Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rachot u motoru


Harry

Recommended Posts

Kluci mám nějaký problém na 405 1.9Sri 90Kw tuším,že je to J2 motor.Po jízdě z dovolené jsem zjistil,že něco nepravidelně ale za to divně rachotí u motoru v levé části u rozv. řemene.Jakoby bylo nějaké ložisko v prdeli,protože to chvíli dělá chvíli né a má to takový "utahaný bzučivý" zvuk jakoby se to zadíralo.co by to mohlo být?Vodní pumpa?či nějaká kladka? kolik tak může stát oprava?Nebo co mám zkusit abych zjistil příčinu.A ještě mám jednu chybičku,někdy se mi nevypne automatický sytič či co to je a auto i po desítkách Km furt jede z vyššíma otáčkama...které čidlo je v pr***?Nebo jak to lehce či levně odstranit? díky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak s tim pisklavym zvukem: Muze to byt napinak rozv. remenu nebo treba lozisko alternatoru. To zjistis jenom uchem nebo kdyz to trochu rozkuchas :)

PS: ten napinak stoji od 800 do 1900 - zalezi na vyrobci a typu napinaku (na motorech XU byly 2 typy napinaku) Jinak s tim altikem nevim kolik to kostuje (pokud to vubec jde vymenit) :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je to altík, poznáš jednoduše, stačí z něj sundat řemen, aby se netočil. Spíš to ale bude některá z kladek. Jak je starej rozvoďák? Já bych asi nechal vyměnit oboje, pokud si to auto chceš nechat nějak déle (obě kladky a rozvoďák)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty ceny, co jsem psal, byly myslím po slevě, tak 15%. Já to nekupuju, vždycky jen někomu řeknu, kdo jede pro díly. Ani nevím, odkud to je, asi z DND (www.dnd.cz). Jináč nějakou kačku si taky řekne mechanik, co to bude měnit, ono to chvilku trvá. Není to sice nic moc složitého, ale je tam dost málo místa...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...