Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Budiky

Y2K

Recommended Posts

Tak dnes som sa dostal k tomu, rozobrat budiky...

Slo to celkom v pohode s cim som neratal, ale podarilo sa, dokonca som ani nic nezlomil ani nepokazil, co je teda u mna vykon.

Ale k veci...budiky chcem rozobrat a troska sa pohrat s kontaktami nakolko mi obcas blika podsvietenie KM.

A rozobral som to aj preto ze mi nesvieti kontrolka zadnej hmlovky...

Co ma ale zarazilo je ze mi tam chyba si 8-10 objimok zo ziarovkami...

Takze moja otazka je ci su tam potrebne? Rad by som to mal kompletne...

A potesil by som sa keby sem niekto dal schemu alebo foto alebo co ze ktora ziarovka na co sluzi nech viem ci to tam treba alebo netreba...

A samozrejme ci sa to da zohnat, teda ziarovka, ta sa da tu som kupoval ale ta objimka na nu ci ide dakde zohnat a za kolko (asi v pazote co)

Dakde som to tu aj videl tusim, no nenasiel som teraz narychlo nakolko nemam akosi casu...

PS: Neviete preco mi nesignalizuju pasy? :myslim

kontrolka na pasy ti nefunguje zrejme proto,protoze nemas spinac v zasuvce pasu(to,do ceho pas zapinas) jako 99% peugeotu.ty patice na zarovkyse daji koupit snad v kazde prodejne s autopotrebama,snad i na benzince,spousta aut je ma stejnych,ja pouzivam ted ze staryho fiatka.

Diky za rady...zas som mudrejsi o cosi...

No a jasne ze nepotrebujem vsetky kontrolky...ale chcel by som tu nejaku schcemu pripadne obrazok aby som vedel ktore potrebujem :mrk

A ano ano....pozriem si manual, len nemam cas jaksi...aj teraz frcim zas na trening.

Este raz THANK YOU

1- Kontrolka uzávěru palivové nádrže.

2 - Kontrolka otevřených dveří.

3 - Kontrolka potkávacích světel.

4 - Kontrolka dálkových světel.

5 - Otáčkoměr.

6 - Kontrolka levého směrového světla.

7 - Centrální výstražná kontrolka STOP.

8 - Kontrolka minimální zásoby paliva.

9 - Palivoměr.

10 - Ukazatel údržby, ukazatel hladiny oleje a ukazatel ujetých kilometrů.

11 - Kontrolka pravého směrového světla.

12 - Rychloměr.

13 - Kontrolka zanesení filtru pevných částic (diesel).

14 - Kontrolka předních mlhových světlometů.

15 - Kontrolka zadního světla do mlhy.

16 - Kontrolka dynamického řízení stability ASR/ESP (pouze benzinové verze).

17 - Kontrolka minimální hladiny chladicí kapaliny.

18 - Ukazatel teploty chladicí kapaliny.

19 - Tlačítko pro nulování denního počitadla ujetých kilometrů.

20 - Kontrolka ruční brzdy a hladiny brzdové kapaliny.

21 - Kontrolka nezapnutého bezpečnostního pásu.

22 - Kontrolka nafukovacích vaků \"airbagů\".

23 - Kontrolka systému proti blokování kol ABS.

24 - Kontrolka autodiagnostiky motoru.

25 - Kontrolka dobíjení baterie.

26 - Kontrolka žhavení naftového motoru.

27 - Kontrolka neutralizace nafukovacího vaku spolujezdce.

28 - Kontrolka přítomnosti vody ve filtru motorové nafty.

29 - Kontrolka opotřebení předních brzdových destiček.

30 - Kontrolka tlaku motorového oleje.

31 - Kontrolka elektronického blokování startování.

32 - Reostat osvětlení.

33 - Ukazatel teploty motorového oleje.

[upravil dne 18/11/08 pastorek]

post-0-14109603225244_thumb.jpg

Parada...diky moc...to som potreboval.

Este jedna otazocka...kedze mi obcas preblikne ukazovatel KM, domnievam sa ze je zly kontakt na ziarovke. Myslite ze si to myslim spravne?

Nakolko ak by to bolo niecim inym asi by neukazoval alebo tak, ale ked obcas len zhasne tak to bude asi ono nie? :myslim

Cize dosponujem kontakty a malo by to byt vyriesene.

Plus vymenit ziarovku zadnej hmlovky.

