Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Komorně-pracovní minisraz P-C po x-tý


OK406

Recommended Posts

  • O 5 měsíců později...

Dlouho jsem zde nenapsal žádný příspěvek. Tak alespoň v krátkosti provedu bilanci za loňský rok. V garáži se ,,pracovalo" na vozidlech zn. Peugeot 106, 307, 406, 806, Honda Civic V a VIII, Mazda 6 SW, Ford Mondeo II. Stříkali se dutiny, spodky, měnili filtry,náplně, oleje,  brzdy (lanovody, kotouče, třmeny, destičky). Měnily se  výfuky, katalyzátor. Dělali se i  drobné opravy karoserie. Dále se dělali různé doplňky interieru (LED osvětlení a pod.). Samozřejmě, že se i auta myla + leštila:). To je tak asi v kostce z komorně-pracovních minisrazů P-C u mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dnes se u mě zastavil na kus řeči + kávičku Chozeluizskuner se svojí 407 SW. Probrali jsem všechno možné o našich Peugeotech. Zváště si pochvaloval větší průměr brzdových kotoučů + třmenů na své 407. I když jsme nebyli v garáži,  tak čas krásně ubíhal.  ,,Pracovalo se" po stránce teoretické, než praktické. To až budeme v garáži.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

    Dnes se konal po delší době ,,výjezdní" komorně-pracovní minisraz P-C  na parkovišti v Č. Budějovicích.Počasí přálo. Kromě jiních pracích na jiných 406, mi Honza406 napojil diagnostiku (30 pin zásuvka) u mojí 406 a zjistil příčinu svícení (,,zlobení") ABS. Vadné ZL čidlo ABS. To se následně potvrdilo i při zkušební jízdě. Vyndat snímač je opravdu umění. Přítomen byl i člen P-C EronixHD, který se mi snažil ze své původní své 406 vyndat zadní snímač ABS. Neúspěšně. Nešel povoli šroubek co drží snímač. A to ani u jednoho zadního kola. Příčinou poškození po sundání kotouče byla vypadlá pružinka, co drží horní brzdové obložení. Pružinka se dostala na snímač, který následně poškodila. Ozubení kroužek ABS je v pořádku.

Podle servisboxu mám snímače zn. Bosch. Koukal jsem i po jiné značce a to zn. Meyle, ale zarazilo mě, že se zde uvádí délka kabelu pouze 775 mm. U jiných značek je délka kabelu delší. Je možno použít Meyle? Není krátká. Nemá s tímto někdo zkušenost?
Oběma touto cestou děkuji za pomoc i strávení čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5.2. jsem ti ZDE psal, že to bude čidlo a tvrdil jsi, že čidla jsou OK, že jste je kontrolovali. Teď když řekla Diag, že je vadné čidlo, tak bylo najednou opravdu vadné :myslim

Ale tak hlavně, že se přišlo na příčinu :super A jaká je délka kabelu původního čidla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diagnostika na poprvé neukázala žádnou trvalou závadu. Tak se vše vymazalo. Navíc se abs rozsvicovalo nepravidelně. Až ted zůstalo svítit pořád. Čidla se proměřovala na konektoru i řídící jednotce abs. Délka původního kabelu je 80 cm. Už jsem objednal snímač zn. Delphi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Jen po delší době doplním, že závada skrze ABS byla opravdu ve snímači ABS zadního levého kola. Příčinou poškození snímače byla vadná prorezlá miska vodícího čepu, kdy se následně uvolnil čep, který se příčil mezi kroužek abs a snímač, kdy ,,ubrousil" snímací hrod snímače abs. Miska vodícího čepu se dá koupit v AK za 10,- Kč (kartička P-C 9,-Kč;)) . Objednací kód XS 115338580. Z výše uvedených důvodů, doporučuji při kontrole zadných brzd, buď viziální pohled ze zadu od nápravy, co je štít a nebo fyzicky, při sundáná brzdového kotouče. V případě náznaku či nejistoty, doporučuji vyměnit, ať nedojde k větší škodě, jako v mém případě. Miska pasuje velmi době. Pokud je vadný i dodící čep, doporučuji výměnu . Jako základ postačí výměna misky.

