Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Autorizovaný servis Vs. Kamarád profimechanik

Mirrae24

Recommended Posts

Tak jsem byl nedávno v Peugeotu, kde mi měnili rozvody - 5 000kč, zároveň mě upozornili, že na levém kole bude zapotřebí vyměnit manžetu - s prací 2 000 kč.

Tak jsem si jí koupil, né originál, ale docela dobře kvalitativní od značky Gomet, stála 471kč, ten kamarád co mi to chtěl vyměnit na to koukal, prý ta manžeta je takřka nová, pouze jsem někde vytrousil upevňovací kroužek, tak to vyčistil, namazal vazelínou a nasadil zpět tu původní, tak mám jednu do zásoby.

A když mi někdy v létě měnili stab. tač, všimli si (v Peugeotu), že to chce vyměnit gufero na poloose + přev. olej, no a dnes jak mi ten kamarád chtěl vyměnit tu manžetu, tak řekl, že toho přev. oleje je tam hrozně moc, tak ho nevim asi dvě decy vypustil a nyní to řazení jde opravdu lépe, byl tam přetlak a mělo to podobný efekt jako kdyby oleje byl nedostatek - šlo to ztuha.

Jen Vám chci říci, že když jsem někdo nemehlo, jako já (což snad není ani možný :-D) dávejte si pozor na to, co Vám chtěji vyměnit, někdy to není ani zapotřebí, říkám někdy, nechytejte mě přímo za slovo.

Hodně zdaru....

Já bych se také rád díval, ale jako laik a ještě v autorizáku, kde mě posadí do křesla a pak jen předají klíčky, to nejde.

V létě jsem jim dal auto, ať mi ho kompletně prohlídnou, co by to chtělo, řekli vzhledem k tomu, že je to ojetina snad jen rozvody - prohlídka 500 kč.

Přijel jsem tam asi za měsíc, že mi něco píše počítač, už si nepamatuji tu hlášku. - dalších 500 kč, nyní ale našli, že potřebuji vyměnit rozvodový olej, gufero na poloose, lanovody na zadních kolech a brzdové destičky na celé auto.

To už mě vyšlo dráž, jediné na čem jsem ušetřil byli destičky, Peugeoťácký byli za 5 000 kč! Koupil jsem Ferodo Premier za 2 000 kč na celé auto. Vím, že to není Peugeot a že časem budou třeba pískat, ale 5 klacků za destičky, to bylo v tu chvíli moc.

Je lepší míti známého (zkušeného), který se v tom vyzná a řekne Vám, co to opravdu chce, co ještě vydrží a co už je na hraně, Vy ho za to pozvete na pivko nebo mu dáte flašku popřípadě pár set kč a je po starostech. Tady Vám řeknou vyměnit, vyměnit a je to.

Ty rozvody co mi měnili, tak ten řemen je jako novej, jsou na něm i popisky, i když s těmi rozvody je to ošemetné a peněz nelituji, ale již si budu dávat majzla, než pojedu do autorizovaného servisu.

[upravil dne 14/11/08 Mirrae24]

Mirrae: Nechci bránit autorizované servisy, ale úkony jako \"vyčistit manžetu a nasadit zpět\" prostě neprovádějí, protože už je jednou ta manžeta použitá a kdyby to udělali jako ten tvůj servisák, mohlo by dojít k blbé reklamaci, kdyby náhodou praskla. Oni ti jí vymění za novou a budeš mít klid a jistotu, že je to v pořádku. Za to ta zpět nasazená manžeta může jednoho dne prdnout, protože se třeba tím seskočením nějak zmačkla apod. (Ale mezi námi, udělal bych to taky tak - vrátil a zajistil tu starou).

Prostě chci naznačit, že nedělají servis typu \"nasadit starou manžetu\".

To s tím olejem - jestli gufero teklo, musí se vyměnit.

A množství oleje by asi měli pak upravit.

Destičky - jenže ty destičky od Peugeota jsou možná destičky vyrobené ve Ferodu, ale jsou se znaky Peugeotu a prošli kontrolou, takže se nemůže stát, že bys dostal blbý kusy.

Ale jinak tvůj pohled na věc naprosto chápu a nic proti němu nemám.

[upravil dne 14/11/2008 Marcel505]

Člověk se snaží šetřit kde může, auto není vyjímkou.

307 je jakš takš fajnový autíčko, někdo si řekne mít takovou káru, tak na těchto věcech nešetřím, ale je to ojetina v ceně ojeté Fábie, takže to tak fajnové už není, navíc rok 2002, takže když servis chce za prohlídku jako na hodinu práce (okolo 500 kč), tak se cukám už jen kvůli tomu.

