Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zvýšení výkonu 306


recaro18

Recommended Posts

tohle jsem chtel slyset : 106 a 306 1,6 má stejnej blok no celej motor

tak k tomuhle motoru od 74kw verze se liší pístama (jiná komprese) cena nových 22 000kč, jiná vačka jiné sání mam pocit i výfuk a jinej program v ECU.

pak de ještě snížit blok hlavu bych nedělal mění se spalovací prostor. ale musí se přenastavit rozvody protože se snížením pootočí (není to škodovka)

spíš si rizhod vršek a dej pořádně dohromady 12 000 stačí ted to dělám, všechny tesnění nové šrouby atd. už jen proto že po těch letech netěsní sání na palici a je toho víc. ale když seženeš za levno náké lepší díly proč ne. z tohodle motoru se dá vymáčknout nákej 160 koníků:super

to jsem slysel a jsem spokojeny ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,nebudu se zapojovat do hádky,ale největší problém těch VW Golfů a ostatních je v tom,že mají třeba lepší zrychlení,ale v rychlosti se zaseknou na 160km/h a pak už to leze hoodně pomalu,ale třeba 306 Gti-6 bude dobře táhnout i ve 200km/h ale na zrychlení 0-100 bude pomalejší.Když vezmeš v potaz,že 306-gti-6 je auto které má ve výbavě klimu,posilovaše,ABS,ESP a podobně a motor má větší odpor protože musí pohánět kompresory,nehledě na pohodlí jako kůže,airbagy,počítače,velká kola atd,tak ta váha těch aut je taky někde jinde.Golf II bude mít tak maximálně posilovač brzd možná řízení a oplastování.Váha 306 je cca 1200kg dle výbavy a golf váží v plné výbavě 960kg.To se musí podepsat na zrychlení....ale nejsem expert,víš jak.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

309gt: ano v necem mas pravdu ale ty golfy nemaji zadny ani omylem 120 kW ti maji nejvice 102 kW a ty jedou 220 km/hod a jako ze by jeli jen do 160 to opravdu ne silny dech jim konci u 200 km/hod pak uz je to na povazenou a tach neni tak silny preji jenom jsou to 1,8 a ne 2,0.

jde o to co chces .... kazdy clovek preferuje neco jineho ...

ale proste mluvit o tom ze gti6 je nejaky pre rychli stroj to bych netvrdil i kdyz jsem v tom nikdy nejel ale youtube je yuotube ;)

[upravil dne 6/11/08 recaro18]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano 8,4 je pro me velmi malo pro auto co ma mit 120 kW

tak pokud se chces bavit o vr6 tak to je jina vec ...

takze podle tebe silne nedotacive auto co jede jen rovne a pretizene na predek takze to se asi nekde parta vyvojaru sekla a pustila do vyroby rovnou pretizene automobili na predek tak jim to dej prosimte do vw vedet ... di

vr6 smazne gti6 jak nic to jen tak kdyz jsme u toho takze to bych vubec neresil uplne jine auto jine moznosti

[upravil dne 6/11/08 recaro18]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechapu proc se kazdej obouva do toho ze u 1,6 nema cenu zvysovat vykon.. pokud chce investovat tak forum je od toho aby mu ti co maji zkusenosti poradili.. ne aby kazdej zacal prudit ze to nema smysl at si koupi gti.. vykon se da vyhnat u vseho.. znam lidi kterym kdyz das jen motor 1,6 tak ti za 80k z toho udelaj taky vykonnove gti.. ale je to o penezich.. neni nutno kupovat jiny auto, pokud chces vykon u tohodle motoru..

osobne mam 1,4 a sice je to lenoch ale kdyz se toci taky jede (kdyz v ni sedim sam a nejsem po jidle).. taky ji upravuju a snazim se ji neco pridat.. ikdyz je mi jasny ze kazdej rekne ze je to zbytecky u takoveho motoru.. necpu do toho 10ti tisice, ale dokud to auto mam starat s eo nej budu.. i kdybych mel za 2roky koupit jiny (jako ze to tak bude)...

Chip 1,6ky ti taky par konu prida, svody, vejfuk... zrbousena hlava a komplet GO motoru tim taky neublizis.. komplet sani a vacky.. tohle vsehcno se da udelat ani to neboli.. a nebo jak sme psal vyse, nekoho kdo se tim zabyva, vyndat motor, pridat asi tak tolik tisic jako je cena auta a ver ze budes mit pekne sviznou 1,6ku ;)... pak uz jen zalezi jestli to stoji za to a nebo rovnou koupit to Gticko ;)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: recaro18

beda : jako spis se ja bavim tady tema recma co do me poustis ....

proste a jednoduse 0-100 km/hod 8,5 s stovkja je podle me dost vlazny nic jineho jsem nehodnotil .....

jak stary ??? jsi pomerne vedle golf II gti ma to sami na stovku jako peugeot r.v. 1999 a golf roku vyroby 1988 a podobne ....

