Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307, dveře, jak přidělat ozdobné kryty reproduktorů?


Mirrae24

Recommended Posts

Zdravím,

ve dveřích mám koupené reproduktory.

Chtěl bych na ně ale dát i ozdobné kryty, které jsem k nim dostal, bohužel 307 má repra dosti utopené ve dveřích.

Nevím jak, snad za pomoci MDF desky bych chtěl udělat jakési kroužky, nalepit je na sebe až k vyústění dveří, do toho našroubovat reproduktory s ochranou mřížkou a potáhnout to nějakou pěknou látkovinou.

Nebo máte někdo lepší návod? Nevím jak jinak by to šlo ....

Díky za případné rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

svým způsobem máš pravdu.. ale dělá se tunel a z druhé strany se upravuje tapec.. uřízne se, dá se tam MDF kroužek se zapuštěním, dolaminuje se a nechá přečalounit..

Takže v konečném důsledku nasadíš tapec, přiděláš šrouby i vrchní kroužek (nezapomenout šrouby zapustit) a do toho krásně vložíš repro.. Tím uděláš ideální tunel, předejdeš akustickému zkratu a budeš mít krásně pevné přidělané repro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zpravidla se nepřečelouňují celé dveře, ale jen nějaký díl. Pokud by jsi chtěl přečalounit celé dveře, tak počítej jen za čalounění cca 2000,-Kč včetně práce od čalouníku.

Práce na boardech je cca 1000,-Kč

Takže pokud chceš udělat komplet dveře, včetně celého čalounění, tak si připrav cca 5000,-Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je věc vkusu.. pokud jsi zručný, dokážeš to dát dokupy za poloviční cenu.. Nevím, jak přesně je to v klasické 307, ale v 307CC jsem předělával jen spodek tapecáku.. zbytek mohl zůstat tak, jak je.. Takže zase úleva. Já být tebou, než tohle, tak se pověnuju pořádnému vytlumení dveří (pokud tedy nemáš), než vzhled. Ten bych řešil až na posledním místě.

Co máš za reproduktory a čím je krmíš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konkrétně tyto:

http://www.rapid-autohifi.com/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=repro_ESX_SE6_2C

Bohužel je krmím rádiem, nechtělo se mi do toho všeho vrážet tolik peněz, po škole si dopřeji ještě jeden zesík a jedny repra co jsou v zádu taky nahradím.

Zatím mi to stačí....

Ještě bych chtěl nějaké pěkné 2-Din, ale to je peněz, rádio tam mám toto:

http://www.rapid-autohifi.com/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=aut_Cla_DXZ578RUSB

...a zatím spokojenost, asi nejlevnější co Clarion nabízí v \"plný palbě\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když po škole asi líznu něco lepčejšího (třeba 308 :D) a budu se věnovat max. multimédii, takže 2-Dinko a možná jedno stropní pro děti dozadu (až teda budou, neže bych je plánoval) :D:D:D

Potom pro pěknej subík nezbude místo a asi už ani nálada.... Uvidím no...

A k tomu tlumení - tuhle jsem se k tomu chystal, dost mi tam drnčí ochraný polistiren, nebo co to je, ale nějak nevím jak na to, sundat dveřní kryt k reprům je hračka co teda sice stojí pár plastových cvočků, ale jde to dobře, ale abych se dostal až na plech, to nevím, ani jsem to nezkoušel, ani nevím jak vysokou pěnu na tlumení ....

[upravil dne 29/10/08 Mirrae24]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, hm.. reproduktory 100% chtějí vybudit zesilovačem.. celkem vysoké zatížení a nízká citlivost.. takže určitě teď neposloucháš to, co ty reproduktory umí..

Jinak s tlumením je to jednodušší, než myslíš.. jen se toho nesmíš bát.. každopádně originál \"molitan\" pryč a místo toho například vibraflex..

Před tím bych ale 100% dal nějaký zes.. určitě bych na ně našel něco, co 100% nepřesáhne cenu komponentů, i tak stejně uslyšíš ohromný rozdíl..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je sice fajn cena, ale asi bych raději opět sáhl po ESX, když už toho mám plný kufr :D

Hlavně vzádu mám ještě jedny originální repra, který jsem teda za pomocí rádia ubral, aby šlo co nejvíce výkonu do těch ve dveřích, ani nevím jaké tam jsou, nedíval jsem se....

Proto bych chtěl asi raději rovnou 4-kanál i pro ty vzadu....

Třeba:

http://www.rapid-autohifi.com/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=zes_ESX_Q300_4

- ale je docela drahej no, ale zase ESX a budu vše mít od této značky a né mix.

Taky mě zajímá jak se připojuje ten další zesík? To se nějak přepojuje přes ten co mám že? Jak by to bylo se signálovím kabelem? Plus a mínus? A co kapacitor? To by měl stačit ten co tam mám ne? (1.0F)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...