Je fajn znát někoho, kdo se na to za pár šupů jukne.

Původně zaslal: Pe.Tr

probudte se , ani peugeot desky za bura neexistuji , co to je za blabol , to je cena mozna tak za desky a kotouče.

Předtím jsi psal, ať tam nejezdím, že to jsou parchanti, co tak najednou ať se probudíme?

Mě řekli, že za brzdové destičky na celé auto s prací chtějí 4 790 kč, to je zaokrouhleně 5 000 kč.

když tato sada na jednu nápravu stojí 2900 kč:

http://www.cmexclusive.cz/detail-produktu/148-predni/692-307/37738-sparco-predni-brzdove-desticky-t-51-pro-vuz-peugeot-307-motor-1-6-16v-2-0-hdi-66-80kw-2-0-16v-r-v-2001/

Nevím proč by Peugeot nemohl mít podobné ceny? Je to tak! Řekli mi s prací na celé auto 4 790 kč!!!

Původně zaslal: Mirrae24

.

To už mě vyšlo dráž, jediné na čem jsem ušetřil byli destičky, Peugeoťácký byli za 5 000 kč! Koupil jsem Ferodo Premier za 2 000 kč na celé auto. Vím, že to není Peugeot a že časem budou třeba pískat, ale 5 klacků za destičky, to bylo v tu chvíli moc.

[upravil dne 14/11/08 Mirrae24]

pred tim jsi nepsal ze je to cena i za praci , mimochodem desticky na tvoje auto

0000425398 SAD 4 DESTIČEK ZAD NI 1653,52

0000425223 SAD DSTICEK 1520,90 CZK

Sice nevím, kolik přesně stojí destičky na mou 307 1.6 16V r.v. 2002, ale i s prací by mě vyšli takřka na pět klacků.

Však ty Ferodo jsou také s prací ... A 2 000 kč za destičky i s prací za docela rozumnou značku je dobré.

Nechci se dohadovat zda to bylo s prací či bez. Vím jen, že by mě to vyšlo buď to na 5 000 kč anebo na 2 000 kč, rozhodl jsem se pro ty 2 000 kč.

-Jinak konkrétně tobě se omlouvám, že jsem nepoužil výraz \"s prací\".

Áno. Značkový servis bude vždy drahší ako kamarát z garáže. Hlavný rozdiel je v možnostiach, vybavení, technickom zázemí, dostupnosti dokumentácie a hlavne v kvalite a záruke. Bežný zákazník spústu z toho ani nevidí. Ak pozeráš výhradne na cenu - choď za kamarátom.

http://www.cmexclusive.cz/detail-produktu/148-predni/692-307/37738-sparco-predni-brzdove-desticky-t-51-pro-vuz-peugeot-307-motor-1-6-16v-2-0-hdi-66-80kw-2-0-16v-r-v-2001/

Nevím proč by Peugeot nemohl mít podobné ceny? Je to tak! Řekli mi s prací na celé auto 4 790 kč!!!

No nevím co je na té ceně z odkazu lepší než na ceně za sadu originálních destiček?

post-0-14109603044469_thumb.gif

Původně zaslal: homat

No nevím co je na té ceně z odkazu lepší než na ceně za sadu originálních destiček?

Nič. Porovnáva hrušky s jablkami.