  Delší dobu se už se nepořádají komorně-pracovní minisrazy P-C jako dříve. Ale nikterak se nenudím. Dnes jsme se synem vyměnili na jeho 106 lambda sondu + katalyzátor + svíčky. Bohužel, neprošel emisemi. Tak ted bude vše v pořádku. Původná katalyzátor zn. JMJ (kupovaný u Badisaka) 8/2016, neprošel na emisích. Ted byl pořízen anglický katalyzátor. Výsledek se dozvíme v pondělí, ale už ted jsou znát změny. Auto je tižší, otáčky motoru se ustálily a 106 jede kultivovaně. Bohužel, tuto výměnu bych potřeboval i já u svojí 406.

 

miska.jpg

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když se dlouho nikdo neozval, kdo by chtěl vystříkat prahy a dutiny, pustil jsem se do vystříkání klukovo 106 a mojí 406 prahů + dutin. Použil jsem novou trysku s hadičkou:super. Používám přípravek Body 900, který se mi osvědčil. Počasí přímo stvořené na tuto práci. Ale ta ,,vůně" v autech:D! Jistě to každý zná, kdo si sám poctivě stříkal prahy + dutiny.

 A abych se nenudil, tak jsem vyzkoušel i STARLINE Ochrana dutin, sprej 400ml (cena na P-C kartičku 120,-Kč). Výhodou je hadička, která se zastrčí do odtokového otvoru dveří a vystříkají se. Dveře mají odtokové otvory dva. Taky jsem vystříkal přední kapotu i zadní kapotu. Obsah spreje stačí na jedno auto. Uvidím, zdali to pomůže. Dopřávám své 406 komfort:). Tak snad se to vyplatí.

  Ale stále mě zlobí = bouchání od zadního levého kola. Vše vyměněné! I jsem jel v kufru! A nic! příčina nezjištěna:(:grr!!!

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Včera jsem začal a dnes dokončil výměnu katalyzátoru BM Catalysts BM 90120H,  číslo EO 1705G7 + lambda sonda Bosch EO číslo 16289S + svíčky NGK. Největší problém byl, jak jsem předpokládal uchycení katalyzátoru k motoru (příruba). Velmi špatbý přístup ke šroubům s pružinami, které jsem musel plátkem  pilky na kov odříznout. Při montáži byl problém uchycení matičky. Nebyl by to problém, kdyby byl závit delší o 6 mm, aby závit prošel pružinou s podložkou.  Objednal jsem si soupravu na upevnění výfuku EO 179880. Věřím, že už nebudou žádné problémy na stk - emise. Celá výměna mě vyšla na 4417,-Kč. Co bych pro svoji 406 neudělal:D. Samozřerjmě, nepočítám svoji práci+pastu na výfuky, měděnou pastu ve spreji + grafit;). Počasí bylo velmi příjemné. Musím přiznat, že při některých věcech by se jeden pár rukou hodil:). Vyměnil jsem si taky prasklou přední levou mlhovku.

