Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Cena komplet rozvodů

Martensio

Recommended Posts

Tak jsem obeslal pár servisů a tady je info :

Peugeot -

Dobrý den,sada rozvodů stojí 5780,-vč.DPH,sada obsahuje rozv.řemen a dvě

kladky.Výměna sady stojí 2600 Kč.

2 servis -

Díly do rozvodů – Řemen (gates 5524xs) - 872kč

Napínací kladka (QTT870) - 1321kč

Vodící kladka(QTT888) - 1374kč

Vodní čerpadlo(A1580) - 861kč

Cena náhr. Dílů 4428kč

Výměna uvedených dílů cca 2500kč

3 servis -

Rozvodová sada -2650kč

Vodní pumpa -1250kč

Diagnostika motoru-450kč

montáž a oprava - 4-5h to je 1400-1750kč podle auta

Celkem zhruba 6100kč

4 servis -

rozvodová sada bocsh -dvě kladky+řemen --2882kč

vodní čerpadlo AIR --948kč

mechanická práce včetně čtení paměti závad před a po montáži --1800

------------------------------------------------------------------------------

Podotýkám,že jen u Peugeot se nezmínil o výměněn vodní pumpy.

Tak co na to říkáte ?

Původně zaslal: Dakula475

Zřejmě se nezmínili, protože se třeba u Peugeota nemění. Taky ji nechci měnit. Nebo je to špatně?

Temer všetci ti tu povedia že je odporúčané meniť i vodnú pumpu. Vraj preto že pumpa trpí našponovaním nového remeňa a môže odísť. Preto sa odporúča preventívna výmena pri jednej robote. Osobne si myslím že keď už preventívne tak podľa najazdených km. Ja by som ju sebe určite nemenil keby bola dobrá ale je to i tým že nemám problém si ju vymeniť kedykoľvek.

[upravil dne 25/11/08 pastorek]

Tak mne bolo povedane, ze vodna pumpa sa meni pri vymene rozvodov preto,lebo maju take skusenosti ze ked to maju rozobrate a sa nevymeni, tak za tyzden su zakaznici znova v servise na vymenu vodnej pumpy. Ja si pockam az ked mi vypovie sluzbu, vymena sa mi zda jednoducha. Vodna pumpa nepatri medzi veci ktore treba menit priebezne, vody je zatial vsade dost....307icky su zname vypalovanim ziaroviek a tiez ich nemenime vo vopred stanovenych intervaloch.

[upravil dne 25.11.2008 vlado-.m]

Původně zaslal: Demo

ono nejde tak ani o cenu vodni pumpy, ale o cenu prace, kterou bude vlastne platit dvakrat....

Ale v tom je to dilema. Vymeniť pri rozvodoch a v cene ich výmeny alebo až keď bude vadná a platiť zase rozoberanie rozvodov. Pri pomerne novom aute je dosť pravdepodobné že vydrží až do ďaľšej výmeny rozvodov. V takom prípade ušetrí i cenu pumpy i jej výmeny.

Je to na každého osobnom zvážení. Každopádne to nie je nutné ani predpísané.

Na mojej 307čke 2,0l benzín, predchádzajuci majitel menil rozvody, bez výmeny vodnej pumpy. A po pol roku keď mi ju predal, začala tiecť vodná pumpa. Tak som to dal spraviť jednemu a ten hovori,že pumpu treba meniť aj keď je dobrá. Odvtedy je všetko okey. Preto je výmena vodnej pumpy dvojaká robota, všetko rozobrať a zložiť dokopy.

Původně zaslal: petr s

u peugeota nejni třeba ménit vodni pumpu preventivně jako u wv,když je špatna nejdříve teče pak se kousne .nehrozí přetržení nebo poškození rozvodáku jako o wv.Nicmeně po najetí zhruba 200t.jet o aktualní

Prepáč ale je to haluz. Obaja výrobcovia používajú vodné pumpy zhodnej konštrukcie ( porovnávam iba tie ktoré majú zhodné umiestnenie a pohon ) a remene od externých dodávateľov tak nevidím dôvod prečo na jednom motore áno a na druhom nie. Zadretá vodná pumpa je pomerne ojedinelý jav. Oveľa častejšie sa pretrhne remeň následkom prešponovania.