Jump to content
  • Aktuální cíle darů

406 čudné zvuky od motora

roxbury7

Recommended Posts

Zdrvím vás. Dnes som po prejdení cca 100km zistil ze ked zastavím z motora sa ozývajú čudné zvuky ako keby niečo trelo o železo. Ozýva sa to s tej strany kde je rozvodový remen a kladky. Chvilku to robí a chvilku všetko ok. Možu to byt kladky?? Tie som menil hned ako som kúpil auto. Dakujem za rady...

Podľa popisu by to mohlo byť niektoré z ložísk. Je ich tam viac tak treba vylučovacou metódou zistiť ktoré. Jazdiť sa s tým núdzovo dá. Riziko je iba pri ložisku napínacej kladky rozvodového remeňa. Tá keď sa zadrie tak môže nastať vážna porucha. Pri ostatných je riziko menšie. Pred totálnym poškodením sa začne ozývať šrípanie a zadŕhanie. Každopádne ihneď vymeniť. Píšeš že sa bojíš aby to nebol alternátor, no práve toho sa veľmi báť nemusíš lebo ložisko je dostupné, lacné a výmenu zvládne i priemerne zdatný kutil.

Původně zaslal: Stanislav Valeš

Já mám 66kw a řemenici mám \"gumovou\" a mám takovej pocit,že podobné zvuky které zde popisujete mi vycházejí právě z ní.:myslim

Zrejme je to možné. Pre 2,0 HDI 66kw RHY DW10TD sú udávané dve remenice.

REMENICA DVOJ

DIAM 162X30 EP 37 6V

- TURBO DIESEL DW10TD A MANUÁLNA PREVODOVKA AŽ DO È.OND 09337

REMENICA JEDNO

DIAM 158 EP 36,8 6V

- TURBO DIESEL DW10TD A MANUÁLNA PREVODOVKA OD È.OND 09338