Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cúvacia kamera na 407 SW


vrto

Recommended Posts

Origo navigácia by mala mať video vstup cez cinch konektor v odkládacej skrinke. Ak tam nie je mal by sa dať v servise alebo podomácky doplniť. Myslím, že to funguje tak, že akonáhle je tam signál prepne sa navigácia na video vstup. Vypne sa zas keď prekročíš rýchlosť cca 30km/h. Takže malo by stačiť pripojiť napájanie kamery na svetlá spiatočky a signál z kamery do video vstupu navigácie. Umiestnenie záleží od dizajnu kamery a najmä uhlu záberu pre správnu výšku umiestnenia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.autio.cz/cz/produkt/couvaci-kamera-cmos-s-rameckem-pro-spz/ mě se líbí toto a asi do toho půjdu

http://www.kmobchod.cz/autodoplnky/couvaci-kamery/6

http://www.gsm-caraudio.com/SPZ.pdf

:papa:papa:papa:papa nejlepší a nejjednodušší řešení.......

[upravil dne 29-10-08 Přema]

[upravil dne 29-10-08 Přema]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vrto

Videovstup v skrinke mám, ale nie som si istý či nefunguje len ked auto stojí. Tá kamera s držiakom na značku sa mi celkom pozdáva, len sa bojím aby sa to nepáčilo aj nejakým lepkavým rukám :myslim

Pokiaľ viem, vypína sa až od určitej rýchlosti práve kvôli tomuto prípadu. Inak existuje modul, ktorý zruší to vypínanie, ale nie je to lacná záležitosť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cúvacia kamera stojí akurát tak za ho*no, toť môj názor.

Montoval som to minule na 607čku do zadného nárazníka no podľa toho obrazu som vôbec nevedel odhadnúť, koľko ešte môžem cúvať a ako ďaleko je prekážka. :roll

Viac sa mi to páči na novom Boxeri, kde je kamera umiestnená hore v tretiom brzdovom svetle a na zadnú časť auta sa pozerám zhora.

Inak kameru som v 607čke pripájal na RT3 cez vstupy v odkladacej schránke spolujazdca a išlo to bez problémov:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

Původně zaslal: vrto

Videovstup v skrinke mám, ale nie som si istý či nefunguje len ked auto stojí. Tá kamera s držiakom na značku sa mi celkom pozdáva, len sa bojím aby sa to nepáčilo aj nejakým lepkavým rukám :myslim

Pokiaľ viem, vypína sa až od určitej rýchlosti práve kvôli tomuto prípadu. Inak existuje modul, ktorý zruší to vypínanie, ale nie je to lacná záležitosť.

Myslíš toto ?

http://www.stualarm.cz/produkt/sbintcan-odblokovani-obrazu-pro-vw-169-bmw-peugeot-mercedes/

Je to fakt dosť penazí. Pokiaľ by to fungovalo pri tej malej rýchlosti ako vravíš, nemuselo by sa to riešiť. Skúsim cez víkend nejaký zdroj videosignálu a napíšem ako to dopadlo :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vrto

Původně zaslal: AnotherOne

Původně zaslal: vrto

Videovstup v skrinke mám, ale nie som si istý či nefunguje len ked auto stojí. Tá kamera s držiakom na značku sa mi celkom pozdáva, len sa bojím aby sa to nepáčilo aj nejakým lepkavým rukám :myslim

Pokiaľ viem, vypína sa až od určitej rýchlosti práve kvôli tomuto prípadu. Inak existuje modul, ktorý zruší to vypínanie, ale nie je to lacná záležitosť.

Myslíš toto ?

http://www.stualarm.cz/produkt/sbintcan-odblokovani-obrazu-pro-vw-169-bmw-peugeot-mercedes/

Je to fakt dosť penazí. Pokiaľ by to fungovalo pri tej malej rýchlosti ako vravíš, nemuselo by sa to riešiť. Skúsim cez víkend nejaký zdroj videosignálu a napíšem ako to dopadlo :super

V 607 to bude rovnaké, a keď to fungovalo ako píše Hnusoba, tak to bude aj tebe. Hej ten modul som myslel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: denoo

to hnusoba: Ked si zaradil spiatocku samo ti na RT3 ke naskocila kamera , alebo si ju musel aktivovat v menu , aby si videl kameru???

Podle mě je potřeba aktivovat.Pak už je to jedno spíná podle rychlosti.Jakmile se přepne na jiné menu je potřeba video znovu aktivovat

[upravil dne 30.10.08 Zipík]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: denoo

to hnusoba: Ked si zaradil spiatocku samo ti na RT3 ke naskocila kamera , alebo si ju musel aktivovat v menu , aby si videl kameru???

Musí sa aktivovať....

Inak pre zaujímavosť, pánovi, ktorý si dal namontovať tú cúvaciu kameru sme o týždeň dávali k nej ešte cúvacie senzory :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hnusoba

Původně zaslal: denoo

to hnusoba: Ked si zaradil spiatocku samo ti na RT3 ke naskocila kamera , alebo si ju musel aktivovat v menu , aby si videl kameru???

Musí sa aktivovať....

Inak pre zaujímavosť, pánovi, ktorý si dal namontovať tú cúvaciu kameru sme o týždeň dávali k nej ešte cúvacie senzory :D:D:D

Akože zakaždým keď idem cúvať sa musím prehrabávať cez menu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, dat menu, potom video, a potom aktivate video mode , ci take nieco, to je trosku naprd. No ale ked si daval este aj senzory parkovacie, to potom ozaj nevidi cez tu kameru ze ked sa ide dotknut uz naraznik prekazky? Sak ta kamera musi mat nejaky zorny uhol aby bolo vidiet nie? :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: denoo

jj, dat menu, potom video, a potom aktivate video mode , ci take nieco, to je trosku naprd. No ale ked si daval este aj senzory parkovacie, to potom ozaj nevidi cez tu kameru ze ked sa ide dotknut uz naraznik prekazky? Sak ta kamera musi mat nejaky zorny uhol aby bolo vidiet nie? :bojim

Bol som v tom, že akonáhle sa objaví na vstupe navigácie videosignál tak to automaticky prepne. Dosť blbé takto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co ja viem, ale pocul som ze wifi su neni zrovna najlepsie riesenie, ale bohvie mozno tieto idu ok, tiez by som bol najradsej bez kablov, ale zas kabel bude vzdy kabel. A ked cuvaciu kameru tak na stredovy displey , naco zas dalsi naviac na okno , zbytocne to treba stale schovavat pred zlodejmi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: Steef

Pani, hodim iba info btw. ;)

Tato kamerka mi prave ide lodou z USA. 106USD, wifi, netreba tahat ziadne kably.

http://www.raidentech.com/rc818-car-rearview-backup-camera-system-.html

Za 2000 to chci taky....jak se to dá z toho zahr.webu objednat.....?????Prosím

Kamarat posielal balik, tak to pribalil k tomu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...