Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Shánim př brzdy z 306 S16


martin106S16

Recommended Posts

  • O 2 měsíce později...

406 ma sice stejny prumer kotouce, ale 306 ma silu kotouce 22mm a 406 o neco vic, tusim 26mm. Mas vymyslene jak to pridelat na tehlici bez nejakych prasaren? Ja uz tam totiz skousel napasovat prave brzdy ze 406 a nejak se mi nezdaly upravy ktere by to obnaselo, tak sem se na to vykaslal.

[Editován dne 12/6/04 David 106s16]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem martin106S16

Ahoj kluci, nemáte někdo na prodej komplet přední brzdy z 306 S16 6ti kvalt, průměr 283 mm. Potřeboval bych třmeny s destička a kotouče. Díky.

No jestli to potřebuješ celý, bude asi lepší použít jiné brzdy OMP, nebo Brembo nebo tak. 306 má plovoucí třmen a ten parch... by se musel tak dvakrát do roka vyčistit aby chodil jak má, takže koupíš lepší brzdy a ještě když chceš máš pevnej třmen a ani to není zase tak drahý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vector: no nevim, kolik OMP, ale Brembo bylo kolem 50tacu, takze bych to jako levny zase nevidel.

Martin: nekde na www.205gti.com jsem videl, jak to davaji na 205ku. Nemam paru jak to vypada na 106ce, ale v zasade to bude asi dost podobny a nejspis budes muset vyrobit nejakou \"redukci\", abys dostal ten trmen dal od stredu kola. Napada me jeste nejaka uprava tehlice z 306ky tak, aby pasovala na 106ku. Jinak me nic nenapada, jak to tam naprasit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Lucky

Vector: no nevim, kolik OMP, ale Brembo bylo kolem 50tacu, takze bych to jako levny zase nevidel.

Martin: nekde na www.205gti.com jsem videl, jak to davaji na 205ku. Nemam paru jak to vypada na 106ce, ale v zasade to bude asi dost podobny a nejspis budes muset vyrobit nejakou \"redukci\", abys dostal ten trmen dal od stredu kola. Napada me jeste nejaka uprava tehlice z 306ky tak, aby pasovala na 106ku. Jinak me nic nenapada, jak to tam naprasit

Nemyslim, že by to bylo tak dramatický OMP přední kotouče tušim trojku destičky osmnactset opletene hadicky dva a pul a temeny nevim, ale asi to bude pokracovat ve stejnem duchu

Zkus zavolat Pana Kamiše 606648311 mě alespoň vyšel vstříc a na pažouty sežene všechno. (Teda všechny ty nesériové úchylnosti po kterých toužíme.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, martin sezene opravdu vsechno. OMP je dost dobra vecicka, ale prave ty trmeny jsou to nejdrazsi. Staci s epodivat treba na brembo: kotouce dejme tomu 5-6, desky tak kolem 2 - 2,5 mozna trosku vic a kde je potom ten rozdil do 50t za kit s trmenama a hadickama? Prave v tom trmenu. No pravda je, ze je to asi 6ti pistek. ALE TEN UCINEK!!!!

OMP neni tak zkazena komerci a neplati se u ni tolik za znacku jako treba u Bremba nebo Tar-Oxu :papa

Kazdopadne se daji sehnat treba pouzity trmeny za dejme tomu polovinu PC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Napsán autorem martin106S16

Z 306 S16 by tam měli jít přímo na těhlici, ta rozteč je stejná, koupil bych nový třmeny, ale v Peugeotu za to chtějí 18k, to jim nedám, za tu cenu koupim použitý 4 pístkový AP. Tak budu shánět dál jestli někdo nemá totálku S16.

Mno jestli to dobře dopadne, tak bych měl pro tebe brzdy z HDička 4kotouče taky to brzdí jako kráva ve předu nový kotouče a destičky, v zadu ještě použitelný. r.v. 2000. Budu vědět max za tři neděle. Kolik by sis představoval cenu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem martin106S16

Z 306 S16 by tam měli jít přímo na těhlici, ta rozteč je stejná, koupil bych nový třmeny, ale v Peugeotu za to chtějí 18k, to jim nedám, za tu cenu koupim použitý 4 pístkový AP. Tak budu shánět dál jestli někdo nemá totálku S16.

