Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Na co si dát pozor u 1.8GRTD


manduss

Recommended Posts

Zdravím vás a prosím o posouzení výhodnosti nebo nevýhodnosti mé případné koupě.

V Peugeotech se vůbec nevyznám, ale do 405 kombi jsem se zamiloval na první pohled, a tak když prodávám svý současný auto, nějakou hledám a narazil jsem na tuhle:

Je to 1.8 grtd rok výroby 1991.STK do 10.2010.el. přední okna, el. šíbr, tažné zařízení. Cena je 16.000,-

Od kamaráda bazarníka a odsud vím, že mám kouknout na zadní nápravu a poloosy. Na co dalšího se mám ještě zaměřit? Poznám nějak špatné turbo nebo celý motor? Přikládám nějaké fotky. Co to uchycení tlumiče? Je to běžné, že je tak zrezlé? Jak moc práce by bylo to dát do pořádku?

Budu vděčný za jakoukoli radu či poznatek.

[upravil dne 2/11/08 manduss]

[upravil dne 2/11/08 manduss]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 16 000 a v této velikosti a v kombíku a v naftě - to je sázka do loterie.

Nevím, jak jsi zdatný, jestli si hodně opravíš sám, anebo budeš za vše platit. 405 už jsou většinou dost staré, takže se kazí únavou - stářím. Měli jsme 405 1,8 TD kombi ve firmě 2 roky, ujela asi 60 t km a opravy stály asi 60 t Kč. Např. zámky, spínací skříňka, chladič, ventil chcípání, radiátor (pak se ukázalo, že fouká pod hlavou...), při rozborce se zjistilo, že motor byl potkaný, ale naštěstí to na funkci nemělo vliv...

Prostě auto je unavené a kazí se na co se koukneš.

Jak píšu - s tou částkou a s těmi požadavky je to neřešitelné, anebo loterie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že bylo myšleno vyhnout se jen týhle na fotkách. Mám doma 405ky tři a ani jedna na sobě nemá žádnou známku rzi. Ty auta pokud nebyly bouraný a bylo o ně aspoň trošku pečováno nereznou (Teda aspoň novej model jsem zatim zrezlej neviděl) Osobně bych ti ale doporučil koukat po 405-ce rv. 93 a vejš. Diesel je, podle toho co vim, dobrá volba, protože ty motory celkem držej, viz. třeba Dundee, terej má na tacháči nakrouceno skoro 350tkm a auto šlape jak hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mefisto86

Diesel je, podle toho co vim, dobrá volba, protože ty motory celkem držej, viz. třeba Dundee, terej má na tacháči nakrouceno skoro 350tkm a auto šlape jak hodinky.

Tak tak, dneska jsem přetočil cifry na tacháči přes 341 tisíc:D

Jinak nový modely reznou jen tam, kde byly bouchlý (třeba mě hnije kufr:(). Kolega má 1.9D starý model (tuším rok 90) a taky ho nemá rezavej:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

záleží na tom jaké máš finanční možnosti,je lepší si koupit auto o 25000Kč dráž a ve slušném stavu(i tak tě nějaké investice neminou) než koupit auto za 16000Kč které si za půl roku vyžádá dvojnásobek toho co bys sis přidal a stejně nedosáhneš stavu vozu který se dá sehnat za víc peněz

[upravil dne 3/11/08 subin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...