Přejít na obsah
OK406

Komorně-pracovní minisraz P-C po x-tý

Recommended Posts

Dlouho jsem zde nenapsal žádný příspěvek. Tak alespoň v krátkosti provedu bilanci za loňský rok. V garáži se ,,pracovalo" na vozidlech zn. Peugeot 106, 307, 406, 806, Honda Civic V a VIII, Mazda 6 SW, Ford Mondeo II. Stříkali se dutiny, spodky, měnili filtry,náplně, oleje,  brzdy (lanovody, kotouče, třmeny, destičky). Měnily se  výfuky, katalyzátor. Dělali se i  drobné opravy karoserie. Dále se dělali různé doplňky interieru (LED osvětlení a pod.). Samozřejmě, že se i auta myla + leštila:). To je tak asi v kostce z komorně-pracovních minisrazů P-C u mě.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Dnes se u mě zastavil na kus řeči + kávičku Chozeluizskuner se svojí 407 SW. Probrali jsem všechno možné o našich Peugeotech. Zváště si pochvaloval větší průměr brzdových kotoučů + třmenů na své 407. I když jsme nebyli v garáži,  tak čas krásně ubíhal.  ,,Pracovalo se" po stránce teoretické, než praktické. To až budeme v garáži.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dnes se konal po delší době ,,výjezdní" komorně-pracovní minisraz P-C  na parkovišti v Č. Budějovicích.Počasí přálo. Kromě jiních pracích na jiných 406, mi Honza406 napojil diagnostiku (30 pin zásuvka) u mojí 406 a zjistil příčinu svícení (,,zlobení") ABS. Vadné ZL čidlo ABS. To se následně potvrdilo i při zkušební jízdě. Vyndat snímač je opravdu umění. Přítomen byl i člen P-C EronixHD, který se mi snažil ze své původní své 406 vyndat zadní snímač ABS. Neúspěšně. Nešel povoli šroubek co drží snímač. A to ani u jednoho zadního kola. Příčinou poškození po sundání kotouče byla vypadlá pružinka, co drží horní brzdové obložení. Pružinka se dostala na snímač, který následně poškodila. Ozubení kroužek ABS je v pořádku.

Podle servisboxu mám snímače zn. Bosch. Koukal jsem i po jiné značce a to zn. Meyle, ale zarazilo mě, že se zde uvádí délka kabelu pouze 775 mm. U jiných značek je délka kabelu delší. Je možno použít Meyle? Není krátká. Nemá s tímto někdo zkušenost?
Oběma touto cestou děkuji za pomoc i strávení čas.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

5.2. jsem ti ZDE psal, že to bude čidlo a tvrdil jsi, že čidla jsou OK, že jste je kontrolovali. Teď když řekla Diag, že je vadné čidlo, tak bylo najednou opravdu vadné :myslim

Ale tak hlavně, že se přišlo na příčinu :super A jaká je délka kabelu původního čidla?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Diagnostika na poprvé neukázala žádnou trvalou závadu. Tak se vše vymazalo. Navíc se abs rozsvicovalo nepravidelně. Až ted zůstalo svítit pořád. Čidla se proměřovala na konektoru i řídící jednotce abs. Délka původního kabelu je 80 cm. Už jsem objednal snímač zn. Delphi.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jen po delší době doplním, že závada skrze ABS byla opravdu ve snímači ABS zadního levého kola. Příčinou poškození snímače byla vadná prorezlá miska vodícího čepu, kdy se následně uvolnil čep, který se příčil mezi kroužek abs a snímač, kdy ,,ubrousil" snímací hrod snímače abs. Miska vodícího čepu se dá koupit v AK za 10,- Kč (kartička P-C 9,-Kč;)) . Objednací kód XS 115338580. Z výše uvedených důvodů, doporučuji při kontrole zadných brzd, buď viziální pohled ze zadu od nápravy, co je štít a nebo fyzicky, při sundáná brzdového kotouče. V případě náznaku či nejistoty, doporučuji vyměnit, ať nedojde k větší škodě, jako v mém případě. Miska pasuje velmi době. Pokud je vadný i dodící čep, doporučuji výměnu . Jako základ postačí výměna misky.

Delší dobu se už se nepořádají komorně-pracovní minisrazy P-C jako dříve. Ale nikterak se nenudím. Dnes jsme se synem vyměnili na jeho 106 lambda sondu + katalyzátor + svíčky. Bohužel, neprošel emisemi. Tak ted bude vše v pořádku. Původná katalyzátor zn. JMJ (kupovaný u Badisaka) 8/2016, neprošel na emisích. Ted byl pořízen anglický katalyzátor. Výsledek se dozvíme v pondělí, ale už ted jsou znát změny. Auto je tižší, otáčky motoru se ustálily a 106 jede kultivovaně. Bohužel, tuto výměnu bych potřeboval i já u svojí 406.

miska.jpg

Upraveno uživatelem OK406

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

I když se dlouho nikdo neozval, kdo by chtěl vystříkat prahy a dutiny, pustil jsem se do vystříkání klukovo 106 a mojí 406 prahů + dutin. Použil jsem novou trysku s hadičkou:super. Používám přípravek Body 900, který se mi osvědčil. Počasí přímo stvořené na tuto práci. Ale ta ,,vůně" v autech:D! Jistě to každý zná, kdo si sám poctivě stříkal prahy + dutiny.

A abych se nenudil, tak jsem vyzkoušel i STARLINE Ochrana dutin, sprej 400ml (cena na P-C kartičku 120,-Kč). Výhodou je hadička, která se zastrčí do odtokového otvoru dveří a vystříkají se. Dveře mají odtokové otvory dva. Taky jsem vystříkal přední kapotu i zadní kapotu. Obsah spreje stačí na jedno auto. Uvidím, zdali to pomůže. Dopřávám své 406 komfort:). Tak snad se to vyplatí.

Ale stále mě zlobí = bouchání od zadního levého kola. Vše vyměněné! I jsem jel v kufru! A nic! příčina nezjištěna:(:grr!!!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Včera jsem začal a dnes dokončil výměnu katalyzátoru BM Catalysts BM 90120H,  číslo EO 1705G7 + lambda sonda Bosch EO číslo 16289S + svíčky NGK. Největší problém byl, jak jsem předpokládal uchycení katalyzátoru k motoru (příruba). Velmi špatbý přístup ke šroubům s pružinami, které jsem musel plátkem  pilky na kov odříznout. Při montáži byl problém uchycení matičky. Nebyl by to problém, kdyby byl závit delší o 6 mm, aby závit prošel pružinou s podložkou.  Objednal jsem si soupravu na upevnění výfuku EO 179880. Věřím, že už nebudou žádné problémy na stk - emise. Celá výměna mě vyšla na 4417,-Kč. Co bych pro svoji 406 neudělal:D. Samozřerjmě, nepočítám svoji práci+pastu na výfuky, měděnou pastu ve spreji + grafit;). Počasí bylo velmi příjemné. Musím přiznat, že při některých věcech by se jeden pár rukou hodil:). Vyměnil jsem si taky prasklou přední levou mlhovku.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku