Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jaky mobil?


f3Rd@

Recommended Posts

Nechápu lidi, co si dnes ještě kupují Samsung founy... (FLAME! :D)

U mě vede Xiaomi, které má prakticky celá rodiny ve všech možných typech a naprosto OK...

 

A sledování od číňanů? Jako fakt? Koukněte, co o Vás sbíraji Vaše Windows, Google skrzeva celý Android a o Apple ani nemluvě.... A že často protiprávně, to dokazují časté soudní spory nejen v jůesej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xiaomi, no mladý je mají taky, včetně dětí, je jich tu asi 5, všechny prasklý sklo, sklíčka k fotáku nestihám kupovat, a to i u dospělých který se k tomu chovají normálně, u těch dětí bych to chapal, asi 4 už přestali nabíjet, jeden přestal hrát, pořád je obnovují za nový, zatím co já mám jeden Samsung, a Radka má Samsung S3 Neo už asi 5 let, bezproblému. No co, hlavně že Xiaomi jsou levný. Oprava Xiaomi v servisu minimalně 1500,- ať je to cokoliv.

Sorry, ale když to vidim tak bych si to nekoupil, kdysi jsem o jednom uvažoval, ale dnes už ani nahodou.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já sem teda o xiaomi nikdy neuvažovala, ale slyšela sem, že si ty telefony lidi převážně chválí. Ale třeba tchán má xiaomi a po dvou měsících používání má flek v rohu displeje (telefon v pevném pouzdře)... Měla sem nějakou čínu, rádoby odolný telefon, cenově se pohyboval kolem 8k, byl dobrej v tom, že když ho malá žužlala, tak mu to nevadilo :D  Android se zpomalil během půl roku. Mrzelo mě, že mi tenkrát odešla Xperia Z3 Compact, to byl peckovej telefon, ale leta mě štval Android. Prostě ten systém se zpomaloval, časem přestal vyhovovat, začal u všech telefonů (lenova, motoroly, samsungy, xperie a já nevim co všechno jsem měla a že jsem si nekupovala žádný s*acky) zpomalovat foták, zasekávat se, aktualizace prakticky jen první rok někdy ani to ne pak už nic. Na začátku loňského roku jsem přešla k nenáviděnému applu, a světe div se, já ten telefon nechci měnit. Mám přes rok a půl iphone 6s, ani sem ho nekupovala jako novej, ale bazar, s tím, že vyzkouším, jestli mi to bude vyhovovat. Za rok a půl se nezpomalil, nemusela sem ho restartovat, že by se seknul, všechno běhá. Že je to osekaný.. je, má to nějaké mouchy (třeba mizerná výdrž baterky), ale ten systém je funkční a řekla  bych, že celkem dost promakanej, aktualizace jsou garantovaný snad do roku 2022 pro tenhle model, o aktualizování androidu oficiální cestou se mi mohlo po roce už jen zdát. s tvrzenym sklem mám displej bez jediného škrábance, prostřední tlačítko se zatím nezničilo.. A co je prima, baterka až bude na pokraji smrti, se dá oficiálně vyměnit v servisu, kterej android foun tohle má... (možná přehánim, třeba to jde taky v servisech).

Android sem opustila na dobro a vracet se k němu nebudu :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý má svý zkušenosti :)) Já měl kdysi dávno Samsunga a bylo to fakt peklo.. Po roce se začal sekat, po roce a půl už jsem musel každý měsíc dát telefon do továrního nastavení aby se s tim vubec dalo něco dělat.. :D Pak jsem pořídil Huawei P10 lite a s tím jsem byl spokojenej. Prodal jsem ho po dvou letech, protože se mi naskytla příležitost na iphone 6S, pak jsem zkusil i 7.. No už mi to do ruky nesmí, ta jejich politika je otřesná, personalizace telefonu nula a to nemluvim o iTunes.. Akorát chtějí tahat z lidí peníze, přitom je to jen předraženej šmejd který nemá krom stabilního OS co nabídnout :) Přešel jsem na Xiaomi note 4 a bylo to mnohem lepší! Momentálně mám Xiaomi Mi note 10 a není co vytknout. Ještě jsem neměl problémy se sekáním či zpomalování, note 4 měla akorát slabý foťák, což jsem dohnal teď u Mi note 10. Znám hodně lidí co má Apple, a kupodivu většina z nich má na svých jablíčkách rozbité displeje :D :D Mě se nikdy rozbít displej nepodařilo - ale uznávám že mám kryt (kvůli magnetickému držáku do auta), ochranu displeje ale nepoužívám. Známý měl Samsung S9 a teď má S10 a docela na to nadává, často se mu samovolně restartuje - hlavně u Waze třeba tak po dvou hodinách používání :D Nějaké sledování neřeším, sledují všichni napříč značkami a zařízeními :) 

Proto už nedám na Xiaomi dopustit. Za málo peněz opravdu hodně muziky :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak obvykle člověk má mobil v poudře .... za pětadvacet let jsem jich měl nějakých 15, možná 20, a rozbil jsem jeden. Ovšem když vidím jak to omladina (tak do 30?) tahá v zadní kapse  a čekají že to ochrání silikonový záda tak to je pak těžký. Ale i vo ... vo... vo tom to je - když mi upadně šaomi za bůra nebo děckám za necelou trojku tak sice zanadávám, ale furt je to spotřebák .... Ten Sam apod. bude za osmičku, to už zabolí. A lidi co daj 15 - 20 - 25  za mobil jsem nikdy nepochopil. To už víc rozumím někomu kdo si koupí Ferko, Lambo ... to aspoň kromě "dojmu" jede rychle ... i když nevím kde, kromě kousku Německa a i tam jen dočasu. Holt věci mají svou rozumnou užitnou hodnotu a nad ní už je to iracionální. Někdo je sběratel, někdo hračička, technoid, někdo frajer, někdo snob .... ale každému jeho nebe. Důvod nebo "důvod" proč za něco dát x-krát víc než je nutný se najde vždycky.

@MJSytic No jo .. no, tak jsou 19:9 ... to zas nění tak strašný.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono vše je relativní, já třeba nechápu někoho, kdo měl 20 mobilů 😯, neber to prosím osobně, v rodině mám taky takové..., já su opačný extrem--měl jsem za třicet let 2 mobily (slovy dva), oba Nokie, ten první byl za 6300 Kč (byl jsem prostě chuj) a druhý mi dala dcera (byl jako bonus operátora za jednu korunu)

oba telefony jsou ,,hloupé'', stačí že chytrý jsem já 😇😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mi vlastně dost vadilo, že už je docela problém sehnat telefon kolem 4,6", v tom to bylo pro mně taky velké plus toho 6s. Krom baterky, tomu telefonu nemám co vytknout. Telefonuje, píše zprávy, jde na něm internet a wifina, GPS, fotí řekla bych dost slušně, i si na něm můžu něco zahrát. Personalizace mi stačí v podobě fotky na obrazovce :D iTunes nepoužívám, ani iCloud (nejsem blázen abych si platila za víc giga někde v americe na serveru :D tak zálohuju jednou za čas fotky do pc).

No, telefonů sem za posledních 8-9 let vystřídala... do 10 různých typů, některé sem poslala během dvou, tří měsíců pryč (třeba Nokia Lumia 910 nebo kolik, to bylo něco otřesnýho), jiné vydržely do roka, pak sem šla po novém 👀 a to mě te´d na chvíli opustilo :D snad dost dlouhou chvíli :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zas třeba u Apple oceňuju právě propojitelnost všech zařízení. V mobilu si do schránky zkopíruju například telefonní číslo nebo jakejkoliv text a na Macbooku či Ipadu ho vložím třeba do e-mailu či zprávy. A je spousta dalších vychytávek pro ulehčení práce. Můžu psát SMS zprávy přímo z Macbooku. Hned se to propojí do všech zařízení co mám přihlášený na iCloudu. 
Je to drahý, ale je to fajn. 
Co člověk to názor, stejně jako vegetariánům nenutím maso a je mi jedno ci jedí, tak mi je jedno kdo s čím telefonuje a jak to používá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, h4wk3y napsal:

U mě vede Xiaomi, které má prakticky celá rodiny ve všech možných typech a naprosto OK...

Ale jo, v rodině preferujeme taky převážně Xiaomi a spokojenost :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xiaomi je fajn, ale jakmile se do toho člověk dostane, zjistí takový malý drobnosti a chyby v systému, takže je to pak o tom, jak náročný je uživatel :) Sám jsem si několika jejich telefony prošel, máme i tablet mi pad 4, chytré náramky a vlastním i xiaomi mi book pro a jsou to fajn zařízení. Z telefonů jsem ale přešel k sony (aktuálně XZ2C) a je to pecka. Od apple máme 2 tablety pro děti a to je furt něco, co nefunguje :D  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:-)... Já měl snad všechny značky...  A všechny telefony mají něco...

A Mě se tedy Android nijak výrazně nezpomaluje - Mám Xiaomi MI8 už 3. rokem a naprostá spokojenost...

