Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefunguje vyhřívání sedačky u řidiče


Ortík

Recommended Posts

  • O 6 let později...

Přátelé prosím pomoc... Výhřev sedadla řidiče začal zlobit. Přijde mi, že sepne jen když je sedačka brutálně studená. Tak brutálně, že když je venku i třeba -5 stupňů, tak nesepne. Ale když je venku -10 a sednu ráno do totálně vymrzlýho auta, tak sedačka řidiče vyhřívá - začne prakticky okamžitě a bohužel taky po poměrně malé chvíli zase vypne. Je příjemné zjistit, že to "asi nějak trochu" funguje, ale je nepříjemné zjistit, že fungování je katastrofálně nepoužitelné.

Tipuju, že je špatný termistor, který vypíná výhřev, když je sedačka teplá. Asi jako by měřil o 20 stupňů vyšší teplotu, než jaká opravdu v sedačce je. A tak je na místě otázka: Jak je řízeno spínání/vypínání výhřevu sedaček? Jen ovladačem v krytce sedadla to není, je tam jistojistě ještě nějaký další člen, něco co umí měřit teplotu, respektive měnící se odpor v závislosti na teplotě.

Na začátku tohoto vlákna je potvrzení mé domněnky: "Napájení přichází z PSF1 společně pro sedák i opěradlo drát 6366 pin A4, kostra M36 je na pinu A1, pak zbývá vodič 6380 na pinu A2, který dodává informaci z reostatu ovladače na sedadle a vodič 1074 který má ovládací signál s informací o motoru v běhu z BSI. Ve vyhřívací vložce je potom teplotní čidlo, které vyhřívání odpojuje podle stupně nastaveném na reostatu. Sedák a opěradlo jsou propojeny vevnitř."

Pak jsem se i dočetl megadůležitou informaci od Přémy na téma, kde je ten termistor: Hned u vstupu kabelů do sedáku.....jdi po žlutých kablech...je to taková malá věc ve tvaru čočky ( jedlé)

No jo, ale KDE? Vždyť na obrázku níže žádná malá věc ve tvaru čočky není... Kde je ten termistor? Nemáte někdo potuchy, jaký to má mít parametry, nebo jak to obejít? Dávalo by smysl termistor překlenout bypassem a propojit kablíky natvrdo? Fungovalo by to potom tak, že v poloze 0 by to nehřálo a na všech jiných pozicích ovladače by to hřálo na plný koule? Pokud jo, tak bych do toho klidně i šel, lepší si to manuálně ovládat na ovladači formou Vypnout/Zapnout, než aby to nefungovalo vůbec...

Moc děkuju za komentáře.

post-0-14109602755176.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahojte, pořídil jsem si sedadla s výhřevem a přijde mi že moc nehřejou. Zkoušel jsem to proměřit a dečky jsou jsou všechny v pohodě akorát mi do nich nejde 12V. Do sedáku mi jde 5V a do opěradla 8V a napětí se nemění ani když točím kolečkem ovládání. Zkoušel jsem měřit i ovládání a tam mi jednotlivé stupně mění napětí o +-2V. Nenapadá vás kde je co špatně? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...