Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna žárovky u 407


Jaroslav Musil

Recommended Posts

Odešla mi žárovka u předního potkávacího světla a v manuálu (2004) je napsáno, že se má kontaktovat Peugeot. Asi bych si připadal jak ona pověstná blondýna, kdybych kvůli žárovce jel do servisu a nechal si naúčtovat práci výměny žárovky.

Šel jsem do toho sám a je to velmi jednoduché asi na 5 minut. Uvádím postup:

1. Otevřít kapotu

2. Sundat gumový kryt zezadu světlometu. Je to gumová krytka jak na objektiv filtru na foťák. Nemá závit, stačí stáhnout.

3. Vytáhnout konektor ze žárovky (Může následovit i po bodě 5)

4. Odháknout dvě pružiny do boku, jedna vlevo, druhá vpravo

5. Pomalu vytáhnout žárovku

Žárovka je H1 12V 55W. Dal jsem za ni 75Kč na benzínce a v servisu kdoví kolik by si vzali za práci plus DPH a jestli bych se nemusel objednávat předem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Edison

Kde má asi žáovka + a -...? :-D

Že by si sa neozval. Nejde o samotnú žiarovku tej je to samozrejme fuk ale o ten plechový klobúčik, na ktorý by mala byť pripojená kostra. Držia ho totiž dve perá ktoré majú možno kontakt s kostrou (nie je to tam vidieť).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Edison

To jsem celý já... ;-) Já samozřejmě vím, oč jde. Ona konstrukce, v případě nutnosti, by neměla umožnit přehození polarity.

No konštrukcia ti v tomto prípade nepomôže. Sú tam dve rovnako veľké napichovačky so zameniteľnou farbou drôtov - hnedá a oranžová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jooo.. u moderních aut tohle bývá velký problém... Zlatá 406... :-) Na meganu se žárovky měněj od kol. A praskaj. Vyměnit potkávačku je porod. Dálkovka je pomalu na servis a blinkrovka... škoda mluvit... děs a běs... U nějakýho fiata je to na demontáž půlky motoru na jedný straně a na druhý se musí vyndat baterka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AnotherOne:

Žárovku musíš vytátnou jen jednou rukou. Nesmíš tolik jest nebo řekni manželce, heehhe...

Co se týče přehození drátů, konektor má jeden pól na střed konektoru a druhý na kryt. Kovový okraj žárovky je teda spojen s druhým pólem. Nemyslím, že otočení konektoru o 180 stupňů by přepólovalo žárovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...