Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Jak rozebrat zpětný zrcátko

invalida

Recommended Posts

Včera večer jsem náhodou zjistil,že mi nefunguje vyhřívání v zrcátku u spolujezdce,prosím poraďte jak to zrcátko rozdělat co tam může být posraný a zda je možný že by bylo vyhřívaný jen u řidiče.Jeto 306 r.v. 2000.V sekci servis mi poradili pouze jak na 406 a tak se ptám zda je to stejný protože auto v současné době není doma a já to nemohl zkusit

[upravil dne 16.11.08 invalida]

Původně zaslal: invalida

Včera večer jsem náhodou zjistil,že mi nefunguje vyhřívání v zrcátku u spolujezdce,prosím poraďte jak to zrcátko rozdělat co tam může být posraný a zda je možný že by bylo vyhřívaný jen u řidiče.Jeto 306 r.v. 2000.V sekci servis mi poradili pouze jak na 406 a tak se ptám zda je to stejný protože auto v současné době není doma a já to nemohl zkusit

[upravil dne 16.11.08 invalida]

Ahoj,

vyhřívaná jsou obě a zapínají se společně se zadním oknem.

Závady mohou být dvě:

1. přelomený drát ve dveřích

2. spálená vyhřívací spirála v zrcátku

Každopádně musíš sundat zadní kryt zrcátka (ten co má lak jako kastle) -- v teple (garaž nebo na sluníčku) se opatrně podebere šroubávákem zespod a vycvaknou se plastové cvaky

Pak opět zezadu (vlastně zepředu auta) dál od auta jsou vidět dva drátky perka co drží samotné sklo-zrcátko v uchycení - kleštičkama chytit a vycvaknout.

Teď maš zrcátko v ruce a směrem k oknu je konektror.

Ten odpoj a můžeš začít měřit:

Zapní vyhřívání a změř zda jsou tam volty - pokud na tak je závada č.1.

Vezmi samotné zrcátko a žárovku s baterkou nebo ohmmetrem zkus, zda není spálená topná spirála (závada č.2).

Pokud je, jsi na tom jako já. Samotné vyhřívané sklo se nedá koupit jen jako komplet celé zrcadlo. Spirálka je tam zezadu nalepená a zalitá.

PS: O roezebírání i s fotkou se už psalo http://www.peugeot-club.com/topic/29516-spatne-zrkadlo/#378279

[upravil dne 16.11.08 RichVa]

Původně zaslal: P607Olda

Když jsem na 306 oddělal nejprve ten lakovaný kryt, tak jsem urval polovinu těch západek. Doporučuji nejprve raději vyndat sklo-zrcadlo, a až potom případně sundavat lakovaný kryt - to už asi není ani nutné.

Mno to jsem zkoušel nejdřív ale nějak se mi nevedlo ... skoro to vypadalo že tam vevnitř něco upadne ... nicméně při opatrné práci s tenkým šroubovákem se mi povedlo bez problémů.

Guest servisman
Původně zaslal: Mahel

Sory za :xvul ale mam otazocku mozu bit vyhrievane zrkadla aj ked je tam manualne nastavenie packou? Da sa zistit ci je vyhrievane aj bez rozobratia? Inak nemavam nejak zarosene ani nic tak neviem.

možné je všelico pokud do něj vede káblík.pak jedině když zapneš ohřev zadního okna tak je i teplejší zrcátko .