Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Výměna motoru 8V za 16V

miko_tpo

Recommended Posts

Zdravím Panové,mám problém měnil jsem motor na 306.Byl tam 1,8 8V a zákazník tam chtěl 1,8 16V a stalo se to co jsem čekal nejde jiskra.Řídící jednotka a kabely tam jsou z 16V teda jen na podběh tam jsem to přepojil na ty dvě původní.Nevíte někdo náhodou co stím?Musí se i zbytek svazku vyměnit myslím pojistkou skřín atd.Prosím o radu.

uz ked tam robis takuto vymenu, tak by som to urobil na komplet...celu elektriku,,,,proste vsetko...

Původně zaslal: miko_tpo

Zdravím Panové,mám problém měnil jsem motor na 306.Byl tam 1,8 8V a zákazník tam chtěl 1,8 16V a stalo se to co jsem čekal nejde jiskra.Řídící jednotka a kabely tam jsou z 16V teda jen na podběh tam jsem to přepojil na ty dvě původní.Nevíte někdo náhodou co stím?Musí se i zbytek svazku vyměnit myslím pojistkou skřín atd.Prosím o radu.

vies...ked odkafroval motor nadobro, a ma moznost kupit druhy....preco nie.....za par šupiek.....

Původně zaslal: Jindras

No,ono jde všechno,ale je lepší si koupit orig auto,než šílené překopávky-nikdy to nebude ono a musí se měnit cugrunt všechno či bejt hodně dobrej autoelektrikář a znalec Peugotů obecně...!!!

Prečo nie? Vždyť to popisuje, prečo nie - ono není problém za pár šlupek něco koupit, problém je to namontovat a rozchodit. Ceny servisu už dávno překonaly ceny jetých dílů i větších celků. A nakonec - prodat takovýto zbastl nějakým normálním způsobem je také nemožné.

tak to je dobry harakiri, pustit se do neceho takoveho. U takovyhle akce je treba bud mit vsechny schemata zapojeni elektriky i s presnym zapojenim jednotlivych konektoru a pak to drat po dratu porovnavat, zda je ve svazku vubec obsazen a zda je na stejne pozici v konektoru, nebo to prekopat komplet - tedy vymenit s motorem i celou elektriku az do kabiny

Dodelaval jsem klimu do sveho auta a ackoliv ta klima a elektricke svazky byly ze stejneho modelu auta, se stejnym motorem, jen o dva roky mladsi, tak par dratu bylo v konektorech spojujicich jednotlive svazky na jinych mistech a musel jsem je prepojit dle schemat

K tomu tvemu pripadu, jak jsi napriklad vyresil imobilizer? melo to klavesnici, nebo uz je to verze cip v klicku s transponderem kolem spinaci skrinky ? Je mozny ze draty od imobilizeru jsou v jinych pozicich a nejsou ted pripojeny k ridici jednotce motoru, ale muze to byt 100 dalsich moznosti

jj.mohlo by to být asi v tom imobilizeru.bohužel ten týpek sehnal jen 16V.motor točí a čerpadlo běží.nejde jenom jiskra.zítra vezu jednotku jednomo borcoj kterej by jí snad měl odbloknout aby nebyla vázaná imobilizerem.uvídíme, každopádně všem díky.