Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Server


Tomas-X

Recommended Posts

Získal jsem starší server a jsou tam 2 SCSI disky. Když pustím Partion Magic tak ukáže, že ten jeden je rozdělený v Novellu asi na 5 částí. Jak z toho udělat jednu jedinou část na FAT? Partion Magic mi totiž dovolí naformátovat jen každou část zvláš?.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Ludweek

fdisk pod DOSem umi jenom FAT16 coz je do velikosti max 2GB...partition Magic ma umet partice resizovat...to znamena ze pri resize das smazat vsech pet FATek a nakonec das vytvorit jednu s max velikosti...nejsem si jistej jak si poradi se SCSI ale nemel by to byt problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Ludweek

samozrejme DOS nainstalovany nemam...mluvim o boot diskete s DOS 6.22 ..poklud myslis DOSemulator pod Windows kdy z command lajny spustis fdisk tak ten ti pochopitelne FATku vetsi nez 2GB zvladne..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak bylo napsáno výše s PQ Magicem z toho uděláš 1 až kolikchceš disků o jakvekejchceš kapacitě a formátu tzn. slučovat, rozdělovat, měnit velikost, měnit fat tabulku atd. atd. ;) jednoduše a rychle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo díky. A zespoda toho disku jsou takové malé modré jumpery, je jich tam celkem dost. Nemůže se to tam nějak nastavovat?

Napsán autorem NBT

pokud mas hw raid, tak ti zadny programky typu p. magic nempomuzou. vetsina slusnych serveru, ktery maji hw raid ma v biosu utility na nastaveni diskovych oddilu, takze to zkus tam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Ludweek

samozrejme DOS nainstalovany nemam...mluvim o boot diskete s DOS 6.22 ..poklud myslis DOSemulator pod Windows kdy z command lajny spustis fdisk tak ten ti pochopitelne FATku vetsi nez 2GB zvladne..

DOS 6.22 se nediv, ale ten dost co je z Win98 uz umi FAT32, cili v pohode velke disky do 120GB vcetne, takze FDISk je to nejjendussi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zalezi na konkretnim hardware. zkus googlovat a urcite neco najdes - manual . osobne jsem se s tim jeste nesetkal (u IBM, DELL, HP). jinak myslim, ze kdyz to nebude hw, tak by si s tim mel partion magic 7(8) poradit. jednoduse smaz oddily na konkretnim disku a pak redistribute free space nebo tak nejak. mozna by pomohlo i merge partions... linuxovy fdisk by si s tim mel poradit urcite. fdisk od M$ tezko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě přes google jsem už hledal. Najde to jen takové obecné informace, většinou jde o starší kousky co jsou na prodej. Ještě jsem nenarazil na žádnou stránku která by říkala něco o těch jumperech. A v biosu to asi nebude, protože to jde přes SCSI řadič.

Napsán autorem NBT

zalezi na konkretnim hardware. zkus googlovat a urcite neco najdes - manual . osobne jsem se s tim jeste nesetkal (u IBM, DELL, HP). jinak myslim, ze kdyz to nebude hw, tak by si s tim mel partion magic 7(8) poradit. jednoduse smaz oddily na konkretnim disku a pak redistribute free space nebo tak nejak. mozna by pomohlo i merge partions... linuxovy fdisk by si s tim mel poradit urcite. fdisk od M$ tezko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...