Roztec je stejna na vsech brzdach u Peugeota, ale vzdalenost od stredu je jina, ale zase ne tak velka aby vyslo udelat klasickou redukci co se pouziva u vetsiny zavodnich brzd. Jinak brzdy asi jedine AP Racing, ale penez to fakt stoji dost. Ty brzdy z S16 bych taky umel sehnat starsi, ale nejdriv dvakrat mer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kotouce ze 306 HDi jsou stejne jako na me 306 TD (mam kombi, jsou jine nez na ostatnich 306 TD, prumer 266), dle mych zkusenosti nic moc.

Ted jsem si vsiml, ze zminujes AP Racing, mame asi stejny vkus.

Kolega na lancii delta HF integrale pouziva kotouce z Focusu WRC (sotolinove, asfaltove jsou jeste vetsi) a k tomu trmeny z tatra 613, ctyrpistky a navic hlinik, no a ma je bez posilovace, akorat tam ma vahadla, s tim autem jezdil rallyecross, ted nejak ale stagnuje. Sly by sehnat i brzdy z 911, i s kotoucema to bylo za 45, ale to uz je asi mimo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Ebay se dají sehnat třmeny z Porsche běžně pod 200 EUR ale nechtěl bych na to kupovat destičky, asi jako všechny díly na Porsche to bude pálka jak svijně. Zatim se mi jeví jako nejlíp ty brzdy z S16. Co mi říkali závodníci tak pasujou bez redukce, i kdyby ne tak jí uděláme to je to nejmenší. Na Cliu jsem měl 290 kotouče a to je nářez. Na Saxo jsem dal 247 sice vrtaný HPR a závodní Fritechy desky, brzdí to úžasně ale stejně ten pocit tam neni tak jistej jak u těch velkejch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem martin106S16

Na Ebay se dají sehnat třmeny z Porsche běžně pod 200 EUR ale nechtěl bych na to kupovat destičky, asi jako všechny díly na Porsche to bude pálka jak svijně. Zatim se mi jeví jako nejlíp ty brzdy z S16. Co mi říkali závodníci tak pasujou bez redukce, i kdyby ne tak jí uděláme to je to nejmenší. Na Cliu jsem měl 290 kotouče a to je nářez. Na Saxo jsem dal 247 sice vrtaný HPR a závodní Fritechy desky, brzdí to úžasně ale stejně ten pocit tam neni tak jistej jak u těch velkejch.

Sou to kotouce s trmenama z turba, jestli sada na ebay bude za 200 tak to nema prece chybu, to uz jsou brzdy. Rika se ze porsche brzdi nejlip. Az budu v anglii tak ti ty kotouce a trmeny vezmu, teda ty z te 306 S16.Ale fakt nevim jestli to bude tak jednoduse pasovat, jak sem psal, ty ze 406ky tam nemuzu bez upravy samotneho trmenu dostat a to sem to mel u dobreho profika a udelal by to jen bez zaruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem David 106s16

Kotouce ze 306 HDi jsou stejne jako na me 306 TD (mam kombi, jsou jine nez na ostatnich 306 TD, prumer 266), dle mych zkusenosti nic moc.

Ted jsem si vsiml, ze zminujes AP Racing, mame asi stejny vkus.

Kolega na lancii delta HF integrale pouziva kotouce z Focusu WRC (sotolinove, asfaltove jsou jeste vetsi) a k tomu trmeny z tatra 613, ctyrpistky a navic hlinik, no a ma je bez posilovace, akorat tam ma vahadla, s tim autem jezdil rallyecross, ted nejak ale stagnuje. Sly by sehnat i brzdy z 911, i s kotoucema to bylo za 45, ale to uz je asi mimo.

Ty máš taky kotouče na všech čtyřech na kombíku ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...