No a Iphony, možná se nezpomalují, ale aktuálně s každým novým iOS výrazně klesá výdrž - taky paráda :D... Koupil bych si iPhone, kdybych si koupil nový Mac, což už neudělám, protože s těma cenama už to opravdu přehání až moc (ačkoliv jsem Mac používal donedávna už 12 let a ted jen nadávám na TOP HP NTB a Windows, které fakt nefungují...)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám Číňana - Oukitel - K3 s nesmrtelnou baterkou - 5 dní provozu All nebo týden bez wifi či dat , ale vždy telefonování . . .  Baterka je tam něco přes 6 000 mAh nevím už přesně a je trochu těžší než běžný standard. Ale dnešní mobily už dávno do kapsy u košile nepatří a jinde mi váha nevadí . . . Ale to že jede navigace v autě 3 hodiny a nepotřebuji zdroj je fajn :papa

Jako podporu mám běžný Avast , kterým to vždy vyčistím a tak jede pořád stejně a při svých vlastnostech stál 4 000 v CZ v krámě :super

Jediné co mu moc nejde je propojování kontaktů SIM, Google , WhatsApp , Messik . . . . Takže Karel 3x , Zdenda 2x a pod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já  teď čerstvě zajíždím ten Samsung A40, můj 4. nebo možná 5. Samsung. Obvyklá výdrž modelu ca. 3-4 roky. Celkem spokojenost. Jenom ten Android 10 už je na mně nějak složitej - furt někde hledám nějaký zapínátko nebo vypínátko někde v 5.-6. úrovni menu a to je trochu peklo. Ale třeba si zvyknu... 🙃

Xiaomi Redmi 4A používám v autě jako navigaci. Good. Menu resp. celé UI napůl na pikaču, ale jo, funkční. Fáze tu a tam zamrzne. Ale jinak mě dost šetří, že se nezřídka přes samovolně vybije baterka do mrtva... 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě někdo nazval dinosaurem co s e týče telefonu. Svoje telefony jsem měl Alcatel to byl úplně první pak jsem přešel na Nokii 5110 a pak už jsem jel na vlně Nokií. Teď mám Microsof asi poslední kousek kterej jede s woknama. Jasně nikdo nechce dělat apky pro wokna takže je v tomhle dost omezenej ale zatím to mě osobně neomezuje.  V dobách kdy jsem měl služební founy tak jsem měl vícero značek Bosch, LG, a nevím co ještě ale je fakt že to bývalo před dobou operačních systémů ve founech.  Osobně jsem rozhodnutej že až mi dohraje ten muj tak že přejdu zpět na tlačítkovej foun protože Androida nemusím a ukousnutý jabko no znám pár lidí který ho vlastní a že by z toho byli nadšení to se napsat nedá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tlacitkovej máme... Kvůli kempovani/stanování. Nechci sebou brát telefon, který stejně vydrží prd na baterku a škodí mu výkyvy teplot :D zrovna před pár dny jsme projížděli sbírku našich historických mobilních kousků :) budu si muset sehnat starou 3310... Ta mi chybí. mám jen tu novou. (Začínáme u 3330, banán nokii, 6310i, 3510i, 6630 apod přes první dotykace...) Tlačítkovy byly stejně nej :) na tu dobu ráda vzpomínám :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, ozzy56 napsal:

ono vše je relativní, já třeba nechápu někoho, kdo měl 20 mobilů 😯, neber to prosím osobně...

Neberu. Prostě je to pro mě pracovní nástroj ... spotřebák jako pro někoho mafl nebo vrtačka. Denně desítky mailů, synchro kalendář s kolegama online + hlídání desítek termínů, focení v terénu, navigace, záznam tras, spotřeba PHM, hafo souborů co potřebuju mít po ruce ... malej mobilní kancl. Životnost dána baterií, pamětí, svižností OS. Nepotrebuju každej rok novej abych byl in, prostě mi po 20 měsících přestane stačit, párkrát to byl taky omyl a šel za měsíc. 5110 jsem měl naopak možná tři roky, Galaxy S1 a S3 po dvou letech. Teď měním po roce - holka potřebuje novej bo ji upadl na beton .. tak dědí po mně.

Můj první:

Nokia-Talkman-620-NMT900.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ooo ten je krasnej :) 

Počítám, že bude tak nějak stejně starej možná starší než já :D naše sbírka obsahuje takovou tu "mladší" historii mobilních telefonů :) 

(tak není, je jen o chlup mladší :D)

Upraveno uživatelem Goldinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...