Jump to content
  • Aktuální cíle darů

P406 Mk2 - kde je ridici jednotka vetraku v kabine?

marsalek

Recommended Posts

Ahoj kluci,

kde najdu na P406 (r.v. 2000, automaticka digi klima) regulator otacek kabinoveho ventilatoru? Tim nemyslim ovladaci panel na pristrojove desce. Mela by to byt nejaka krabicka s elektronikou a s chladicem a vykonovym tranzistorem na nem.

Jak se k tomu dostanu?

Pokud uz se to tu na foru probiralo, tak mi staci odkaz na stary thread, at tu nezakladame zbytecne novou diskusi. Ja jsem nic nenasel...

Diky

Kaja

(P406 HDi 80 kW, r.v. 2000)

Diky kluci,

ten dil samotny nepotrebuju, jen resim, jak to pripojit k nezavislemu topeni.

Nasel jsem si v serviceboxu (stejne jako Cakom - diky za tip!), ze je tam vetrak s nejvetsi pravdepodobnosti s tou jednotkou na mem HORNIM obrazku.

Takze je to vyreseno. Tema lze, co se mne tyce, uzavrit.

Kaja

Vcera jsem mel konecne moznost to rozebrat in natura. Nasel jsem tam regulator podobny tomuto:

000_1084.jpg

A ventilator Valeo bez jakekoliv elektroniky. Do regulatoru vede silovy privod a udaj o potrebne rychlosti (PWM, 2 kHz) a ven jdou dva draty vedouci primo do ventilatoru.

Kaja

Ahoj Oddie,

ne, zapojene to jeste neni. Tatkovi jsem slibil, ze mu udelam elektriku. Mechanicky si to musi zapojit (predem) sam. A jelikoz jsme se ted videli jen pulden, tak jsem akorat stihnul zmerit, jak je to s tim vetrakem. Mozna pojedu do CR na Velikonoce, tak mu to pak zprovoznim. Do te doby bude muset parkovat auto v garazi. On to spise vyuzije, kdyz je nekde na vandru v horach a prespava v aute, takze zima coby rocni obdobi neni pro nej az tak kriticka.

Jo jo. Ono ta samotná montáž a zapojení všech hadic trvá stejně nejdéle, vykoumat, kam co dát, jak udělat držáky, jak natáhnout hadice a trubky a kde je sebrat. Když to chce mít člověk udělané opravdu pořádně a pěkně, tak to trvá... ale když jsem viděl rozdíl mezi montáží svojí, a od tzv. \"profíků\", jak jsou schopni to naprasit, stojí za to tomu ten čas věnovat.

\"Profici\" maji problem, tu jejich praci musi zakaznik zaplatit, tak to pri soucasnych cenach nemuze byt peclive :-( Ja bych mohl taky opravovat auta (treba elektriku/elektroniku), ale moji peclivou odbornou praci by (nemer) nikdo nebyl ochotny zaplatit, tak to nedelam.

Rychle+Levne+Kvalitne = konstanta :-(

Nelze mit vsechny tri zaroven.

Kaja

Jo, to já vím velmi dobře, já ty opravy přeci jen občas dělám. Takže vždycky rovnou říkám, že kdo jde jen ceně, ať jde rovnou jinam... Jinak co jsem viděl od těch \"profíků\", nebylo ani levné, ale z toho provedení se doslavo tajil dech, jak si to dovolí spatlat.