Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Měnič 12V / 230V


jaudax

Recommended Posts

jenom mohu dodat, ze ten slabsi je trochu slaby na notebook kdyz je vybity a zaroven se nabiji a zaroven napaji, maji nastavenou podperovoui ochranu a kdyz nemam nastartovano, tak zacne pipat a vypne se, kdyz napajim notas s nbitou baterkou tak v pohode. Koupil bych asi ten vykonnejsi, rozdil ceny je malym zase dobre, ze ten maly strcim osobne v pohode do schranky pod sedadlem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

V tramvaji a trolejbusu se dá napojit na siť?

To sou teda věci.

V některých dkonce na 230 VAC. Když víš kde, když máš klíče... ;-) Ve všech je 24VDC standardní palubní síť. Takže pak už jen ty klíče... Ono... když na tom pracuju, tak při celodenní práci se fakt někde připíchnout musím. A upřímě... raději na 24VDC, než na 230VAC. To je ze střídače a nemusí to dělat dobrotu. Taky zkušenost. Zejména, když jsme tam měli připojený dva NTB. A to se výkon na tý zásuvce počítá na kilowaty. Prostě se to rozhádá.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Edison

Původně zaslal: Fusion

V tramvaji a trolejbusu se dá napojit na siť?

To sou teda věci.

V některých dkonce na 230 VAC. Když víš kde, když máš klíče... ;-) Ve všech je 24VDC standardní palubní síť. Takže pak už jen ty klíče... Ono... když na tom pracuju, tak při celodenní práci se fakt někde připíchnout musím. A upřímě... raději na 24VDC, než na 230VAC. To je ze střídače a nemusí to dělat dobrotu. Taky zkušenost. Zejména, když jsme tam měli připojený dva NTB. A to se výkon na tý zásuvce počítá na kilowaty. Prostě se to rozhádá.

Aha tak to jo, já myslel jako cestující, že si můžou nabíjet mobil při cestě do práce. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Edison

Původně zaslal: barenst

a videli jste nekdy ceny tech pripojek na 12v u notasu ? mame jednoho starsiho v praci ktery se pouzival pro technyky na stavbach a ten original stal cca 3,5t !

Ale no tak... To chce jen pohledat.. na trhu jich je celkem dost.

A dopadne to jak u Oddio pojede ale nenabiji , + nabijecka do auta na telefon + na baterky atd. , tak to clovek vyresi jednou vecickou ktera se vleze do kastliku a ne hromata kabelu ve ,kterych se po chvili nevyzna .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Edison

Původně zaslal: barenst

a videli jste nekdy ceny tech pripojek na 12v u notasu ? mame jednoho starsiho v praci ktery se pouzival pro technyky na stavbach a ten original stal cca 3,5t !

Ale no tak... To chce jen pohledat.. na trhu jich je celkem dost.

Áno je ich na trhu dosť, veľa i univerzálov s meniteľným výstupným napätím. Ja by som radšej volil podľa konkrétneho notebooku a napätia ktoré potrebuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pastorek

Původně zaslal: Edison

Původně zaslal: barenst

a videli jste nekdy ceny tech pripojek na 12v u notasu ? mame jednoho starsiho v praci ktery se pouzival pro technyky na stavbach a ten original stal cca 3,5t !

Ale no tak... To chce jen pohledat.. na trhu jich je celkem dost.

Áno je ich na trhu dosť, veľa i univerzálov s meniteľným výstupným napätím. Ja by som radšej volil podľa konkrétneho notebooku a napätia ktoré potrebuje.

To určitě. Oni ty přepínatelný mohou mít tentýž problém s nabíjením... zdůrazňuji MOHOU, tedy nemusej. Jenže kdo to pozná, když to kupuje. Když koupíš origo, nebo aspoň specializovanou druhovýrobu, většinou to chodí v poho.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně jsem měnič 12/230 V využíval několik let k napájení notebooku a tiskárny (jako cesťák jsem tiskl cca 20 faktur ve dvou kopích denně) a celou dobu to fungovalo bez nejmenšího problému (při - 20 i + 40, notebook (Hallikan 486) i tiskárnu (CANON BJC 70) jsem vozil v nevytápěném nákladním prostoru dodávky).

I když nemám přímo zkušenost s typy, které JaudaX popisuje v začátku tématu, musím říct, že s jeho požadavky na využití bych volil úplně stejně - nabíječka přímo na konkrétní přístroj bude sice možná komfortnější, bohužel ale bude využitelná pouze pro ten který přístroj a nic jiného nám na ní fachčit nebude.

[upravil dne 18/11/2008 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Osobně jsem měnič 12/230 V využíval několik let k napájení notebooku a tiskárny (jako cesťák jsem tiskl cca 20 faktur ve dvou kopích denně) a celou dobu to fungovalo bez nejmenšího problému (při - 20 i + 40, notebook (Hallikan 486) i tiskárnu (CANON BJC 70) jsem vozil v nevytápěném nákladním prostoru dodávky).

I když nemám přímo zkušenost s typy, které JaudaX popisuje v začátku tématu, musím říct, že s jeho požadavky na využití bych volil úplně stejně - nabíječka přímo na konkrétní přístroj bude sice možná komfortnější, bohužel ale bude využitelná pouze pro ten který přístroj a nic jiného nám na ní fachčit nebude.

[upravil dne 18/11/2008 Medvěd]

Ono to platí i obráceně. Na DC/AC měniči to možná fachčit nebude. Jak říkám, skutečně jde o souhru dvou mizerných měničů a jak tohle bude chodit nikdo nezaručí. To, ře to třeba v 90% neznamená, že ty nebudeš v těch zbylých 10%. U speciálních měničů je ten poměr přecijen kapku jinej. :-) Já bych prostě DC/AC použil tak leda na uvaření kafe a to bych ještě měl strach. Přecijen vím příliš dobře, jak měniče fungujou, jak většinou vypadají jejich výstupy, co je nutný k tomu, aby to byla aspoň kapku sinusovka, která je nutná k tomu, aby za to připojenej měnič taky spolehlivě fungoval...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...