Jump to content
  • Aktuální cíle darů

FAP

Guest Šindy 307 SW 125 kW

Recommended Posts

Máte někdo zkušenosti s Filtrem FAP? Jak predejit, abych ho nemusel měnit jako nekdo ve 114 tis.? Kudy se leje močovina do přídavné nadrzky? Dávám aditivum ještě do nafty, abych čistil vstriky.:roker

predejit se tomu neda, proste ten FAP filtr je tak konstruovanej a muzes ho akorat tak zkusit nechat nekde po tech 120tis km proplachnout a repasovat. Do nadrzky se lije spesl Peugeot aditivum, jsou dva druhy a kupuje se podle VIN kodu auta v Peugeotu, teoreticky je mozne, ze chemicky je na zaklade mocoviny, ale s tim bych neexperimentoval a nalil tam co tam patri. Nadrzka ma svuj nalevaci otvor, uz se to tu na foru probiralo

Napadlo mě kdybych měl specifikaci, že bych to zkusil koupit jinde, třeba přes Kelli.Od Peugeota stoji litr 1500 kaček. Kudy se to tedy leje? Někde jsem slyšel že v podběhu je pod plastem otvor.?

Jakou spotřebu máš se 407 po Bitpower. Mám to samé. S citem jedu za 5,6 ale to neni svezení. Na dálku jedu za 5,9. Po městě se to zvedne na 6,3, když tomu naložim tak 7 litránků.

Původně zaslal: Šindy 307 SW 125 kW

Jakou spotřebu máš se 407 po Bitpower. Mám to samé. S citem jedu za 5,6 ale to neni svezení. Na dálku jedu za 5,9. Po městě se to zvedne na 6,3, když tomu naložim tak 7 litránků.

Počítej ale že mám těžší auto.....1720Kg prázdné a spotřebu mám průměrnou 7,4 l a to nejezdím pomalu,na dálku jsem se dostal na 6,3 l

1. nedolévá se močovina (adBlue), ale aditivu, čož je roztok s obsahem cerinu.

2. Pro maximální životnost filtru je dobré dodržovat:

- použít olej INEO, jehož spalováním vzniká méně sazí, které se neregeneruji

- nenechávat motor dlouho běžet na volnoběh

- nejezdit rychle :), čím více se spálí paliva, tím více je pevných částic ve filtru

Původně zaslal: kupák

Co řiká FAP na ten CHIP?

Vůbec nic.....ted před týdnem jsem byl na dia a nechal jsi testnout tlaky na fapu a ok.....minimální rozdíl tlaků a to mám najeto 120000 km bez jeho výměny....hold s fapem se musí jezdit trochu svižněji jak již jsem psal výš a ne jako stárá bába do 2000 ot.

Me ten Fap taky nic nerika po Chipu.Kdo ti delal chip? Me Putner Bit Power.Ten je prej nejlepsi.Jaky teda ten olej ma byt INEo - to je co zač ? Davam Total Quartz 9000 5W40. Co rikate na Militec? Ma s tim nekdo zkusenosti v tomhle motoru? Jezdim teda ve 2000ot. Ale občas mu naložim co se do něj vejde.Vždyť nemužu drřet ty koně porad v ohrade.:D

Myslis do oleje nedavat? A co do nafty? Měřil jsi pak jaky je výkon po chipu? Ctel bych to nekdy zkusit na valcich zmerit ale zatim nevim kde. Kolik mas najeto km? Ja mam 48000. Menil jsi uz Fap?

Myslis do oleje nedavat? A co do nafty? Měřil jsi pak jaky je výkon po chipu? Ctel bych to nekdy zkusit na valcich zmerit ale zatim nevim kde. Kolik mas najeto km? Ja mam 48000. Menil jsi uz Fap?

Do oleje ne určitě a do nafty militec taky ne,maximálně aditivum VIF do nafty. Já na válcích nebyl.....mám najeto 120000km,FAP jsem neměnil a není ani měněný ale nezlob se pochybuji že tam máš 125 kW,znám kluky s Bitpoweru a vím co se dá a nedá. pokud to máš na doraz a možná tam máš 125 KW tak počítej že ti odejde FAP,bo to už musí kouřit a to právě odnese FAP,já taky nevím jestli tam mám 120 kW ale na chipu se nepřidávají koně ale procenta takže oni ti řeknou že ti přidaly tolik % ale oni neví jestli už nemáš slabší turbo,vstřiky atd. Mě řekl Olda že 20% na auto s Fapem je tak tak. Tak proto jen 20% navíc a ne případných 25% ale nespochybnuji tvojich 125KW jen píši moji zkušenost s chipem....... Nijak tě nenapadám tak to neber osobně.....:papa:papa:papa

Me ten Fap taky nic nerika po Chipu.Kdo ti delal chip? Me Putner Bit Power.Ten je prej nejlepsi.Jaky teda ten olej ma byt INEo - to je co zač ? Davam Total Quartz 9000 5W40. Co rikate na Militec? Ma s tim nekdo zkusenosti v tomhle motoru? Jezdim teda ve 2000ot. Ale občas mu naložim co se do něj vejde.Vždyť nemužu drřet ty koně porad v ohrade.:D

Total Quartz Ineo ECS (ACEA C2, 5W30)

Původně zaslal: homat

Total Quartz Ineo ECS (ACEA C2, 5W30)

Tak mam přejit na tento olej? Myslim že 5W40 je lepší či ne?

Tak jsem se ptal na olej Ineo. Je dobrý pouze pro to , abych měl lepší emise. Tudíž tímto olejem se myslí na životní prostředí ane na motor. Budu radši jezdit na Quartz 9000 5W40.