Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motor 3.0V6 Spotreba a všetko rady pred kúpov


maNkovic

Recommended Posts

Původně zaslal: maNkovic

Ahojte chcel som sa spítať kolko je taká priemerná spotreba u 406-ky 3.0 V6 140 Kw ???? Akú má motor výdrž ? čo sa zvykne najčastejšie kaziť? A načo si dať pozor pri kúpe 406-ky ??, Je to 406-ka rv 1997 full vybava klima elektrika koža .

už se to tu řešilo dej hledání:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam sice novsi model...ale spotreba tak 9-10, samozrejme este zalezi podla jazdy...ten starsi motor ma mozno trocha vacsiu spotrebu.

Inak v tom starsom je menel elektroniky takze sa tam asi nema co prilis kazit...no a jazda v tom je uplne inde ako slabsie motory, takze mozem odporucit jedine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu už se tu o tom psalo, hledej šmudlo :)

Starší 3.0 V6 asi opravdu žerou malinko víc, ale vcelku bez problémů by ses měl vejít do 11-ti litrů. Jezdím za 10,6 a to využívám dynamických možností auta. Poruch motoru se bát nemusíš, tam není co řešit. Stačí udělat rozvody, možná vyměnit zapalovací cívky a pak už jen měnit olej a svíčky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: maNkovic

mne to nevadí len píšem preto že je to sedan či sa nelíšia spotrebou a iními vadami napríklad

Tak budem prví :D ak ho teda kúpim

[upravil dne 10.11.2008 maNkovic]

Dej si do vyhledávání \"3.0 V6\" nebo \"třílitr\" a máš do večera co číst. Jinak je toho dost i volně na netu, když dáš pohledat v googlu, tak máš co číst další dva dny.

Obecně při slušném zacházení (nešlapat plnej heft po studeným startu a dát tomu čas aspoň do 70°C) a aspoň

standardním servisu (olej, filtry, svíce měnit včas a v odpovídající kvalitě) ten motor asi nebude mít problém, vyjma zapalovacích cívek a časem nějaký to čidlíčko. Mechanicky přežije zbytek auta. Spíš si pohlídej, aby tě nesežrala ta \"full výbava\".

Je tady myslím na prodej hodně pěknej kombajn v třílitru.

[upravil dne 10/11/08 kupák]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...
No, jestli narážíš na to, že ti odpovídají kupéčkáři, tak v tom bych problém nehledal. Motor je stejnej, hodně mechanickejch dílů snad taky. A moc lidí, co by tu měli V6 v sedanu tu není (respektive snad ani jeden aktivní přispěvatel).

Ahoj můj 406 sedan V6 3.0 papá 8,5-9 l sleduji ho celkem dlouho mám ho 7 let, právě prodávám. Cívku jsem už měnil rozvody raději po koupi ikdyž mělo servisku a předchozí majitel nechal i originál účty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Mozem iba odporucat...

U 406 mi presli cez ruky

- Benziny- 1.8 , 2.0, 2.0T, 3.0

- Diesely 1.9TD , 2.1TD a obe HDI

(az na 2.2 vsetko...)

Najjednoduchsi, najkultivovanejsi a najmenej poruchovy bol 3liter.

Ma to viac dovodov - je silny - nepotrebujes ho namahat aby jazdil rychlo - nedostava soky. (Cievky som na nom ale musel menit - jedina zavada za 50.000km)

Dan za luxus - spotreba. Ja som jazdil od 9 do 14.

Moj otec by mal dlhodoby priemer urcite pod 9L/100km :-)

Este jedna rada: u 140kw neber 4 stupnovy automat - bol francuzsky - nevydrzal dlho. Radsej manual.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozem iba odporucat...

U 406 mi presli cez ruky

- Benziny- 1.8 , 2.0, 2.0T, 3.0

- Diesely 1.9TD , 2.1TD a obe HDI

(az na 2.2 vsetko...)

Najjednoduchsi, najkultivovanejsi a najmenej poruchovy bol 3liter.

Ma to viac dovodov - je silny - nepotrebujes ho namahat aby jazdil rychlo - nedostava soky. (Cievky som na nom ale musel menit - jedina zavada za 50.000km)

Dan za luxus - spotreba. Ja som jazdil od 9 do 14.

Moj otec by mal dlhodoby priemer urcite pod 9L/100km :-)

Este jedna rada: u 140kw neber 4 stupnovy automat - bol francuzsky - nevydrzal dlho. Radsej manual.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...