Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ELEKTRIKA PEUGEOT 406 POMOC


screp406

Recommended Posts

zdravim všechny potřeboval bych poradit mám peugeot 406 2.0 16V r.v. 96, a mám velký problém neco mi vybíjí baterii v autě když ji nechám zapojenou víc jak dva dny a nikam nejedu tak jí neco tak vymele že se mi nerosvítěj ani kontrolky...a imobilizér mám odpojen jenom mi bliká kontrolka od rádia... moc prosim o radu už me to fakt moc s.r.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: screp406

zdravim všechny potřeboval bych poradit mám peugeot 406 2.0 16V r.v. 96, a mám velký problém neco mi vybíjí baterii v autě když ji nechám zapojenou víc jak dva dny a nikam nejedu tak jí neco tak vymele že se mi nerosvítěj ani kontrolky...a imobilizér mám odpojen jenom mi bliká kontrolka od rádia... moc prosim o radu už me to fakt moc s.r.:(

Já bych změřil proud, který v takovém klidu teče do auta. Pak proud, který teče do rádia, Uvidíš, jestli se to shoduje. Řešil jsem tohle u feldy. Nakonec jsem musel diametrálně odlišně zapojit rádio. Proud nad 70 mA v klidu je pro baterku smrtelný, mě tam tenkrát teklo 120mA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co k tomu? oba předchozí příspěvky mohou být pravda. Určitě to chce změřit ten proud. Anebo si půjčit jinou baterku a vyzkoušet, ale ta zkouška by trvala aspoň dva dny, zatímco s ampérmetrem budeš vědět hned.

Ještě detaily:

- odpojíš baterku, vřadíš do obvodu ampérmetr (rozsah 2A), POČKÁŠ, až proud klesne (např. 1 minutu), přepneš na mA, proud by měl být do 10 mA. Pokud bude nad 40 mA, je to špatné.

- pokud je proud velký, odpojuješ spotřebiče, případně vytahuješ pojistky.

- až najdeš vadné zařízení, a otevřeš, tak \"součástka-viník\" bude teplejší, než ostatní součástky

PS: odpojení baterky znamená pak zadat kód k rádiu!

PPS: dost často bývá \"opačně\" zapojené rádio (trvalý a spínaný klíčkem\", ale to by ti dělalo pořád, od začátku. Dělá ti to od koupi, anebo se závada teď objevila?

[upravil dne 12.7.2008 P607Olda]

[upravil dne 12.7.2008 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus zkontrolovat osvětlení kufru , je tam malá 5W žárovka a spínač od ní je umístěn u zámku(takový plastový bazmek s kuličkou) , vybilo mi to taky baterku a též jsem hledal první mylně u rádia a proměřoval odběry , až když mi to ukazovalo na odběr 5W bylo jasné , že je to žárovička :bacha

( 12,5 V x 0,4A = 5W - žárovka :cool: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...