Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Vstřiky u 2,0HDI


Zbyňa1

Recommended Posts

Zdravím všechny, chci se zeptat po kolika tis. km se musí nechat vyměnit vstřikovací trysky u motoru HDI, nebo popřípadě jak se ta vadná tryska pozná při chodu motoru.

Po kolika tisících kilometru jste je museli vyměnit vy a taty co taková oprava příjde, popřípadě zda se dají nějak renovovat ? Dík všem předem za odpovědi.

( Toto téma otvevirám proto, protože jsem slyšel, jak jeden Škodovkář pochvaloval octávácký motory a mezi řečí prohodil , jak špatné jsou HDI-čka, protože se musí prý už po 60 až 80 tis. km měnit nutně trysky). Tak jak to je doopravdy ?

Link to comment
Share on other sites

Původně zaslal: kobr

Vadná tryska se pozná tak, že při záběru motoru jakoby cvakají ventily. Výměna vstřikovačů cca 24 000 Kč, výměna špiček kus za 3 500. Dej to na diagnostiku, tam to poznají. Nejlépe servis BOSCH.

Tak se pozná kulový, to cvrlikání je normální u většiny vstřikovačů a ještě nejsou po smrti, většina vstřiků takhle po nějaké době začne cvrlikat. Že je vstřik v háji poznáš buď podle korekce vstřikovaného paliva, když jeden vstřik to fláká jeho brácha to musí dohánět za něj a tím pádem vstřikovač dává víc paliva. Nebo to poznáš známým testem lahviček na přepadech a podle množství vidíš kterej vstřik to má už za sebou. Pokud Tě o tomto zajímá víc docela se to dobře rozebralo tady.

http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=11541&start=25

Link to comment
Share on other sites

Původně zaslal: msoli

Ked je vadna triska alebo viac trisiek prejavy sa to aj na spotrebe alebo na niecom konkretnom?

Na spotřebě se to projeví, auto začne víc žrát, říká se litr na stonení problém. Je to tím, že vstřik palivo nerozprašuje, ale tzv ukapává. Když není správný rozprach nafty, není správné hoření nafty a od toho se odvíjí další věci jak výkon, spotřeba atd... Nehledě na to, pokud Ti vstřik začne ukapávat, tak je větší riziko propálení pístu vlivem ukapávání paliva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...