Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak zvýšit výkon u 307 1.6 16V???


Mirrae24

Recommended Posts

Původně zaslal: jurash

Původně zaslal: Scratch

tak pokud jsem spravne rozumel, tak dotaz znel na to, jak navysit vykon. Osobe se zrejme jedna o lehke navyseni a ne prestavbu na drag ......, ty videa jsou tu inzerovany uz nekolikrat, tak kdyz mu nic rozumnejsiho nez koupit nove auto neporadite tak sem nelezte. Tady je sekce tunning a ne bazar.....

osobne nevidim nic spatnyho na to rict nekomu at si poridi silnejsi auto kdyz chce vyssi vykon... samozrejme ze pokud chce nekdo do upoceny 1.6 nalejt 20tis za upravy ktery prinesou sotva 5koni, tak proc ne..

a sme v sekci tuning, ne tunning...

jo, podle tebe osobne budeme vsichni tunit auta tak, ze si budem kupovat nova se silnejsim motorem...... ta 1,6 neni spatna a da se udelat, ale o tom asi nemas ani anunk a Fakir to popsal dost dobre, takze to tu nebudu dale rozepisovat.

Ohledne toho slovickareni - na jinem foru bych te poslal do prdele......

to Miraee: nesmis verit vsemu, co kde u jakych dilu na netu napisou a vychvali :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenapsal jsem, že tomu věřím, uvádím to tady, aby jste to skritizovali :-D

Stejnak na to nemám, možná tak na ten sportovní filtr Green,

nebo nechám udělat rozvody, koupil jsem ho se 70 000 km, ale teď (75 000km) to zní jak kdyby to mělo takovejch 150 000 km, zkrátka to není tak tiché jako dříve.

A taky se mi z podvozku ozývají \"praskavé\" zvuky, třeba když vyjíždím ze dvora a jsem ve sklonu, někdy i když jedu do prudší zatáčky.

Taky mi pískají brzdové destičky, nejsou tam originální, značka NO NAME, jaké by jste doporučili??? Vím, že ty Peugeot, Ferodo nebo Brembo, ale jsou i nějaké trochu levnější a kvalitní??? Děkuji!

[upravil dne 18/8/08 Mirrae24]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mirrae: tak každopádně bude lepší to dát před tuningem ještě do pořádku. Já mám sice najetých 75 000 na první rozvody (což je ještě v normě), ale bylo to kupovaný jako nový; u ojetých aut se obecně doporučuje vyměnit rozvody hned po koupi, páč nikdy nevíš, co s tím původní majitel dělal a je lepší dát bůra za rozvody, než kdyby se ti to nedej bože potkalo. Pak taky hned vyměň olej, abys věděl, co v tom je a nespoléhal na předchozího majitele (doporučuju Total Quartz 9000). Podvozek nech prohlídnout v servisu, když ti budou dělat rozvody, kontrola už moc drahá nebude. A pískající brzdy? To je snad nemoc všech Peugeotů řady 206/307 (mají stejné brzdy). Destičky Peugeot jsou stejné šmejdy jako no-name, nicméně konkrétní desky ti neporadím, protože jiné zatím nemám osobně vyzkoušené a o jmenovaných značkách platí že co člověk to názor. Někdo má rád Feroda, někomu zase nevyhovujou a má rád ATE (na ty jsem ostatně slyšel převážně chválu), atd. Opravdu dobré desky do běžného provozu by měly být EBC BlackStuff. Pak jsou sportovnější Green Stuff a Red Stuff, červený má tuším Stiffler na GTi-6, klidně mu napiš a zeptej se ho na zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej jsem měnil (Penzzoil) spolu s olej. filtrem (sice né Peugeot, ale zatím OK). Rozvody ten předchozí majitel nechával dělat, ale věř mu, jen to jistě chtěl hodit do pranice. Taky tam mám naprasklou pravou zadní lampu (sháním čiré - black), a čelní sklo je asi na 3 místech ťuklý, ale to už se nějak udělá :super

Takže asi jenom nechat udělat ty rozvody a ať se mi juknou na ten podvozek, jinak OK ne?

A co nějaké jiné filtry? Vzduchový, kabinový, nebo co klima, sice funguje, ale když jí vypnu tak má divný zápach a taky mi zlobí troubení, musím vynaložit více síly na troubení než je obvyklé, jak kdy, ale to bude otázka vadného spínání ve volantu.

Možná před zimou zkontrolovat baterii a bude to OK. nebo na co si ještě dát bacha, popřípadě co vyměnit???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl v Peugeotu na Mělníce.

Za 423 kč mi zjistili, že potřebuji:

Brzdové destičky................................................................ Jen ty Ferodo př. + zad. 2 000 kč

Stab. tyč na levé přední ose.............................................. 966 kč

Gufeno poloosa..................................................................305 kč

Plast pod motor na zpevnění podběhů...............................655 kč

Lanovody............................................................................1305 kč/ks, celkem potřebuji dvoje

A samozřejmě mi doporučil rozvody....................................4390 kč - sada s prací

-----------------

cca 10 926 kč

Tak mám na co šetřit :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohumil

Jak zvýšit výkon u 307 1.6 16V??? :o:o:o:o

Prodat a koupit dvoulitr.:papa:papa:papa:papa

Kuš. :) Ten dvoulitr (S16) není zrovna žádnej zázrak, když mu čtyři deci navíc přidaj jen 19 kW. 1.6 16V tam dostaneš taky => ten dvoulitr musí jít dostat ještě mnohem dál. :) A XU7J4S ještě dál. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: minimaxa

jen tak mimochodem, na srazu na Vranově si to mužeš nechat očipovat našim mechanikem, kterej tam bude s diag :super

on i cipuje? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa
Původně zaslal: Scratch

Původně zaslal: minimaxa

jen tak mimochodem, na srazu na Vranově si to mužeš nechat očipovat našim mechanikem, kterej tam bude s diag :super

on i cipuje? :myslim

si piš, mě tam bude dělat 2 auta :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hloze-ja

Po dlouhém hledání se mi podařilo najít křivku průběhu kw a Nm. Takže pro zajímavost...

A více info na: http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=282&PID=1095

No vida, byls rychlejší. :) Nicméně se mi ta křivka pořád nezdá, vypadá moc ideálně, jak z propagačních materiálů. :D Zkusím ještě zapátrat po nějakém výpisu z brzdy ze skutečného motoru a nebo sjedu někam s tím svým a bude jasno. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...