Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Komorně-pracovní minisraz P-C po x-tý


OK406

Recommended Posts

Omlouvám se Ti punkac za zkomoleni tvého nicku.  Neboj se, už by jsme byli tři.

  Jen dodám, že byla možnost si opéci buřta(y).

ozzy56, já bych taky asi byl na kole dneska. Ale rád jsem po dlouhé době viděl člena švejka a pokecal sním :super . A to by si se divil, jak ten čas utíkal.

 Jinak Peugeot 508 SW se dal do garáže z důvodu, aby trochu vychladl a nebyl na sluníčku. A mohu jen potvrdit, že při odjezdu to bylo hodně znát :super . V garáži byla 205, 106, 406, 508 :mrk:super  a ještě by se nam jeden vešel, třeba punkac a jeho 307 :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...
  • O 3 měsíce později...

  Po dlouhé době se uskutečnil u mě opět klasický komorně-pracovní minisraz P-C. Tentokrátě se prováděla výměna levého  rejdového čepu na rameni na servismanově 406.

  Z počátku nechtěl čep povolit, ale po cca 3/4 hodině se konečně pohnul v závitu a pak už byla výměna vcelku jednoduchá.

 Počasí nebylo zrovna ideální. Teplota okolo 7 st. Celsia. Samozřejmě, že jsme uvařil v garáži horký ovocný čaj ;) .

 Já jsem dolil u 106 a 406 do nádobky ostřikovačů trochu nemrznoucí směsy (-40 st. C). Taky jsem dolil servismanovi ;) .

post-4390-0-64550300-1446658280_thumb.jp

post-4390-0-09382800-1446658288_thumb.jp

post-4390-0-07936100-1446658295_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Po velmi dlouhé době, se u mě uskutečnil x- komorně-pracovní minisraz P-C. Přijel servisman. Vyzkoušela se 30 pinová zástrčka diagnostiky u mojí 406. Bohužel, moc nenačítala. Musí se znovu upravit (sehnat schéma). Mimo jiné se řešila kontrolka ABS, která se najednou za jízdy rozsvítila a nezhasla ani po opakovaném startování ne klíče v druhé poloze. Zhasla  až po velmi dlouhé době (většinou přes noc). Zkontrolovala se ŘJ ABS a zjistil se vadný snímač ABS u PP kola. Samotný snímač byl v pořádku. Po rozpojení, prostříknutí kontaktolem kontrolka zhasla. A už svítila + zhasínala, jak má :super . Tak snad byl problém v kontaktu.

 Kromě pokecu o všem možném, ale převážně o Peugeotech jsme po 17 hod. skončili. Počasí bylo vcelku ucházející. Škoda, že nebylo možno plně vyzkoušet diagnostiku u mojí 406.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

   Počasí bylo dnes příjemné, tak jsme si s klukem udělali v garáži komorně-pracovní minisraz P-C:D. Přesněji montáž usb zásuvky do jeho Peugeot 106 a to z důvodu, že v dnešní době je vše na usb a klasický autozapalovač se moc nevyužívá a používání usb nabíječky jako mezikusu, není zrovna praktické. Jelikož se na předním panelu nacházela volná ,,zástrčka", bylo rozhodnuto.
 Po demontáži předního panelu, se nejdříve upravil otvor půlkulatým pilníkem v horní a dolní části stávajícího otvoru. Boční strany se upravili pilníkem (na kov).  

K napájení se použilo z kabelů (+ -)  od zásuvky autozapalovače (po předchozí poradě se servismanem). Kdy se narušila bužírka a na holé dráty se přiletoval cínem kabel k usb zásuvce. Přes spoj se dala tepelná bužírka + se vše zaizolovalo. Na druhý konec kakabelů se dali konektory.
 Do volného otvoru v čelním panelu, usb zásuvka přesně zapadla . Ze zadu se zajistila maticí. Poté se připojily kabely a vše vyzkoušelo se. Uvevňovací matice nikterak nevadila při zpětné montáži čelního panelu.

  Výsledek je vidět na fotkách. Jedinou ,,nevýhodou" je, že usb zásuvka stále svítí, jelikož u Peugeot 106 není možnost změnit polohu pojistky (30A), tak jako je to možné u Peugeot 406. Z tohoto důvodu,  jsme se rozhodli, že se udělá zvlášť vypínač na usb zásuvku. Bude to mít výhodu, že se bude moci usb zásuvku kdykoliv vypnout i zapnout a nebude stále svítit + pod napětím.
   Použil se vypínač z Peugeot 205 z kufru, kde byl na levé straně a byla možnost samostatně vypnout a nebo zapnout osvětlení zavazadlového prostoru.
  Jinak klukova 106 1.0i má přípravu na vyhrev sedal + klimatizaci:o.

 


 

 

detail víčka usb zásuvka.jpg

DSCF0094.jpg

DSCF0095.jpg

DSCF0098.jpg

podled z boku..jpg

pohled z boku od řidiče.jpg

usb zásuvka svítí.jpg

usb zásuvka v panelu.jpg

usb zásuvka v panelu otevřená.jpg

vypín.jpg

vy.jpg

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, 106tka mohla mít klimu i výhřev sedaček. Ale u toho litránka, nebo co má OKčko, se to nedá očekávat. Nicméně příprava tam je, to je ještě z doby, kdy auto mělo přípravu na všechno, prostě kabeláže dávaly do všech aut stejné. Já v 306 mám například kabel na CD měnič a přípravu na el. zadní okýnka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po klukovo montáži usb zásuvky do jeho 106, jsme si se synem opět udělali komorně-pracovní minisraz P-C a pro změnu jsme montovali usb zásuvky u mé 406. Zásuvny jsou od ,,číňana". Jedná se o kabelové usb zásuvky viz obrázek. Jedna usb zásuvka je umístněna v nekuřácké sadě na levé straně. Kabel je pouze natáhnutý skrze mezeru. Je ,,volný". Druhá usb zásuvka je na zadní části středového panelu vedle klasické autozásuvky (dodělával jsem se servismanem před lety). Zde se musel udělat otvor a protáhl zásuvku zevniř. Zásuvka je zalepena vteřinovým lepidlem Pattex (věřím, to bude pevně držet). Na fotkách jsou vidět bílé skvrny od lepidla. Po zaschnutí se odstraní( následující den) a nebude nic poznat. Zásuvky jsou napojené na originál autozapalovač ve středovém panelu mezi předními sedačkami. Kluk usb zásuvky vyzkoušel a paráda:super. Maličkost, která potěší. Ještě musím sehnat nejakou krytku na zadní usb zásuvku.


 

 

usb1.jpg

usb2.jpg

usb rozbočovací krabička.jpg

usb zásuvka v nekuřácké sadě.jpg

usb zásuvka v zadní části středového panelu (od lepidla).jpg

usb zásuvka v zadní části středového panelu (od lepidla)..jpg

usb zásuvka v zadní části středového panelu (od lepidla=částečně odstraněné).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Včera proběhl další "komorně-pracovní minisraz P-C". Tentokrát jsme se sešli ve složení já, Devils-night, Bendy_- a jako už po X-té jsme celé odpoledne strávili různými činnostmi. Např. rozebíráním coupé 406 a jeho naložením na podval, vařením utržené příčky na 106 a také došlo na TEC u mé 508. Měli jsme napilno, takže neproběhla ani kávička a ani sušenky :aut

 

WP_20160706_15_49_09_Pro.jpg

WP_20160706_18_11_47_Pro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...