Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Brzdy 307 SW

skidmc

Recommended Posts

Ahojda, mám takový dost velký problém a potřeboval bych od někoho poradit. Vyměnil jsem si u zadních brzdičů manžety na pístech, odvzdušnil brzdy a auto nebrzdí. Tři kola při sešlápnutí brzdového pedálu až na podlahu zabrzdí, čtvrté vůbec. Celkově auto při jízdě takřka nebrzdí. Nemusí se to pro odvzdušnění napíchnout na počítač? Mě už nic nenapadá, v čem by byl problém, pokud není závada třeba na ABS. Žádnou chybu počítač nehlásí a kontrolka také žádná nesvítí. Auto doposud brzdilo bez problému. Díky

To je podle mně nesmysl. Pokud si hlídáte hladinu brzdovky v nádržce a nezavzdušníte jednotku ABS, není jediný důvod proč by to nešlo odvzdušnit klasickým způsobem. Na počítač to musí jen v okamžiku, kdy si přisajete vzduch.

To je aka kravina :myslim:myslim:myslim. ze odvzdusnovanie brzd a PC......uz som odvzdusnoval brzdy na mnohych autach...aj na mojej 307 sw....a viac krat...ale v zivote som nemusel nic s PC robit..... ked mi niekto da poriadny argument k tomu ze treba ist na PC pri normalnom odvzdnusnovani brzd...tak pred nim sklonim hlavu....a budem sa zanho modlit ruženec....:super

to je kravina ako mraky.....:D

to je taka ista blbost ako ked mi bude niekto tvrdit ze po vymene stabilizacných tyciek ( nie capov riadenia:D) musim ist na geometriu:blicismajlik

a neostava ti niekde pod autiom mlacka,

pedal je tvrdy ci makky

ak je makky stvrdne po par zosliapnuti...

treba to prejst radsej este raz....

pri zosliapnuti a odvzdusnovani ti isla cista kvapalina bez bubliniek....

ked si mal strmen rozobrany a menil si manzetu...bol valcek ok... ( aj ked neviem co by na nom mohlo byt zle:D)

ked zatiahnes rucnu, brzdi to??

Původně zaslal: skidmc

Ahojda, mám takový dost velký problém a potřeboval bych od někoho poradit. Vyměnil jsem si u zadních brzdičů manžety na pístech, odvzdušnil brzdy a auto nebrzdí. Tři kola při sešlápnutí brzdového pedálu až na podlahu zabrzdí, čtvrté vůbec. Celkově auto při jízdě takřka nebrzdí. Nemusí se to pro odvzdušnění napíchnout na počítač? Mě už nic nenapadá, v čem by byl problém, pokud není závada třeba na ABS. Žádnou chybu počítač nehlásí a kontrolka také žádná nesvítí. Auto doposud brzdilo bez problému. Díky

Původně zaslal: marisw

To je aka kravina :myslim:myslim:myslim. ze odvzdusnovanie brzd a PC......uz som odvzdusnoval brzdy na mnohych autach...aj na mojej 307 sw....a viac krat...ale v zivote som nemusel nic s PC robit..... ked mi niekto da poriadny argument k tomu ze treba ist na PC pri normalnom odvzdnusnovani brzd...tak pred nim sklonim hlavu....a budem sa zanho modlit ruženec....:super

to je kravina ako mraky.....:D

to je taka ista blbost ako ked mi bude niekto tvrdit ze po vymene stabilizacných tyciek ( nie capov riadenia:D) musim ist na geometriu:blicismajlik

Pokud vypustíš blok ABS tak ho bez diagnostického přístroje zpět nenaplníš. Viz citace z technické dokumentace. To že jsi něco neviděl ještě neznamená, že to neexistuje.

post-0-14109603221843_thumb.gif

• 2 years later...

Zdravim...trosku oprasim toto vlakno

dnes som menil na lavom zadnom valceku v strmeni tesnenie a menil som celu brzdovku. Klasicky som naslapaval atd. az kym nesla cista brzdovka. Potom som chcel odvzdusnovat ABS lenze ako na to? dia mam a neviem akym sposobom naslapavat pedal pri odvzdusnovani ABS. Spustil som dia a postupne otvaral odvzdusnovaky a nieco v motorovom priestore hucalo, ale brzdovka netiekla. Ked som naslapaval pri otvoreni ventilov cez dia tak som mal pocit ze to skor zavzdusnujem. Nakoniec som to este raz odvzdusnil klasicky bez dia. Auto brzdi lepsie ako pred vymenov, aj ABS ide tak ako predtym, mozno trocha skor ale je mozne ze to je namrazou na ceste.

mam sa s tym este trapit ked to ide a ziadne chyby to nehadze?

diky