jako ani nedavam pomer s vr6 golf r.v. 1995 a dal a jako stovka uplne nekde jinde ....

takze tve veci co jsi mi tu napsal jsou pomerne usmevne ....

jediny co chapu je to ze hodne lidi stim peugeot gti6 prekvapis to stim souhlasim ..

jede pomerne slusne o tom zadna ale ze by to byl nejaky zabijak silnic co jsem jsi jako myslel po prezentaci tady atd to opravdu musim rici ze neni

[upravil dne 6/11/08 recaro18]

Ty me vazne bavis chlape. Srovnej si ale golfa II GTI a Golfa IV GTI taky tam mas 10 let vyvoje + turbo a stejne jsou na tom vicemene stejne. Srovnavat auto z osmdesatych let a novejsi auto je nesmysl, bo jsou tam uplne jine naroky na bezpecnost tudiz vahu. A taky nemuzes srovnavat R32 s 306GTI, vzdyt to ma skoro 2x takovej objem. R32 srovnavej s BMW 330i nebo audi S4... je to uplne jina liga. A sportovni auto neni o zrychleni z 0 na 100, tka jak tu spousta lidi psala, ale o jizdu samotnou, o tom, jake mas pruzne zrychleni o tom, jak rychle projedes zatacku... Jak casto vyuzijes zrychleni z 0 na 100? 2x do roka na tuning srazu kdyz si das spirnty, ktery stejne nevyhrajes pokud nemas karu aspon s 300 konma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Southie

... pak uz jen zalezi jestli to stoji za to a nebo rovnou koupit to Gticko ;)..

prave ze to za to nestoji, to je ja jsem se jednou bavil s jednim, teda ne jednim, bylo jich vic, ale to je jedno, hustym tunerem, kterej mi rikal, ze mit pul mega, tak to investuje do sveho husteho (prohnileho a prorezaveleho, lec oplastovaneho a onalepkovaneho) favorita, ze by to byla husta kara. Kdyz jsem mu rekl, ze by za ty prachy mel pekny porsche, tak me malem zabil pohledem a odvetil, ze to by is teda nekoupil. Pak to jeste pokracovalo, nema smyl to cely rozepisovat. Kazdej normalne myslici clovek by si to porsche koupil, nebo klidne bmw nebo cokoli jineho a necpal by prachy do plecky, ktera bud nepojede a kdyz jo, tak stejne neprojdes technicou, bo to bude tak prekopany, ze z auta zbyde jen origo kastle a vse ostatni se vymeni. Mozna to tak nevypada, ale nemam nic proti tuningu, ale musi se u toho premyslet a ne vymyslet pi*oviny. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: recaro18

309gt: ano v necem mas pravdu ale ty golfy nemaji zadny ani omylem 120 kW ti maji nejvice 102 kW a ty jedou 220 km/hod a jako ze by jeli jen do 160 to opravdu ne silny dech jim konci u 200 km/hod pak uz je to na povazenou a tach neni tak silny preji jenom jsou to 1,8 a ne 2,0.

jde o to co chces .... kazdy clovek preferuje neco jineho ...

ale proste mluvit o tom ze gti6 je nejaky pre rychli stroj to bych netvrdil i kdyz jsem v tom nikdy nejel ale youtube je yuotube ;)

[upravil dne 6/11/08 recaro18]

Jasný,jak říkám,nejsem v performance úpravách nějak extra sběhlý,mám ten samej motor co máš ty,se sníženou hlavou,odlehčeným setrvákem,sáním,svíčkama a stačí to,myslím že i životnost motoru zůstává v normě,problémy jsem zatím neměl a na jízdu si nestěžuju.V GTI-6 jsem jel a dokonce jsem si ji sám projel a jede fakt dobře,ale s VW to neporovnám páč nevim jak jede,ale youtube bych nijak extra nevěřil,když budeš pátrat tak tam najdeš i Peugeot 405 T16 co nakope řiť Maranellu,:Dale třeba sprint těch dvou aut jsem neviděl,stejně jako golfa s gti v akci taky ne,tak že nevim co jaké auto mělo a co ne.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: Southie

... pak uz jen zalezi jestli to stoji za to a nebo rovnou koupit to Gticko ;)..

prave ze to za to nestoji, to je ...

To je o nazoru.. Mne by to za to taky nestalo, ale sou lidi kterym jo.. Na druhou stranu i mne imponujou nizkoobjemovy auta s vysokyma vykonama.. kdyz nekdo prijete s ferrarim a jasa jak v nem je 400koni atp (jen priklad) tak me to nijak neoslni, ale kdyz nekdo prijede s upravenou seriovkou postarsiho hezkeho vozu, kde ma 1,6ku s 160konma tak me srdicko zaplesa.. proto lidi co dokazou za cenu novyho auta naladit motor k nepoznani nijak neodsuzuju, ale spise obdivuju ;)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...