Jump to content
  • Aktuální cíle darů

centrál 309-kde je jednotka?

EXI.60

Recommended Posts

Zdar všichni,mám tady ted mojí bývalou 309tku,je tam centrální zamykání v háji.Chci tam dát jiné motorky do dveří i jednotku.Dotaz:Je tam vůbec jednotka na centrál?Kde se nachází?Pokud není,tak kde jsou propojeny(v kterych místech v autě)všecny dráty od těch motorků(cívek)ze všech dveří.Centrál mi nefunguje a chci použít stávajících vodičů,abych nemusel rozebrat půl auta.Mám koupenou tu univerzál sadu z DS technik.

No snad z nějakýho vraku by se dali sehnat origo ne?

Jednak mrkni na motůrek ve dveřích řidiče, zda není zaseklý, ten to většinou řídí a řídící deska by měla být pod volantem vlevo... Většinou přišroubovaná na sloupek volantu...

Původně zaslal: igor.sk

Určite je a je tam kde som písal. Mal som ju vonku a tam aj končia káble z prímača v stropnom svetle. V kastlíku sú ako na strope dva šróby, opatrne rozober a máš ju. Viem čo hovorím. 1,8TD r.v.91

No jo ale nemám dálku.Je tam centrál čistě na klíč v zámku.

Ferry měl pravdu,na 309 žádná jednotka centrálního zamykání není.Dneska jsem rozebral půl palubovky a šel jsem po drátech od obou předních dveří,došel jsem až nad pojistkovou skřín(asi 20cm nad ní u hřídele od volantu) se svazky spojují a jdou přímo do pojistkovky,potom z pojistkovky jsou vedeny i k zadním dveřím a kufru!

Proměřím ještě dráty od pojistkovky až na konektory motorku(jsou tam dva konektory).Pokud budou ok,tak bude motorek v háji.Potom bych použil univerzální centrál z ds technik a dal bych do předních dveří motorky nový.Mám ho doma volnej.Akorát že mají ty nový motorky 5 vodičů a originál 4.Patej vodič bych použil z přípravy na stahování oken.

Původně zaslal: EXI.60

Ferry měl pravdu,na 309 žádná jednotka centrálního zamykání není.Dneska jsem rozebral půl palubovky a šel jsem po drátech od obou předních dveří,došel jsem až nad pojistkovou skřín(asi 20cm nad ní u hřídele od volantu) se svazky spojují a jdou přímo do pojistkovky,potom z pojistkovky jsou vedeny i k zadním dveřím a kufru!

kdysi sem koupil 309ku,asi po půl roce centrál přestal jít ,tak sem to zavíral ze vnitřku ,až mě to jednou na...lo,tak sem vzal elektrikáře a šli sme kouknout ,co tomu je,aby to zase fungovalo,prolezli sme všechny kabely,došli sme až k pojistkám pod palubkou,ty kabely proměřoval a najednou ze svazku pod volantem vypadnul kabel s takovou malou zásuvkou,jakoby konektor(asi 2x2cm)a byla tam zasunutá pojistka,jedna jediná,tak ji vyndal,vyhodil,byla spálená,dal novou a hele světe div se,centrál šel,to byla celá závada,takže ,jestli si jítam dal minulej majitel,to nevim,jestli jí tam máš taky ,nevim,ještě koukni,byl tam prostě 2x jištěnej centrál