Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spotreba


lamancha

Recommended Posts

Přesně tak. Nadrž je na 60litrů, tak prostě spočítat, kolik najedu od prázdné nádrže do prázdné nádže! Pozor ale na rezervu. Musí se vprázdnit i rezerva. Na tu se dá v pohodě s 2.0HDi najet 100km. Takže od rozsvícení hladového oka, máte ještě 100 kiláků, aby jste svému miláčkovi dali napapat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzdyt staci merit od plneho dotankovani do plneho dotankovani, proc vyjizdet na padrt? U celkem novyho auta to neni az takovej problem, ale u staryho jsou na dne nadrze uz pekny sracky, tak proc je nasavat do motoru, ze :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, myslim si taky ze ohledne te prazdne nadrze je to kravina, kdyz clovek dotankuje tak to samo vypne a vi kolik tam dal, faktem je , ze asi mnohy ridic tam \"dokvapkava\" co nejvic dalsiho paliva ,aby nemusel k benzine /pro naftu/:D Ale pravdu ma i Bohumil, ze ten litr , vzhledem k tomu jake je to vozidlo, neni takova hruza, ale v principu ....:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na jedný nádrži nejde ještě poznat jaká je průměrná spotřeba. Někdy se stane, že se vycourá po \"dvorku\", někdy se jede za \"humna\", jindy kousek dál. Takže každý týden je jiná, někdy i měsíc. Každý má navíc i jiný způsob jízdy. A teď : \"babo raď !\" , jak porovnat spotřebu u stejných aut.:o:D:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Sice tento motor nemám, ale ani jsem moc nepochopil Tvou otázku. U jakého koliv motoru hlavně záleží na stylu jízdy a od něj se odvíjí spotřeba. Stylem jízdy lze mnohdy pohnout spotřebou i o několik litru na 100km. Dále spotřebu ovlivňuje typ komunikací, po který se pohybuješ. Je rozdíl, jestli někdo jezdí s autem jen za humna, nebo z Brna do Prahy.

Nejdříve si musíš tyhle faktory u sebe zhodnotit a následně podle toho vybrat auto.

Jestli jsi mladý (tzn. s těžkou nohou na plynu) a budeš jezdit hodně km měsíčně, tak bych asi zvážil 1.6HDi a více. Pokud je Ti 60 a s autem budeš jezdit jen na chatu, tak Ti klidně stačí 1.4.

Zkus ještě jednou položit konkrétněji otázku. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě bude příští týden 39, děcka a když jsem v 19 jezdil ze shade 120GLS, tak jsem jezdil za 5,5l/ 100 a nikdo mi to nechtěl věřit a to mi to jelo 160 dle tacha. Bylo to tak a nikdo mi to nechtěl věřit, až jsem jim to předvedl, tak uvěřili. Fakt záleží na stylu jízdy.:D;):o:papa:P:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,6 benzin break. Jemna noha dialnica, 2 ludia + plny kufor 6 litrov (110-120 Km/h).

Alebo 2 ludia, bez batoziny, 140 - 160 dilanica + hlavne cesty 120-130 za 8 litrov !!!

holt peugeot ma sklamal spotrebou. Na predchadzajucom aute obsah 1,5 55 KW, som to pri rovnakom style robil miesto za 8 za 6,5 L

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...