Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 309 SX

drak309

Recommended Posts

Mám to asi měsíc, rok 92 1,6 65kw benzín....

Předesílám, že sháním pežota na díly (nejlépe ten samý model), ale stačí mi auto z let minulých potřebuju, aby to bylo rezavý na kašu a třeba i bez papírů, sháním to skrz palubku, sedačky, tapecy, světla, skla, nárazníky, chladič, nějaký čidla, kola, elektriku ve dveřích na okna apod...musí to mít novou verzi palubky, a nechci za to dát 5000kč...

Jinak mám tyto potíže:

podotýkám, že auto jezdilo asi 3000km s odrezlým výfukem u svodů...ale jinak se to zdá ok..takže jsem výfuk zavařil a po šílený práci znovu správně přišrouboval na svody....

Netušíte někdo proč mi problikává kontrolka motoru?

-> vždycky když to rvu proti kopci a jsem na asi 5500ot tak se rozsvítí a na asi 6500ot zhasne, po startu motoru svítí asi 3s a zhasne...

další problém je, když říznu zatáčku tak se mi rozsvítí všechny červený kontrolky na palubce a to včetně teploměru a rezervy paliva a po asi 2s to zhasne...

jako další problém mám vodu v chladiči, mám na palubce kontrolku množství vody, netuším kolik jí tam mám nalejt - když to dojelu aby zhasla tak se mi zas po čase rozsvítí, pak zhasne a nějakou dobu nesvítí a pak zas blikne...

trochu mi blbne ovládání stěračů, občas nejdou vypnout

nemáte doma někdo knížku údržby 309 na prodej?

prosím vás o rady

[upravil dne 10/11/08 drak309]

Zdravim a vítám tě v clubu.Tak náprava by mohla být v pohodě,jestl máš maznice tak tam natlač vazelínu a pořádně zahoupej s autem.Nejlíp poznáš problém když naložíš 5 lidí a pojedeš se projet.Jinak podle fotky se mi nezdá nějak extrémě sedlá...Jinak ten problém jak ti stvítí STOP tak může být hodně věcma,zkontroluj všechny náplně a podobně,ale problémy s elektrikou se čas od času objeví,není to nové auto:) Tak hlavně ať slouží a ty moc nesloužíš jemu:D

[upravil dne 11/11/08 309GT]

No asi zatím ne...zavaření jsem si udělal sám, resp vyrobil z dílů z origo co se rozpadl a funguje to krásně a hlavně to bylo zadarmo...zadní náprava má kaput pravý rameno - jsem s tím vlítl na technickou, aby mi s tím pohnuli na těch vibračních deskách...nevíte někdo jak se ta náprava rozebírá? Repásnu si to sám...snad.

Jak jistě víš tak v zadní nápravě jsou torzní tyče,jestli máš na nápravě něco K.O tak ty torzní tyče:) Jinak musíš ji rozlisovat,vyměnit vytahanou tyč a ty gumy a pak zase zalisovat zpět.Já bych se asi do toho nepouštěl....

Tak to auto stojí rovně, ale pravý zadní rameno, když mi s tím nad jamou pohnul těma deskama má vůli...torzní tyče jsou v pořádku. Jen by se mi hodilo vědět jak je uložený to rameno v tý \"tyči\" pod autem. Vím, že jsou tam dvě jehlový ložiska bez vnitřních pouzder a hádám, že právě tam je to vytahaný...popravdě odmítám vypláznout 7tyček za repásnutou nápravu. Navařit materiál na rameno a stáhnout na správnej průměr je pohoda, vyměnit ložiska taky, ovšem s tím rozděláním bude právě problém....nerad bych zase něco zničil, občas mi totiž křupnou nervy a od toho mám prohnutej přední blatník třeba...asi nejvíc problémů mi dělaj právě demontážní práce...obvykle zničím něco zbytečně.

Původně zaslal: drak309

....nerad bych zase něco zničil, občas mi totiž křupnou nervy a od toho mám prohnutej přední blatník třeba...asi nejvíc problémů mi dělaj právě demontážní práce...obvykle zničím něco zbytečně.

koukam, ze mame podobny problem, vitej v klubu :D:D

• 1 month later...

Lidi POMOC !!! to auto netopí...prostě odvzdušněný, ventilátor točky jak vítr, ale prostě jenom vlažno. Potřebuju tip jak to v 309 funguje? Měni nějaká klapka jenom průvan vzduchu (tj. jako felda, buď se pouští vzduch přes radiátor, nebo ne), nebo je tam někde kohout na pouštění vody do topení? Popř. pls tip jak to rozdělat a zase totálně nezkurvit? ODPOVĚDI RYCHLÉÉÉÉÉÉÉÉÉ, NEBO ZMRZNU !!!

Jinak koupil jsem brzdový destičky...předchozí majitel (mimochodem musel to auto mít jen na zničení, nebo já nevím) odpojil senzor....jak to funguje? Kostří nebo co? Kde na palubce je kontrolka brzd - myšleno destiček - opotřebení destiček?

[upravil dne 26/12/08 drak309]

[upravil dne 26/12/08 drak309]

Odpojení senzoru destiček je normální, je to jen na zlobení. Občas bliká i ve slané břečce, občas se o něco prodře, takže jeho zablendování (u starého auta) považuji za rozumné.

Topení: ventil vody tam není, jen klapka vzduchu. Takže zkontroluj krajní polohy. Může být taky radiátor plný vodního kamene anebo sajrajtu, anebo přiskříplá hadice.

No jo chlapi jenže já mám nervy na pochodu...k pežotu jsem se dostal v podstatě náhodou...Před ním jsem měl LADU2105 (leštěnku), jenže jela a v 90km/h mi z vedlejší nedal přednost borec s BMW...žigul šel čelně do meze a pak 3x přes střechu...takže oprava jako vůbec....jenže odtud jsem byl zvyklej, že jde většina věci rozebrat....na 309 tomu tak není..obvykle se většina plastovejch dílů rozláme :(.. proto se tu raději ptám...a právě od těch rozlámanejch dílů mi dycky křupnou nervy. Ten blatník právě vznikl tak, že jsem se snažil sundat palubku a když jsem urval šroub pod torpedem tak jsem omylem praštil rukou do horní hrany blatníku....znáte to takový to: \"Hergot teda....\" mno a pak bych si dal nejraději přes hubu žejo...

Tušíte někdo jak se dostat v té nedobitné palubce k té klapce, kterou se reguluje kudy má jít vzduch? Jestli přes radiátor, nebo mimo? Další praskliny v autě nechci....