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Abych se nenudil, tak jsem dnes synovi vyměnil na jeho 106 obě poloosy  ( GSP 210008, GPS 210009). Nejdříve jsem chtěl měnit jen prasklou manžetu na levém kole. Po komunikaci a na doporučení Feryyho, jsem raději vyměnil obě poloosy. Musím přiznat, že po výměně přestalo bouchání na předku a taky při zatočení různé  ,,pazvuky". Zřejmě byly poloosy původní od výroby tjz. rok 1997:super. Nevím, zdali by tak dlouho vydrželi na současných vozidlech. Musím přiznat, že při výměně je dobré být ve dvou, alespoň, co se týká povolování/utahování matice na hnací hřídeli a taky při montáži ramene spodního čepu. Jinak žádné potíže nejsou. Na pravé straně není hnací hřídel s meziložiskem, tak vše šlo dobře a docela i rychle. Samozřejmě, že jsem vypustil + vysál převodový olej a dal nový. Starý převodový olej bych nedoporučoval dávat zpět. Jen mě mrzí, že jsem si nevšiml, že se s poloosami dodává i matice hnacího hřídele (ABS 910150), jelikož jsem je objednával zvlášť. Při zkušební jízdě bylo velmi příjemné zjištění, jak jde řízení zlehka, ale hlavně, už ve předu nic nebouchá a neozývají se žádné   ,,pazvuky".  Možná, že toto pomůže něktrým čelenům, pokud se jim ze přední části ozývají různé zvuky a bouchání. Jde samozřejmě široký pojem. Závěrem jen doplním, že jsem převodový olej Total Transmission BV 75 (TG8) plnil přes snímač  (bílý) na převodovce pomocí odsávačky oleje (z Lídlu). Mohu jen doporučit. Čistá a rychlá práce. Zvlášť děkuji počasí, jelikož by  se takováto práce v zimě dělala těžko. Mám zkušenosti např. s prasklou pružunou, snímač otáček a pod. To jsme s Honzou 406 vymrzli. Ale co se dalo dělat. Garáž vytápěnou nemám.

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

matici poloosy povoluj-dotahuj vždy, když auto stojí na kolech, tzn., před započetím práce a pak po jejím dokončení--nemusíš mít žádného pomocníka, zvládneš to sám a bez rizika, že auto spadne ze zvedáku atd.

jinak výdrž poloosy bych měřil na ujeté kilometry, ne na čas :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsou alu kola, tak tam se k matici poloosy nelze dostat. Alespoň u tohoto typu alu kol. . Auto bylo řádně zajištěné a nestálo na zvedáku. To bych při této práci nerizkoval! Pokud by kola měli čtyři šrouby a né tři, tak si poradím. S pomocníkem to bylo rychlejěí a bezpečnější. Nevím, kolik by měli vydržet poloosy kilometrů.

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

O víkendu jsem se opětovně pustil do příčiny ,,bouchání", které jde od zadního pravého kola. A opět bezvýsledně. Vše vyndané a zkontrolované. Jsou tam nové díly (silentblok, stabilizačný svislá tyčka Meyle HD, nové tlumiče KYB). Nepomohla ani návštěva s 406 na STK na ,,klepadle":(. Je to za jízdy velmi nepříjemné. Bez bouchání by byla jízda s 406 jako na obláčku, který pluje po blankytně modré obloze. Ale to zatím zůstává v mém případě pouhým snem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Po delší odmlce, oživím téma Jelikož se pomalu blíží jaro a s ním i teplejší počasí, tak by jsme mohli obnovit komorně-pracovní minisrazy P-C, které se konaly u mě v garáži nebo před garáží;). Náplní byl nejen setkání členů P-C se svými čtyřkolovými miláčky, ale i pokec + káva (čaj), popřípadě, kdo si co přivezl. I se opékali buřty a nebo se udělal i pěší vílet po okolí. MilanF1 + Katty by mohli vyprávět. Lze taky se projet na kole, což může vyprávět člen švejk. Ale hlavně je příjemná atmosféra celého dne. Přitom se i pracovalo na autech. Taky se auta umyla a naleštila. Užila se zábava a den uběhl, i když se pracovalo. Jeden z hlavních účastníků komorně-pracovního minisrazu P-C byl i bývalý člen (komisar/servisman), který o Peugeotech ví mnoho. To mohou potvrdut všichni, kdo s ním byly na komorně-pracovního minisrazu P-C . Nechci zde lobovat, ale je škoda, že už není členem P-C. Vím, že se dopustil chby, za kterou byl řádně potrestán, ale i tak se domnívám, že by byl platným člen P-C a věděl by zde na fóru poradit. O tom rozhoduje vedení. Toto je jen můj názor na servismana (Honza406). Prosím, aby zde nevznikla žádná diskuze, která by ,,zaplenila" tento příspěvek. Děkuji
 Jakmile bude teplo, je to jen na domluvě, kdy se můžeme sejít. Pokud by chtěl někdo vědět více o komorně-pracovního minisrazu P-C , tak si stačí přečíst celý tento příspěvek;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...