Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

CHIP TUNNING


Guest Robi607

Recommended Posts

ten tvoj rozbeh je práve problém HDi motorov, TDi idú perfektne od spodu, avšak HDi je proti nim leňoch, to isté robilo aj mne na manuálnej prevodovke, žilo to až od 1700 otáčok, teraz od cca 1400 a práve to som tou jednotkou vyriešil, a aj spotreba na PC o liter menej, reál zatiaľ neviem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik. Interier je pekny ale nie je to na vozenie malych deti bo sa to spini. Ale aspon sa viacej venujem cisteniu a snazim sa to udrziavat. A mozes napisat aspon znacku tej krabicky? na internete je toho vela a nerad by som daval nieco co nie je odskusane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja myslim ze vyvojari robia vsetko tak aby sa zmestili do noriem, ako emisnych tak do noriem na zivotnost a hlucnost atd. Podla mna kazdy zasah do riadiacej jednotky co sa zvysenia vykonu tyka tak ma aj svoje minusy. Po chipovani sa zvysi vykon, u niektorych aut znizi spotreba, ale zas na druhej strane to mozno znizuje zivotnost turba atd. V neposlednom rade to aj zvysi obsah emisii.vyrobcovia sa dnes znazia znizit emisie na maximalnu moznu hranicu. Europske normy zacinaju byt z roka na rok prisnejsie. Dufam ze sa tak skoro nedockame platenia enviromentalnej dane ako to maju v belgicku.

Na stranke jednej profi tuningovej firmy som cital ze ak automobil pouziva LONG LIFE mazacie pripravky ako motorovy olej tak treba vymenny interval zmenit na polovicu. To je vymenny interval na mojom peugeote je 30 000km tak po tuningu sa zmeni na 15000km.

To boli take moje uvahy ze preco sa to nerobi priamo u vyrobcu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JA žijem v Taliansku, ide o firmu T-BOX, neviem či to zoženieš na SK, čo sa týka životnosti turba, máš pravdu, ale táto prídavná riadiaca jednotka to rieši, má tri možnosti...1. bez chipu, teda pôvodný, 2.úprava vstrekovania zvýšenie výkonu cca o 20 koní, a 30NM, to rieši mestsku prevádzku, kde jazdíš v nízkych otáčkach, teda od spodu, vo vyšších otáčkach, nie je zmena veľká, 3. úprava vstrekovania a tlaku turba, čo zvýši výkon cca 25-30koní, 45-50NM, tu pociťujem neskutočnú zmenu na diaľnici, auto v 6tke prídavá úplne zľahka už v 110km rýchlosti, v meste to trhá asfalt, teda nevýhoda skorého opotrebovania pneu...hehe. auto naďalej spĺňa emisne normy, nakoľko, su tieto mrchy na to citlivé, a na turbe som musel ubrať trošku tlaku, lebo mi hlásilo hňed vysoké emisie...PC. Teraz som však naozaj spokojný, ked budem na sk, dám ho na brzdu, nech viem čo som z neho vydupal. Ale francúzy robia strašne lenivé diesle, a to všetky...mám odskúšané...:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čo sa týka noriem máš pravdu, tu budúci rok v zime v špičke nemôže jazdiť už ani EURO2, teraz EURO1, ale EURO3 s FAP filtrom bude môcť stále, nakoľko ma skoro nulové emisie...hehe, ja jazdím v meste bez úpravy turba, auto ide v spodných otáčkách super, a ked je v turbe, tak už vlastne radím, preto som zvolil prídavnú riadiacu, a nie programovanie pôvodnej, navyše ju môžem vybrať, zmeniť program a dať do druhého Peugeota, Citroena atď... osobne som nad tým uvažoval asi mesiac...potom som objednal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kde na slovensku, vieš mi dať adresu??? v riadiacej jednotke sú dva trimre, jeden reguluje RAIL, a drúhý tlak turba, na turbe som musel ubrať, viem ti to poslať za 450eur...montáž je jednoduchá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mrknite sa tu na fore, už som o chipe pre 607 2,2hdi písal...

Teraz mám na chipe nabehaných 140 000km, a žiaden problém. Auto a motor má celkovo najazdených čerstvých 220 000km.

Mne to robila bratislavská firma, nie žiadny garážový majster niekde v dielničke. Myslím, že to stálo 12 000Sk so zárukou,v servise tak či tak nemajú šancu (a ani dôvôd) spoznať to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...