Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Při nastartování = pískavý zvuk

Mirrae24

Recommended Posts

Zdravím,

nevím jak lépe popsat závadu, která se mi nyní při každém nastartování ozývá od motoru, moc se v tom nevyznám, kámoš říkal, že by to mohl být klínový řemen, trošku to zní, jako když hvízdají gumy při smyku :D

Dnes mi to udělalo prvně, v pátek mi dělali rozvody, nemůže to být tím? Že to třeba ještě není úplně zaběhlé?

Díky za radu ...

[upravil dne 9/11/08 Mirrae24]

Je to určitě řemen alternátoru, je málo napnutý nebo je to vodní pumpa, některé tak divně hvízdají. Pokud při přidání plynu řemen pískne, je málo napnutý.

Zajeď tam a nech si jej napnout.

[upravil dne 9.11.2008 kobr]

Jak uz zde bylo receno. Vsadim kalhoty, ze to bude ten remen. Myslim, ze je to na 13 klicek, tak vem nejakou paku, strc ji mezi altik a blok motoru a nasponuj remen. Pokud to nemas takto, mas to na kladku. Takze bud objednat novou kladku bo ji zkusit pritahnout jestli pujde. Jo a zkontroluj si, na jakou stranu se dotahu. U nekterych aut se dotahuje opacne.

Snad ti tim pomuzu.

Nejspíš to bude opravdu ten drážkový řemen. S jeho \"přišponováním\" ale opatrně. Řemen by měl být našponovaný přiměřeně, jinak se zbytečně namáhají ložiska kladky a altíku. Někdy pomůže (pokud není řemen opravdu volný) jeho namazání buď silikonovou vazelínou, nebo obyčejným mýdlem, které navlhčíš ve vodě a přitiskneš na běžící řemen. Stačí, aby tam řemen při výměně rozvodů po sundání nasadil obráceně a jeho drážky jsou už vymyčkané jinak a jak si to sedá, tak ti pišťí.

Vyměnili ti určitě kladku přímo na rozvodech?Nedali náhodou jen novej řemen.Dali ti s sebou při vyzvednutí auta ze servisu:starý rozvodový řemen,kladku rozvodu a vodní pumpu?Tím se pozná kvalitní servis.Já si myslím že ti vyměnily jen rozvodák!Na kladku se vyprdli,aby si nahrabaly(2000kč a výš).Já jsem doma rozvodák na mém autě(ted 309)přišponoval,byl volný-měl by se už měnit!a začolo to vždy za studena pískat,bylo to spíš trochu skřípání,dost podobný zvuk řemenu alternátoru,ale zhodil jsem řemen od altiku úplně dolů a pískání dál, bylo to načlé ložisko kladky rozvodů!!!Zjistil jsem to že jsem rozvody rozhodil-ložisko bylo trochu už přidřený!!!Radši si to prověř!Když se ložisko kladky zadře úplně,tak se rozvodový řemen roztrhne a máš po motoru!V tomto případě tě určitě servis pošle do prdele!v životě nepřiznají svou chybu!

Původně zaslal: kobr

Zajeď tam, kde ti dělali rozvody a popiš situaci a dále to nerozebírej

Myslel jsem, že o tomhle fóra jsou, že se zde rozebírají různé problémy na danné téma?!

K tomu, když chci ušetřit nepojedu na průzkum do servisu, hned za to chtějí 500 kč, bez toho, že by něco utáhli, nebo tak...

Proto se ptám zde, abych se v okolí poptal, kdo by tu danou závadu uměl opravit, aby mi to udělal, a abych ušetřil. Někdo říká, že se napíná sám, někdo zas ne.

Opravdu mi asi zbyde zajet do servisu. = mimochodem hvízdlo to jen jednou, den po rozvodech, od té doby nic.

[upravil dne 11/11/08 Mirrae24]

Původně zaslal: EXI.60

Vyměnili ti určitě kladku přímo na rozvodech?Nedali náhodou jen novej řemen.Dali ti s sebou při vyzvednutí auta ze servisu:starý rozvodový řemen,kladku rozvodu a vodní pumpu?Tím se pozná kvalitní servis.Já si myslím že ti vyměnily jen rozvodák!Na kladku se vyprdli,aby si nahrabaly(2000kč a výš).Já jsem doma rozvodák na mém autě(ted 309)přišponoval,byl volný-měl by se už měnit!a začolo to vždy za studena pískat,bylo to spíš trochu skřípání,dost podobný zvuk řemenu alternátoru,ale zhodil jsem řemen od altiku úplně dolů a pískání dál, bylo to načlé ložisko kladky rozvodů!!!Zjistil jsem to že jsem rozvody rozhodil-ložisko bylo trochu už přidřený!!!Radši si to prověř!Když se ložisko kladky zadře úplně,tak se rozvodový řemen roztrhne a máš po motoru!V tomto případě tě určitě servis pošle do prdele!v životě nepřiznají svou chybu!

jj dali mi něco, je tam řemen a ještě něco, něco kulatýho, nekoukal jsem se přímo, jen jsem viděl, jak mi to dávají do krabice a do auta, ale zřejmě je to to ložisko.

Zítra se raději juknu...