Jump to content
  • Aktuální cíle darů

co do chladiče?

Dragunov

Recommended Posts

Zdravim, chystam se vyměnit nemrznoucí směs v chladiči. Bavil jsem se o tom s kámošem a od tý doby jsme vepři.

Já jsem někde četl, že je dobrý to před nalitím nový kapaliny propláchnout čistou vodou, on tvrdí že je to nesmysl, že se to akorát zanáší a má se rovnout nalejt novej fridex.

Jak to teda je? :myslim

Je to fakt,ale hlavně pak dobrou kapalinu s účinnými inhibitory koroze-ona žádná nezmrzne,ale Fridex-G-48 a ostatní novější řada byla podle akreditované české zkušebny-ústav paliv a maziv nejlepší ze všech hledisek,hlavně kvůli inhibitorům koroze...

tak určitě když nevíš co ti tam plave tak nejlepsi je vypustit a pro jistotu vyplachnout tím se určitě nic nezkazí. ja když sem dolival vodu a odvzdušnoval a tak sem promačkal hadice a to pak byl panečku sajrajt všechno šlo ven teď tam je nemrzka a pohoda :-)

No ja som riesil cistenie chladica, nakolko v nom este asi mam olej. Auto je aktualne v servisu :D

Ale myslim ze vypustit, ten chladic bych nachvili dolu dal, a skusil neco vyklepat, pak nalit obicejnou vodu, zahrat to, vypustit.

A pak se na to prodavaj takove pripravky. Ale to jedine ze bys to chtel mat uplne ze vou :D

To sem tam zase naleje cista voda, pusti se to tam, zahrejes motor, nechas chvili kolovat, a vypustis. Mechanik mi jednu aj odporucal. No a pak vypustit, a nemrzku :D Ja tam budu mit tusim G12ku ci jakou to, cervenou...