Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Baterie


zupo22

Recommended Posts

Pokud chceš jistotu, že to dělá rádio, tak si připoj ampérmetr a pak odpoj rádio a uvidíš, jestli klesne vybíjecí proud na normální hodnotu. Jinak je to zbytečná námaha a může to dělat cokoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, waldym napsal:

A nestačilo by, pokud to jde, nějak napojit to rádio, aby fungovalo s klíčkem a vyplo se po vyndání klíčku ?

Taká možnosť samozrejme existuje, lenže potom pri každom zapnutí musíš naladiť stanice a nastaviť čas. Najprv je nutné určiť diagnózu, príčinu, potom môžeš niečo riešiť. Problém môže byť aj na strane štartéra, alebo v batérii...

Upraveno uživatelem 307rg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě napadlo - nemůže to být saharou? Pokaždé když jedu ve vedru déle autem a dojedu do cíle, kolísají otáčky na volnoběh a napětí na baterii od 11-13V...myslim že je to tehdy, když se sepne větrák. To mi dělá od té doby, co jsem auto koupil a mám ho 3 roky...tzn. že v tu chvíli nedobiji úplně a ještě do toho jede sahara - někdy pomůže, když vypnu světla - na chvíli to přestane

Upraveno uživatelem waldym
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nabíjanie za behu motora by určite nemalo kolísať 11 - 13V. Sahara má veľký odber prúdu aj keď je v poriadku, no asi by nezaškodilo ju premerať a pozrieť aj relátko a celú elektriku (na chladič vpredu), no mohol to byť tiež príznak slabej batérie. A ako sa správa napätie keď stojíš na mieste a točíš volantom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Především si nechej zkontrolovat dobíjení, pokud alternátor neudrží stabilní napětí, je to problém dobíjení. Taky bych ti doporučil kontrolu a očištění ukostření baterie. Jinak těch 80mA odběru v klidu při uspaném autě a vypnutém radiu je problém. Zkoušel jsi radio odpojit a pak změřit odběr, jak jsem psal minule? Bez toho se nepohneš dál. Odběr větší než těch 30mA bude baterku rychle vybíjet. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100mA ti nevybije správně nabitou baterku přes noc tak, jak popisuješ.

Co vidím za problém, je to kolísání napětí při zatížení. Na voltmetr v zapalovači zapomeň, vezmi multimetr a měř na baterce. S vypnutými spotřebiči a pak s maximální zátěží, co jsi schopný v autě zapnout. Na pětí na aku by sice mělo klesnout, ale ne rapidně. Pokud ano, máš někde přechodové odpory, nebo je chyba v alternátoru. Ono už taková hloupost, jako očistit a nakonzervovat kontakty... někdy stačí.

Kdyby jsi měl diagnostiku, tak tam by ses mohl narychlo podívat na napětí alternátoru... ,pokud nevládneš multimetrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...