Názor na destičky nebo některé jiné díly značky PEUGEOT jsou takové z mého pohledu : Peugeot si hlídá kvalitu výrobků,ale díly si sám nedělá má dodavatele.To ostatně jako AutoKelly,Autobenex,Elit.......Záleží jaké mají obchodní smlouvy,dohody o dodávkách atd.Jaká je jejicj strategie obchodní ...... Například si pamatuji že do vozidel PEUGEOT se dávaly filtry Purflux,brzdy Bendix(kotouče,destičky brzdiče,perka...),Valeo - Francouzská společnost (spojky,klimatizace,ovladače,chladiče,brzdy......)ATE(brzdy,doplnky brzd,hlavní brzdové válce.......)atd. atd. Jako příklad to snad stačí vše zabalené v uhledné krabičce Peugeot.Peugeot co se týče olejů dříve preferoval oleje SHELL - Shell Helix Ultra,Shell Helix Plus,Shell Helix Super ....... a ESSO ..... no a tedkon preferuje TOTAL pokud se nemejlím.Prostě PEUGEOT má nějakou obchodní strategii a podle toho jede a hlídá si či nehlídá si kvalitu výrobků.A proto kdo říka že destičky na Peugeota od Peugeota jsou lepší než od výrobce ??? ,nemohu souhlasit neboť možná ,že ten výrobek ne zrovna koupeny u Peugeota nemůže být ze stejne fabriky jako koupený ??? . Peugeot zaručeně nemá jednoho dodavatele kotoučů,třmenů,spojek..... 100% má dodavatelů víc na stejné produkty(spojek,brzd....).Pochybuji že například výrobce destiček(třeba FERODO) bude dělat destičky v několika kvalitách(kvalita pro Peugeot a Kvalita pro třeba ???)to by se asi malinko ta výroba prodražila nee? Tak dám příklad o kterem vím :Paramo a Mogul je to jeden a ten samej olej jen jine etikety jiny název, ale identicke parametry a stáčenej z jednoho tanku. http://www.paramo.cz/html/ Až Peugeot udělá obchod třeba s Paramem budem tam dávat Paramo ,neboť bude strategie PEUGEOTU taková ,že bude preferovat a doporučovat tento olej. Další příklad Automobilka TPCA co tam dělají no auta - Toyota,PEUGEOT,Citroen.A deně z haly jezdí Toyota,PEUGEOT,Citroen a je to jedna linka.Jak je to možné, jak to dělají.Zřejmě dělají v pondělí Toyotuv úterý PEUGEOT a ve středu Citroen nee ? Kdepak, linka jede všechny značky za sebou cik cak. Tuto automobilku jsem si mohl prohlédnout.Svělá podívaná,Všem doporučuji prohlídku. :super Co se týče servisu není servis jako servis.Není autorizovanej servis PEUGEOT jako autorizovanej servis PEUGEOT.Jedni sou lepší druzí malinko horší,ale najdou se.Kdo říká,že ne ,tak sám sobě lže.Dělají se všelijaké prasárny,podrazy a tedkon nemluvím jenom o servisech.:( Tedkon co psal Pe.Tr : probudte se ,ani peugeot desky za bura neexistuji , co to je za blabol , to je cena mozna tak za desky a kotouče. Petře věř, že jsem vzhuru!! Podívej se na hodinky v kolik hodin to píšu.:super Já vím,že místo v srdci máš PEUGEOT .Věř i já žiju touto značkou.Nečilse Petře vždyť to byl jen názor,pokec. :cool: Mirrae24 nenapsal než :Jen Vám chci říci, že když jsem někdo nemehlo, jako já (což snad není ani možný :-D) dávejte si pozor na to, co Vám chtěji vyměnit, někdy to není ani zapotřebí, říkám někdy, nechytejte mě přímo za slovo.Tak se nezlobte co tu píšu. :super:super Dodám : Důvěřuj,ale prověřuj!! :super

Já bych do autorizáku dal auto

- do 4 let stáří, nejlíp v záruce, popř. garančka

- oprava placená pojišť. např havárka

- speciální úkony, u kterých se záruka sakramentsky hodí

Edit: v druhým kole pak sevis typu Vašendovic.

Já sem se několikrát spálil a dneska to vypadá tak, že něco si udělám sám a na zbytek mám víc lidí. Někdo umí motor, někdo podvozek, někdo lakovat.

[upravil dne 14/11/2008 Fusion]

