Jump to content
  • Aktuální cíle darů

P406 HDI 2.2L Cvrlika :(

bigpoint

Recommended Posts

Ahoj,

vcera jsem jel P406 2.2 HDI asi 10km do kina, po nastarovani trosku divne zvuky z motoru. Dnes nastartuju od 1800 ot na volnobeh, i kdyz jedu (s zarazenou rychlosti)docela vyrazne jakoby cvrlikani/klapani. Po ujeti asi 5km se cvrlikani zmirnilo. Dela to nezavisle na tom zda pridavam plyn, mozna kdyz pridavam je to trochu horsi, obcas to i cvrlikne nepravidelneji a vyraznejc.

Otevrel jsem pak haubnu a koukam na motor, od 1800 ot vyrazne cvrlikani, a zda se, ze z prostoru remenu u alternatoru jde trochu cmoud. Ale jen trochu, taky si tim nejsem zcela jist, ale trochu to podle me cmoudi, nicmene remeny kam jsem dosahl jsou vlazne. Co tomu muze byt?

Jinak to ale zrychluje a vse OK, jako jindy.

Diky moc za rady!!

Petr

[upravil dne 9.11.2008 bigpoint]

Dela to jak na volnobeh, tak za jizdy, tak bez plynu, kdyz jedu z kopce. Dela to od 1800ot do 3000ot, dal jsem to rads nezkousel, aby na me nevyskocil motor.:o Tedy pri oevrene haubne na volnobeh je to celkem hukot i pri 2200ot, ze mam pocit, ze na me neco vylitne.

Cvrlikani v rytmu otacek neni, obcas je i nepravidelne silnejsi cvrliknuti, pripominajici diru ve vyfuku, ale zvuk tedy jiny. Pri vyssich otackach ale trochu zesiluje.

Pri studenem motoru to dela o dost vic nez kdyz se to ohreje.

Dik

Petr

No, dnes me to delalo mene, nicmene ze neco neni v poradku je furt slyset.

Ohledne rady dat to k odbornikum. Mam sveho mechanika, ale tohle podle me nevim zda zvladne odhalit, co tomu je.

V autorizovanych servisech jsem zatim byl ve Zdibech, naprosto neschopni lide, umeli auto napojit jen na pocitac, zinkasovat penize, prohlasili, ze je OK, pritom byla dira v intercooler.

Dalsi zkusenost z AV Car na Veleslavine, tam se me zas snazili natahnout s alternatorem. Vicemene zatim co jsem byl ve znackovem servise to bud neschopni nebo podvod a tahani penez ve velkem.

Jedini kde byli sikovni bylo Brnocar, ale jsem z Prahy.:((( Cili tusite kam to dat k odbornikum? Servis je podle me u Peugeot veliky problem. Predtim jsem mel Toyotu, uplne jiny pristup a hlavne umeli. :(

To není o Peu ale o lidech.... Pokud myslíš stejný zvuk, jako to dělá mě, takový \"popiskování\" tak jsou to kladky (teď už nevím, jestli pevná nebo napínací) co jsou na dřážkovanej řemen. Co jsem tak vysledoval tak je to závislý na počasí. V létě (když neprší) tak to nedělá. Jinak jsou tuším po 2500,- za kus ale dělá to snad jen jedna...

Původně zaslal: MatrixChose

To není o Peu ale o lidech.... Pokud myslíš stejný zvuk, jako to dělá mě, takový \"popiskování\" tak jsou to kladky (teď už nevím, jestli pevná nebo napínací) co jsou na dřážkovanej řemen. Co jsem tak vysledoval tak je to závislý na počasí. V létě (když neprší) tak to nedělá. Jinak jsou tuším po 2500,- za kus ale dělá to snad jen jedna...

on ale píše,že od řemenu ten zvuk nejde--chtěl jsem poradit sun-

dat řemen a zkusit...

Původně zaslal: ozzy1956

Původně zaslal: MatrixChose

on ale píše,že od řemenu ten zvuk nejde--chtěl jsem poradit sun-

dat řemen a zkusit...

Ale zvuk se tam všelijak odráží, to nemůže takhle poznat. Fakt ať ho sundá a uvidí...

Hmm, no uz jsem objednany ke svemu mechanikovi, ze si to zitra poslechne, nicmene cas se tomu vic venovat ma az za tyden. Asi zkusime sundat ty remeny a uvidi se. Faktem je, ze kdo vi odkud ten zvuk jde, nicmene prijde me, ze tonem a tak je spis z motoru. Taky zalezi asi na kdo vi cem, obcas je to vic, pri studenem motoru vcera hodne, dnes zas malo. Dalsi moznost je, vcera me pak zacalo sviti hlavdove oko, jestli treba nezkondenzovala nejaka voda v nadrzi a zda v nafte treba nebyla voda. Nicmene predtim jsem tankoval u Benziny, vcera oppet u jine Benziny. Mozna je to ted trochu lepsi, mozna je to ale jen pocit.

S mechaniky, bud si najimaji autorizovany servisy lemply, kterym nic neplati, nebo maji prikaz co nejvic obrat zakaznika, aby vic vydelali. Kdo vi... Faktem, je, ze jejich zjisteni vzdy overuji a zatim nikdy pravdu nemeli. A vzdy udelat co radili vyhodim kolem 10-15tis. Jeste jednou ve Zdibech byli vylozene drzi/arogantni.

V toyote (Emil Frey) vzdy kafe, auto prevzali, za chvili rekli co tomu je, udelali. Sice meli hodinovou sazbu mozna o 200 drazsi, ale umeli, opravili. V Peugeot konkretne ve Zdibech me uctovali 2 h prace, kdyz jsem na auto cekal osobne asi hodinu. Vicemene mozna bych jeste nekdy Peugeot koupil, ale kdyz si predstavim servis.:((((

Hele, tak si dej do podpisu adresu, motorizaci, auto a tak a hned ti někdo poradí servis v tvým okolí. Autorizáky fakt nemaj cenu, taky už vím, jak to tam chodí :bojim Jinak sundat ten řemen a natočit není zase až tak práce na dlouho a hned máš o možnost méně a nebo problém vyřešen :super

Jedna se me o servis pobliz Prahy 6, auto P406 2.2L HDI r.v. 2002

Jinak muj mechanik je sikovnej, da se mu verit, nicmene slozitejsi veci, jako tohle pokud to neni remenem je pro nej problem objevit. Take nema zarizeni na napojeni na PC.

Osobne zatim mam dobre skusenosti s BrnoCar, jen je z ruky, vymena FAP, instalace HandsFree (sam jsem si koupil), + zjisteni, ze mam asi spatny regulator tlaku paliva 11tis. Muj mechanik pak regulator tlaku tehdy sehnal a bylo to tim!

U teto zavady je divne, ze byt clovek hluchej, tak si niceho nevsimnu, jede to OK, vykon stejny. :o