr

Vážení přátelé, chtěl bych Vás požádat , jestli by mi někdo z vás neporadil jak opravit podsvícení přístrojové desky. Jednotlivé kontrolky fungují - blinkry atd., spolu s tím mi přestalo fungovat i podsvícení na ventilaci. Mám p605 Sri, r. v. 1991 Předem děkuji za radu.

Guest farnikpetr

Máš na mysli to nastavení intenzity podsvětlení vedle nastavení výšky světel? To už jsem měl i vyndané a alespoň pohledově to vypadá v pořádku. Začalo to tak, že se mi to samovolně stmívalo a naopak. Pak mi to po rozsvícení světel nesvítilo vůbec a vzpamatovalo se to až během jízdy až to nakonec přestalo fungovat úplně.

Áno myslel som to. Ak sa nemýlim tak by tam malí ísť dva káble. Jeden je pod napätím pri zapnutých svetlách od parkovačiek a druhý je výstup na osvetlenie. Mal by to byť mechanický reostat a môže mať opálené kontakty. Núdzovo sa dajú tie káble spojiť a malo by to svietiť v plnej intenzite.

Tie samovoľné zmeny intenzity by nasvedčovali opáleniu kontaktov čím sa mení prechodový odpor.

[upravil dne 18/11/08 pastorek]

Guest farnikpetr

Dobrá, zkusím to ještě spojit a uvidíme, ale jak jsem psal, od pohledu to nevypadalo nijak opálené, možná by pomohlo prostříknout to kontaktolem. Co ty na to?

Původně zaslal: farnikpetr

Dobrá, zkusím to ještě spojit a uvidíme, ale jak jsem psal, od pohledu to nevypadalo nijak opálené, možná by pomohlo prostříknout to kontaktolem. Co ty na to?

Mohlo by to pomôc. Prestreknúť, trochu pochodiť hore - dole a po pripojení skúsiť regulovať či aspom bliknú. Najprv ale zmeraj či na niektorom kábli bude prúd pri zapnutí parkovačiek.

Guest farnikpetr

Bohužel, tak žádná elektrika do toho neteče. Závada je tedy jinde, raději jsem znovu zkontroloval pojistky, ale ty jsou v pořádku. Ikdyž, možná jsem použil špatnou zkoušečku, omlouvám se

[upravil dne 18/11/08 farnikpetr]

Bohužel, tak žádná elektrika do toho neteče. Závada je tedy jinde, raději jsem znovu zkontroloval pojistky, ale ty jsou v pořádku. Ikdyž, možná jsem použil špatnou zkoušečku, omlouvám se

[upravil dne 18/11/08 farnikpetr]

Tak si skús preveriť tú skúšačku aby sme si boli istý. Je možné že je chyba niekde inde. V takom prípade máš dve možnosti. Jednou je hladať kde je zlý kontakt a druhou jednoducho miesto chyby obísť. Osvetlenie prístrojov nemá veľký odber tak by som na tvojom mieste našiel výstup z poistiek na parkovačky a z neho urobil prívod na ten reostat. Jednoduché a účelné riešenie.

Bohužiaľ nemám schému na P605 tak ti neporadím presne kde by mohla byť chyba alebo na ktorý konkrétny kábel sa napojiť.

Guest farnikpetr

Tak zatím děkuji, podívám se na to zítra až bude světlo, teď jsem u některých jedinců na sídlišti budil různá podezření:) Napíšu zítra večer kolem 7, jak jsem pokročil.

Zkus vyndat, prověřit a zase nandat pojistku č. 18 (5A). mohl by být přechoďák i tam. Jinak, jak píše Pastorek, bude to v tom reostatu. Jdou do něj dva vodiče. Jeden přivádí napětí od pojistky a druhý pokračuje dál k osvětlení přístrojů. Mně reostat zlobil v max. poloze. Stačilo s ním trochu pohnout a svítil, byla tam vypálená dráha. Zkus ty dva vodiče normálně natvrdo spojit a mělo by to svítit (bez regulace). Samozřejmě, pokud jde do toho napájecího od pojistky napětí. Hledám ve schematech zapojení, ale nemůžu konkrétní najít. V nejhorším bys natáhl vodič od nože pojistky (toho jištěného, ne napájecího) přímo k reostatu.

Edit: tak je to složitější.

Je to na více pojistkách.

Pojistka č. 14 napájí levé koncové světlo a přes reostat (do reostatu /3050/ vede z pojistky č. 14 vodič 25X a z něj dál se k jednotl. komponentám dělí vodič č. 14) osvětlení přístrojovky, \"posuvného spínače - (topení?)\" a rádia a pojistka č. 18 napájí pravé koncové světlo, osvit zapalovačů, hodiny + PP, přístrojovku, kontrolku světel a panel ovládání topení. Takže začni kontrolou zadních světel, jestli svítí, tak pojistky jsou v pořádku a vada bude jinde. V případě reostatu nejspíš v něm a u panelu ovládání topení to můžou být i spálené žárovky, ev. nějaký přechoďák v konektorech.

[upravil dne 19/11/08 Kdo]

Guest farnikpetr

Problém odhalen, mám opravdu vadný reostat! Zkoušel jsem ho vystříkat kontaktolem a vyčistit kontakty, ale nepomohlo to. Tak to mám zatím propojené natvrdo drátkem, než si seženu jiný reostat z vrakárny. Moc jste mi pomohli, zvláště pastorek. Doufám, že vám budu také někdy nápomocen. Děkuji P.

Guest farnikpetr

Já mám všechna možná schémata na P605, ale bohužel se v tom vůbec nevyznám. Jestli chceš, tak ti to rád pošlu, ale budu moct až příští týden.

Já mám všechna možná schémata na P605, ale bohužel se v tom vůbec nevyznám. Jestli chceš, tak ti to rád pošlu, ale budu moct až příští týden.

Nevadí, kľudne i budúci týždeň. Email mám v popise. Dík. Ak môžem niečo urobiť na oplátku pre teba, tak daj vedieť.