Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nepravidelný chod motoru


Ondřej

Recommended Posts

Zdarvim, mám 205 open, nevíte někdo co může způsobovat nepravidelný chod motoru při nastartování za studeného stavu, než se motor zahřeje tak to při jízdě cuká a občas zhasíná, připadá mi jako by nešel jeden válec. I po zahřátí to jede nějak stuha, vyměnil jsem svíčky ale to nepomohlo. Je to benzin 1,4.

Auto je ve vyhřátý garáži.

Nemáto někdo český manuál na 205, nebo adresu kde by se dal sehnat? Díky:(

Měl jsem ho v servisu, kde mi vyměnli cívku a nějakej kroužek v rozdělovači. pak začali tyhle problémy, předtím to nedělalo.

[Editován dne 5/4/04 Ondřej]

[Editován dne 6/4/04 Ondřej]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkontroluj kabely v motorovém prostoru (já jsem je vytáhl a zandal, teda samozřejmě očistil kontroloval jsem hlavně kabely u civky a lambdy) a vyměnil jsem zapalovací kabely a cukání zmizelo, ale kterou z tech věcí to bylo fakt netuším

závada : po studeném startu a ujetí cca200m šel motor na tři ale teplý šel pořád ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začalo mi to dělat něco podobného. Po nastartování studeného motoru se celé auto jakoby cuká, motor sice nechcípne, ale jde nepravidelně. Při lehkém zvýšení otáček (sešlápnutím plynu na neutrál) se chod ustálí. Kucká to jen než se trošku zahřeje, pak jde OK. Při startu teplého motoru žádné problémy.

Přemýšlel jsem, jestli to nebude vadnou žhavkou, ale ještě jsem neměl čas to zkontrolovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gotreku, ale ty mas diesela...

A startujes bez plynu ??

Muze to delat treba to, ze ti trochu pada nafta, nebo neco podobneho (cerpadlo ?)

Me to v zime taky delalo, asi 2 mesice a apk se to ustalilo...tak to neresim

Ale zkus preventivne projit vsechny spoje v palivovem okruhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem vix

Gotreku, ale ty mas diesela...

A startujes bez plynu ??

Muze to delat treba to, ze ti trochu pada nafta, nebo neco podobneho (cerpadlo ?)

Me to v zime taky delalo, asi 2 mesice a apk se to ustalilo...tak to neresim

Ale zkus preventivne projit vsechny spoje v palivovem okruhu.

Startuju bez plynu. Na poprvé protočím motor a na podruhé to hned chytá. Občas to chytne napoprvé. Diesel se má startovat s plynem? To nevím... :(

Hmm, to by mě nepotěšilo, kdybych musel měnit nebo repasovat čerpadlo. :( :( :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diesel se prý má fakt startovat s plynem,ale já tohle dělal jenom na AVII která toho už měla za sebou moooooooc.Jinak nastartuju bez plynu a když je moc zima malinko mu přidám asi na 1200 ot. motor se potom tolik necuká a za jízdy asi po 200 metrech jede jak má asi žhavka nebo nějaká tryska uvidíme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem k.malik

Naposledy kdyz jsem menil vstriky, tak mi zjistili jednu vadnou zhavici svicku (cukani za studena) mas cim dopumpovat naftu (ruco) jestli ti napada ?:papa

Mám čím dopumpovat ručně. Jak poznám, že padá? Pumpovací \"balonek\" změkne? Nebo ještě jinak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...