Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vysoka spotreba


Free-style

Recommended Posts

Cau vsem...chtel jsem se zeptat,zda nema nekdo zkusenost: moje 406 1.8 16v zacala hrozne zrat..coz znamena 9l na 100km na dalku pri 130km/h a vubec netusim co by to mohlo byt..mam vymeney vsechny filtry,olej,svicky,vyfuk(vse delane pred mesice) a proste to porad zere...napadla me lamda,ale jeste jsem nestihl zajet na diagnostiku..nevi nekdo co by to mohlo byt? diky za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lubk0

No mne zere 1.4 ka pri 130 - 140 7litru... Tak 1.8 by mohla byt okolo tych 8-9 litru...

Lubk0: Další příspěvek o ničem, ovšem pro pořádek si prosvištíme pár rozdílů.

1.4 je motor TU, 1.8 je motor řady XU

1.4 má 8V, ta 1.8 jich má 16V

1.4 - 55 kW, 1.8 - 81 kW

306 1.4 cca 1100 kg, 406 1.8 má cca 1500 kg

306 je určena primárně pro okresky, 406 je určena spíše jako auto na dálky - tomu odpovídá také zpřevodování

Porovnáváš hrušky s jablkama !!!

A jestli se ti něco nezdá tady se ti to už vysvětlovalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobre, tak prestanme porovnavat vsetko.

Vsetky spotreby ktore sa tu hovoria su cisto hypoteticke. Kazdy jazdi inak, kazdy ma inak tazku nohu, kazdy jazdi po iny dalnici, kazdy ma inak plny kufor a teda inak plne auto, kazdy vyuziva inu sirku pneumatik, nekdo jazdi s pootvorenym oknem, nekdo na tu 130 tku pridava 1minutu, iny na nu priadava 30 sekund a podobne.

To potom nemuzeme porovnavat nic s nicim. Takze vlastne cele toto vlakno je k nicemu a treba ho zrusit.

A pokial si si hore nevsimol, ja sem ani nic take ako ze 306 1.4 je to iste ako 406 1.8 nepovedal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lubk0

A pokial si si hore nevsimol, ja sem ani nic take ako ze 306 1.4 je to iste ako 406 1.8 nepovedal...

A napsal jsem někde, že jsi říkal, že 306 1.4i je to samé, jako 1.8i v 406 ? Nenapsal.

Resp., kolik máš najeto s 406 1.8i ? ... ať máme od tebe nějakou validní hodnotu (udej počet najetých km, profil, a spotřebu - tato data tady pomohou)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vix, a napisal sem nekde ze ten udaj je stopercentne pravdivej ??? Ja sem napisal o tom, ze by taka MOHLA byt... Tak si to jeste raz precti.

A s tymi kecami okolo toho kolik mam presne s danym autem najazdene, chod nekam. Tak nech tady teda nikdo nediskutuje, nech kazdy diskutuje len o tom aute v kterom se vyhradne svezl a ma skusenosti. To by tu pak potom vyziralo. Nicmene, s mojimi nazory se zhodujou i jiny majiteli tichto aut, takze az tak od veci nebil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lubk0: A to je přesně o tom, o čem mluvím... napíšeš něco, to překroutíš a většinou to nemáš podložené nebo hádáš.

Ptal jsem se tě, kolik máš najeto s 406 1.8i a ne jestli jsi se trefil nebo ne (ale dobrej pokus o překroucení a odvedení řeči jinam). Chci/chtěl jsem po tobě validní hodnotu, ne odhad !

Takže, kolik máš najeto s 406 1.8i ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano je to odhad, tak je to i napsani .. V com vidis problem ? Je to jen odhad, tak jak vetsina podobnych prispevkov.

Jedna se mi o to, ze i kdyb mnel s 1.8 benzinem odjezdenych 300 000 km, tak by to nebil udaj platny i pro neho, protoze nasi styli jezdi se odlisujou.

A ano, s 406 konkretne s motorem 1.8 nemam odjezdeny ani 1km ...

Tak jako vela lidi, ktory sem prispivali :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim te sklamat, ale balastujes tu aj ty, nakolko zakladatel diskuse se neptal kolik sem nalital, ale ptal se ci jeho spotreba je vysoka, respektive preco je tak vysoka.

A ja povedal svuj odhad.

A odvtedy to ty nemuzes prezit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže všichni, nebo aspoň většinou myslíte, že bude stačit kolegu Free-style přesvědčit, že je vše v pořádku? Nemyslíte, že než sem napsal, tak se zamyslel - dřív mu auto žralo míň, teď víc?

Příčinu na dálku neodhadnu, snad lambda, snad čidlo teploty (dává bohatou směs, jakoby stále sytič). Doporučuji zajet na diagnostku a také udělat emise, z toho by mělo jít poznat, zda je příliš bohatá směs. Možná kouknout na svíčky, zda nejsou černé.

Ve firmě máme 406 1,8, žere při běžné jízdě kolem 90 km/h asi 6,5 l/100 km. Takže 9 l/100 km bych opravdu řešil.

[upravil dne 27.9.2008 P607Olda]

[upravil dne 27.9.2008 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Takže všichni, nebo aspoň většinou myslíte, že bude stačit kolegu Free-style přesvědčit, že je vše v pořádku? Nemyslíte, že než sem napsal, tak se zamyslel - dřív mu auto žralo míň, teď víc?

Příčinu na dálku neodhadnu, snad lambda, snad čidlo teploty (dává bohatou směs, jakoby stále sytič). Doporučuji zajet na diagnostku a také udělat emise, z toho by mělo jít poznat, zda je příliš bohatá směs. Možná kouknout na svíčky, zda nejsou černé.

Ve firmě máme 406 1,8, žere při běžné jízdě kolem 90 km/h asi 6,5 l/100 km. Takže 9 l/100 km bych opravdu řešil.

[upravil dne 27.9.2008 P607Olda]

[upravil dne 27.9.2008 P607Olda]

diky za podporu...presne jak rikas..dost dlouho mi to drzi (jakoby sitic) i pri letnich teplotach to melo zvedle otacky podle meho dele nez je normalni..svicky vypadaji zdrave,na ty uz jsem koukal...no asi mi opravdu nezbyva nez na tu diagnostiku zajet... diky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BoneDaddy

Mě ta spotřeba přijde zcela adekvátní motorizaci, rychlosti a váze auta. Mám kolem 8,5l při spíše pomalejší jízdě. :)

zalezi jakou mas nohu..ja jezdil za 7,2 pri takovehle rychlosti...takze narust 1,8litru se mi zda velice neadekvatni z holedem na stejnou rychlost...jinak pro ostatni...tankuju u Shellky.Myslim,ze maj jeden z nejlepsich benzinu a cas od casu tam naleju 100oktan na procistenou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...