No takze....chyba mi cislo:

10 - blbne osvetlenie, asi zly kontakt

13 - chyba, to je OK

15 - nesvieti, zatial neviem ci ziarovka pripadne kontakt

21 - nie je ziarovka ani objimka ???

26 - chyba, co je OK

28 - chyba, co je OK

A este medzi cislom 20 a 21 je volne miesto (je tam priestor na objimku aj ziarovku).

To volne miesto je vidno aj na obrazku ale nie je tam nic zaznacene....to je na co ?:myslim

A ta 21 mi nejde do hlavy...

Původně zaslal: Y2K

Este jedna otazocka...dufam ze som nespravil velku chybu ked som nastartoval auto bez budikov a zaviezol ho do garaze???

Nemalo by to spôsobiť nič. ...zbadáš :D

To voľné miesto si nevšímaj, to môže byť na inú verziu. Napríklad toto je prístrojovka pre krajny používajúce KM. Pre americký trh môže byť tá predná fólia iná (v míľach) a vtedy tam môže byť kontrolka na niečo čo vyžaduje daný trh. Ber to tak že je to modulárny systém ktorý sa skladá podľa požiadaviek miesta exportu.

Původně zaslal: pastorek

Este jedna otazocka...dufam ze som nespravil velku chybu ked som nastartoval auto bez budikov a zaviezol ho do garaze???

Nemalo by to spôsobiť nič. ...zbadáš :D

To voľné miesto si nevšímaj, to môže byť na inú verziu. Napríklad toto je prístrojovka pre krajny používajúce KM. Pre americký trh môže byť tá predná fólia iná (v míľach) a vtedy tam môže byť kontrolka na niečo čo vyžaduje daný trh. Ber to tak že je to modulárny systém ktorý sa skladá podľa

požiadaviek miesta exportu.

JJ....dik za pomoc a za rady :papa

Bez vas by som to sam nikde ani len nedemontoval...

Urcite to neni normalna cena. Chod do obycajnej mototechny. Asi pred rokom a pol, ked som sa v tom hrabal, tak este bolo dostat zvlast patice a zvlast 1,2V ziarovky, ale teraz to predavaju len cele v jednom kuse, ale za podstatne nizsiu cenu. Mam niekolko zvysnych, takze ak by si potreboval 2-3ks, mohol by som Ti dat. Inac osvetlenie budikov mam komplet prerobnen na diody a je to paradne, len je s tym vela roboty. Inac co Ti chyba na tej pristreojvke zistis aj tak, ze si das cely ten obal proti svetlu (alebo do lampy) a vidis pekne co Ti kde chyba. Ci to funguje, alebo ci je zla ziarovka treba zistit skusanim. Pristrojovky sa viacmenej vyrabaju univerzalne a podla motorizacie, vybavy atd. Ti to svieti alebo nie.

Původně zaslal: Yantschi

Urcite to neni normalna cena. Chod do obycajnej mototechny. Asi pred rokom a pol, ked som sa v tom hrabal, tak este bolo dostat zvlast patice a zvlast 1,2V ziarovky, ale teraz to predavaju len cele v jednom kuse, ale za podstatne nizsiu cenu. Mam niekolko zvysnych, takze ak by si potreboval 2-3ks, mohol by som Ti dat. Inac osvetlenie budikov mam komplet prerobnen na diody a je to paradne, len je s tym vela roboty. Inac co Ti chyba na tej pristreojvke zistis aj tak, ze si das cely ten obal proti svetlu (alebo do lampy) a vidis pekne co Ti kde chyba. Ci to funguje, alebo ci je zla ziarovka treba zistit skusanim. Pristrojovky sa viacmenej vyrabaju univerzalne a podla motorizacie, vybavy atd. Ti to svieti alebo nie.

No co mi \"chyba\" som popisal vyssie...

Potreboval by som asi jednu myslim...takze tak

A aky je rozdiel medzi tymi LED a normalnym?

Technicky rozdiel viem ;)

Ale skor ma zaujima esteticky teda....a chce to vela roboty?

Ked uz mas s tym skusenosti...nespravis? :D

[upravil dne 19.11.2008 Y2K]

Původně zaslal: Yantschi

No co mi \"chyba\" som popisal vyssie...

Potreboval by som asi jednu myslim...takze tak

Zober si jednu komplet s obímkou a choď tomu Bertolimu ako ti radili. Určite bude mať či už komplet alebo každé zvlášť. Ja som tam kupoval komplet a jeden kus stál tuším 25 Sk.