Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Ojetina

Pegoo

Recommended Posts

Původně zaslal: čakom

Původně zaslal: ChodeC

Pokud znas puvod nebo puvodnimu majiteli veris, tak na tvou otazku odpovidam Nesouhlasim :-)

njn ale kolik lidí koupí něco o čem ví co je to zač?

[upravil dne 14.11.2008 čakom]

Mě se to povedlo;):D

Původně zaslal: honza406

I nové auto potřebuje investice výbava auta,lékarnička lano žárovky pak zimní výbava doplnky jako škrabka na okno,nemrzka do ostřikovačů,smetáček

AUTO BEZ INVESTIC JE A TO TAKOVÉ KTERÉ SI NEKOUPÍTE :papa

Tak to je fakt.Souhlasím.Vlastně ještě ušezříš,že.:D:D

Původně zaslal: Pegoo

Můj názor je,že každé ojeté auto vyžaduje po koupi okamžité investice.

Nesouhlasil bych přímo s formulací \"každé auto vyžaduje investice\", ale spíše \"u každého auta je třeba počítat s investicí\". A hodnotu mám nastavenou na 10%. Prostě, pokud kupuju ojetinu, tak tyhle peníze musím mít připravené už při koupi.

Teď mě dostal kolega z práce, koupil jetý nějaký větší starší Hyundai (myslím že Lantru) a že se mu tam furt něco prdí. Těsnění pod hlavou, prasklej chladič, prasklá táhla k převodovnce atd. Každých 14 dní něco. Jsem ho litoval, jakou má smůlu a pak jsem z něj vytáhl, kolik za to auto dal.

6500.

Jsem myslel že mě vomejou. Jsem mu řekl, že ať se nediví a rovnou si připraví dalších minimálně dvacet.

Uvedu svůj příklad: Koupě vozu 230tis.. Rozvody + olej + filtry 10tis., pneu z bazaru 6tis. ( pouze na léto už je nemám ), zadní díl výfuku 6tis., další drobnosti cca 2,5tis. Řekl bych, že to asi stačí že?? Ale teď přijde to hlavní. Po asi půl roce divný zvuk z motorového prostoru - Pe.tr doporučil mechanika a ten zjistil, že pán, který dělal rozvody po koupi to neuměl - málem prdnul rozvoďák ( servis doporučený bazarem :bacha). Dřív jsem Pe.tra neznal, škoda. V lednu odešla spojka a po rozebrání mechanik zjistil, že je v pr..li i převodovka. \"Zaplaťbámbu\", že je mechanik šikovný, cena byla cca 18tis. Mě to stálo pár šedivých vlasů a samozřejmě ty peníze, ale auto jezdí bez problému. Samozřejmě zimáky, nedávno brzdové destičky no a v nejbližší době to bude nějakej silenblok na motoru. Auto mělo servisku ( jojo nic to neznamená ) a po koupi bylo prohlédnuto v jednom velkém servisu ( vše prý v pořádku ). A určitě jsem na něco zapoměl. Nicméně jsem optimista a doufám, že to podstatné je už vychytané.

Auto bez investic neexistuje - každou chvíli na něm něco odejde ;)

A třeba se najdou i tací, co auto předtím, než ho prodají, pečlivě opraví, aby budoucí majitel s ním neměl problémy.

V Německu mají auta určená \"pouze na export\", pravděpodobně by TüV nezískala, nebo získala s velkými investicemi.

A na závěr, auto = svoboda. Záleží na každěm, kolik za svobodu svého pohybu je ochoten dát (resp. nedat).