Původně zaslal: Pegoo

Názor na destičky nebo některé jiné díly značky PEUGEOT jsou takové z mého pohledu : Peugeot si hlídá kvalitu výrobků,ale díly si sám nedělá má dodavatele.To ostatně jako AutoKelly,Autobenex,Elit.......Záleží jaké mají obchodní smlouvy,dohody o dodávkách atd.Jaká je jejicj strategie obchodní ...... Například si pamatuji že do vozidel PEUGEOT se dávaly filtry Purflux,brzdy Bendix(kotouče,destičky brzdiče,perka...),Valeo - Francouzská společnost (spojky,klimatizace,ovladače,chladiče,brzdy......)ATE(brzdy,doplnky brzd,hlavní brzdové válce.......)atd. atd. Jako příklad to snad stačí vše zabalené v uhledné krabičce Peugeot.Peugeot co se týče olejů dříve preferoval oleje SHELL - Shell Helix Ultra,Shell Helix Plus,Shell Helix Super ....... a ESSO ..... no a tedkon preferuje TOTAL pokud se nemejlím.Prostě PEUGEOT má nějakou obchodní strategii a podle toho jede a hlídá si či nehlídá si kvalitu výrobků.A proto kdo říka že destičky na Peugeota od Peugeota jsou lepší než od výrobce ??? ,nemohu souhlasit neboť možná ,že ten výrobek ne zrovna koupeny u Peugeota nemůže být ze stejne fabriky jako koupený ??? . Peugeot zaručeně nemá jednoho dodavatele kotoučů,třmenů,spojek..... 100% má dodavatelů víc na stejné produkty(spojek,brzd....).Pochybuji že například výrobce destiček(třeba FERODO) bude dělat destičky v několika kvalitách(kvalita pro Peugeot a Kvalita pro třeba ???)to by se asi malinko ta výroba prodražila nee? Tak dám příklad o kterem vím :Paramo a Mogul je to jeden a ten samej olej jen jine etikety jiny název, ale identicke parametry a stáčenej z jednoho tanku. http://www.paramo.cz/html/ Až Peugeot udělá obchod třeba s Paramem budem tam dávat Paramo ,neboť bude strategie PEUGEOTU taková ,že bude preferovat a doporučovat tento olej. Další příklad Automobilka TPCA co tam dělají no auta - Toyota,PEUGEOT,Citroen.A deně z haly jezdí Toyota,PEUGEOT,Citroen a je to jedna linka.Jak je to možné, jak to dělají.Zřejmě dělají v pondělí Toyotuv úterý PEUGEOT a ve středu Citroen nee ? Kdepak, linka jede všechny značky za sebou cik cak. Tuto automobilku jsem si mohl prohlédnout.Svělá podívaná,Všem doporučuji prohlídku. :super Co se týče servisu není servis jako servis.Není autorizovanej servis PEUGEOT jako autorizovanej servis PEUGEOT.Jedni sou lepší druzí malinko horší,ale najdou se.Kdo říká,že ne ,tak sám sobě lže.Dělají se všelijaké prasárny,podrazy a tedkon nemluvím jenom o servisech.:( Tedkon co psal Pe.Tr : probudte se ,ani peugeot desky za bura neexistuji , co to je za blabol , to je cena mozna tak za desky a kotouče. Petře věř, že jsem vzhuru!! Podívej se na hodinky v kolik hodin to píšu.:super Já vím,že místo v srdci máš PEUGEOT .Věř i já žiju touto značkou.Nečilse Petře vždyť to byl jen názor,pokec. :cool: Mirrae24 nenapsal než :Jen Vám chci říci, že když jsem někdo nemehlo, jako já (což snad není ani možný :-D) dávejte si pozor na to, co Vám chtěji vyměnit, někdy to není ani zapotřebí, říkám někdy, nechytejte mě přímo za slovo.Tak se nezlobte co tu píšu. :super:super Dodám : Důvěřuj,ale prověřuj!! :super

ja pišu o něčem ,jinem , mě primo se.e jak tady nekdo napise co je autorizak zac , ostatni si prilivaj polivcicku , plivou kolem sebe , a za tyden , mam dotycneho na sz nebo icq , ty peto kdyz jsem v tom peu , nemuzes prosim to a to ....

ad to co pises ty , ano mas pravdu , jen ja podotku jednu vec , kterou lidi vubec neberou v potaz , priklad , koupim ate kotouče v benexu a necham si je namontovat jak rika medved u franty v horni dolni , pak koupim ate u peugeotu v krabicce peugeotu , necham je namontovat v autorizaku .

za 500 km se oboje zvlni , co myslis , kde budes uspesny s reklamaci?

ja pišu o něčem ,jinem , mě primo se.e jak tady nekdo napise co je autorizak zac , ostatni si prilivaj polivcicku , plivou kolem sebe , a za tyden , mam dotycneho na sz nebo icq , ty peto kdyz jsem v tom peu , nemuzes prosim to a to ....

ad to co pises ty , ano mas pravdu , jen ja podotku jednu vec , kterou lidi vubec neberou v potaz , priklad , koupim ate kotouče v benexu a necham si je namontovat jak rika medved u franty v horni dolni , pak koupim ate u peugeotu v krabicce peugeotu , necham je namontovat v autorizaku .

za 500 km se oboje zvlni , co myslis , kde budes uspesny s reklamaci?

Já to tušil,že tě to nazvedlo.Vím,že jsi srdcem PEUGEOTák a nepsal jsem to abych tě nějak schazoval ale na úvahu ostatním.No reklamaci uplatníš tam i tam ze zákona nárok.Otázka je jak se budou při reklamaci chovat dotčené strany(PEUGEOT nebo Autobenex).Předem se omlouvám těmto značkám a prodejcům nic vezlém.Jsou to jen úvahy.Pardon.No ja bych zareagoval na špatný přístup při reklamaci toho či onoho přímo na ČOI.Pokud se zrovna bavíme o zminovaných značkách prodejců zvlněných kotoučů tak po zkušenostech s tím i tím uspěju kladně.Už se mi to stalo.Konkrétně s těmito.