Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nepravidelné otáčky po startu


stikyworld

Recommended Posts

Kolísání studeného motoru po startu je normální jev (strategie rychlého ohřevu a snížení emisí). Po ohřátí by se měly otáčky ustálit okolo 700 ot/min. Pokud je volnoběh okolo 800 ot/min je motor v nouzovém režimu řízený škrtící klapkou, ne variabilním zdvihem sacích ventilů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: raydowe

hmat myslim si, ze kolisat hore dole by to nemalo... po nasratovani to sice vybehne na vysie otazky za studena, coz je jasne.. a potom klesne pomaly niekde na 800.. ale behat hore dole to bude s niecim problem

Problém to není, je to tak, ale přesvědčit zákazníky, kteří jsou x let zvyklí na něco je těžké a i to chápu, z tohoto důvodu byla tato funkce v nových verzí softwaru odstraněna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak som si vsimol ze po starte aj mne malinko chodia otacky...

postrehol som to pri tom, ked som nastartoval, motor chytil a za cca sekundu ako keby rugulator stiahol otacky o cosi nizsie, co bolo pocut aj na zvuku motora (ako keby prgelgol) a otacky ostali stat niekde nad 1100 a rucicka sa jemne pohybovala v rozmezi jedneho max dvoch milimetrov.. po chvilke to bolo niekde pri 700 otaciek na krizovatke takmer bez pohybu..... je to teda ok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím.

Též jsem majitelem 308 1.6 Vti. Mám jej od listopadu 2008. Jen jsem se chtěl zmínit, že u svého motoru pozoruji výše popsanou závadu. Po nastartování studeného motoru otáčky motoru kolísají mezi cca 700-1300, několikrát (1-3x) nahoru,dolů. Motor má podle mého gusta hrozný zvuk. Po zahřátí, stačí cca 2-3min se motor zklidní, zvuk je kultivovanější a chod pravidelný.

Asi 5x se mi také stalo, že motor po tzv. studeném startu sice naskočil, ale vzápětí hned zhasl? Po dalším nastartování již běží, ale s problémy, které jsem popisoval výše. Podle mého pozorování, čím nižší teplota, tím hroznější zvuky motoru a častější zakolísání otáček. Zřejmě je u tohoto motoru opravdu špatně nastavená řídící jednotka pro studený start ! Jak budu mít trochu času také se zkusím obrátit na servis.

najeto 6500km, spotřeba 7l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Též jsem majitelem 308 1.6 Vti. Mám jej od listopadu 2008. Jen jsem se chtěl zmínit, že u svého motoru pozoruji výše popsanou závadu. Po nastartování studeného motoru otáčky motoru kolísají mezi cca 700-1300, několikrát (1-3x) nahoru,dolů. Motor má podle mého gusta hrozný zvuk. Po zahřátí, stačí cca 2-3min se motor zklidní, zvuk je kultivovanější a chod pravidelný.

Asi 5x se mi také stalo, že motor po tzv. studeném startu sice naskočil, ale vzápětí hned zhasl? Po dalším nastartování již běží, ale s problémy, které jsem popisoval výše. Podle mého pozorování, čím nižší teplota, tím hroznější zvuky motoru a častější zakolísání otáček. Zřejmě je u tohoto motoru opravdu špatně nastavená řídící jednotka pro studený start ! Jak budu mít trochu času také se zkusím obrátit na servis.

najeto 6500km, spotřeba 7l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak jsem si loni na konci listopadu \"medil\", že se to podařilo odstranit a přitom jsem tak podvědomě čekal, kdy se to zase začne sr..át. A je to tu zpátky. Tentokrát s sebou tahám foťák, natáčím každý start a až budu mít plnou kartu, nechám to vypálit na \"dývko\" a věnuju to šéfovi servisu...

Mám už natočeno něco přes dvacet \"sekvencí \" ve stylu \"start - okamžité zhasnutí a následný start - zvýšené otáčky, tak jak to má být do zahřátí, pak pokles a normální běh motoru\" a nebo \"start - zvýšené otáčky a houpačka po sinusouidě, pokles dolů, bum do výfuku, skok nahoru, pokles dolů, bum do výfuku, nárůst otáček, ...\".

Když člověk nastartuje a zkusí to udržet pedálem, tak se při rozjezdu i po něm pohybuje pomalu \"přískoky\" jako žáček v autoškole, je to pěkně cítit...

Pořád tankuju Agip a vím, že benzínem to není. Auto mám rok a tři měsíce, začínám být naštvaný. Přitom je to jediná věc, na níž mám důvod si stěžovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Nepomůže nic ... tyto bmw motory 1.4 a 1.6 prostě fungovat nebudou. Je tam víc elektroniky než dokážou zvládnout.

Já mám 1.6 rv2008 a byl jsem s tim v servisu nepočítaněkrát. Měnili všechna možná čidla, svíčky, sw a kdovíco ještě. Poslední návštěva servisu asi před týdnem - tak že mám poslední vezi sw a nepomáhá.

Protože to servis nedokáže opravit, tak pro lidi vymysleli pohádku že je to ok. Absolutně nevěřím, že je to kolísání normální. Kdyby to bylo ok, tak by to kolísalo pravidelně. Ale tohleto ne - kolísá to pokaždý jinak dlouho a jinak intenzivně a někdy motor až chcípne. Někde jsem viděl test 207sw a dělalo to i úplně nové testovací auto.

Tyto peugeoty nikdy víc:blicismajlik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tento problem som mal dal som tam ine sviecky a zmena soft. a zatial ziad. problem orig. sviecky maju nevhod. tepelnu hodnotu . dufam ze to bude OK. inac ten kto navrhoval ten tisichran na tych sviečkach bol čist. PAKO.. :-)))) inac. je to mot 1,4 VTi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Zdravím,

mám stejný problém... a chtěl bych se zeptat na ty svíčky - jaký typ - popř číslo...

ohledně diagnostiky - aktualizace Ř.J. - kolik vás to stálo? Dá se to udělat i mimo peugeot? Např přes PP2000 ? Je na to někde postup (+ flashe?)

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...