Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prostředky a kosmetika na mytí


Mentolka100

Recommended Posts

Ahoj Zdravím všechny klubaře přiznivce peugeotu hlavně 207miček;) před dvěma týdny jsem přivezl domů fungl novou 207mu červená barva 1.4 Vti 16V 95K prkruji ji venku protože nemám garáž a za ty dva týdny už přeci je nnení nejčistější chtěl bych se optat zdali by mi tady někdo nedoporučil od jakého výrobce jakou značku autokosmetiky bych měl pořídit abych ji mohl vymazlit a která peugotu vyhovuje a která jim svědčí předem děkuji za rady.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím! Já osobně mám svůj zažitej způsob umývání. Používám šampon (myslím , že na trhu je jich hodně a jsou vesměs kvalitní)... nejdřív auto vystříkám hadicí ,odstraním hrubé nečistoty ,pak vezmu houbu a namočím do kyblíku s šamponem a myju a myju... na hmyz zejména na přední masce a zrdcádkách používám čistič hmyzu v rozprašovači a vždy důkladně umyju vodou... co je základ ,nemýt auto na přímém slunci ,ale navečer nebo ve stínu ... jinak budou na autě fleky od zaschlých kapek vody ... ideál je auto vysušit jelenicí ,ale to se mi většinou nechce:D ... dřív sem parkoval na zahradě a měl ho věčně zasviněný od mušek , ptáků a jiných havětí , teď je v mém bunkru (altánu) a je klid... takže myju jen když zaprší a projedu se bahnem nebo jsou mokré silnice a všude cáká bordel;)

PS. www.hobbycar.cz .... tam kupuji prostředky na mytí ,ale třeba v OBI je mají také;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož jezdím celkem málo a autí parkuji venku, tak jsem bohužel po delší době zjistil, že na levých zadních dveřích je ptačí ho.. (trus). Což o to ,ho..(trus) jsem smyl, ale zůstal po něm vyblelý flek:grr(naštěstí je vidět pouze na slunci z určitého úhlu). Byl jsem i v Peugeot servisu:mad:, kde mi ten flek \"zamázli\", ale po projetí myčkou je tam zas. Nevíte někdo co s tím ? Teď už vozím s sebou mokré ubrousky a ho..(trus) zavčasu utírám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rak

Jelikož jezdím celkem málo a autí parkuji venku, tak jsem bohužel po delší době zjistil, že na levých zadních dveřích je ptačí ho.. (trus). Což o to ,ho..(trus) jsem smyl, ale zůstal po něm vyblelý flek:grr(naštěstí je vidět pouze na slunci z určitého úhlu). Byl jsem i v Peugeot servisu:mad:, kde mi ten flek \"zamázli\", ale po projetí myčkou je tam zas. Nevíte někdo co s tím ? Teď už vozím s sebou mokré ubrousky a ho..(trus) zavčasu utírám

Jo trus je prevít!!! Pozdě ale přece se jen odstranil. Jinak zkusit leštěnku s barvou vozidla tjz. např. pro modré, zelené či černé auto. ;):myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čavte.

Na ten trus, teda flak čo ti tam ostal by som skúsil neaký vosk. Osobne mám velmi dobré skúsenosti s voskom Turtle wax metalic a plus teflon.

Inak ja používam na ošetrenie karosérie už dlhoročne výhradne kozmetiku Turtle wax. S ochranou karosérie a výsledným leskom som vždy velmi spokojný.

Na dobrú ochranu a super umytie karosérie odporúčam autošampón s voskom Turtle wax - Zip wax.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rak

Jelikož jezdím celkem málo a autí parkuji venku, tak jsem bohužel po delší době zjistil, že na levých zadních dveřích je ptačí ho.. (trus). Což o to ,ho..(trus) jsem smyl, ale zůstal po něm vyblelý flek:grr(naštěstí je vidět pouze na slunci z určitého úhlu). Byl jsem i v Peugeot servisu:mad:, kde mi ten flek \"zamázli\", ale po projetí myčkou je tam zas. Nevíte někdo co s tím ? Teď už vozím s sebou mokré ubrousky a ho..(trus) zavčasu utírám

Tak sem se pobavil! Ale prosím nebrat ve zlém!:) Já sem si totiž myslel , že jsem na auto přehnaný puntičkář ,ale trus verzus Peugeot servis mě uklidnil:D ... osobně mám takové zkušenosti , že ptačí trus společně s sluníčkem reaguje na lak velmi agresivně ... co sem vypozoroval tak je narušena vrchní lesklá část laku a proto je to vidět jen z určitého úhlu. Obávám se ale ,že se to odstranit do úplně původního stavu nedá... nicméně to není až taková katastrofa. Dále vím ,že podobnou reakci má dlouhoponechaný rozmáznutý hmyz na zrdcádkách a přední části auta... je to ale svinsto ,které se v letních měsících pravidelně nabaluje , obzvlášť při jízdě po dálnici ... na to používám toto: http://www.hobbycar.cz/engine.php?idin=(id=199)&viewd=1〈=cz&x[0]=1

po zkušenostech s trusem to také pravidelně oplachuju co nejdřív;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...