Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nepravidelné otáčky po startu


stikyworld

Recommended Posts

Původně zaslal: stikyworld

Dobrý den,

mám po startu nepravidelné otáčky, kolísaní trva cca 5minut pak je všechno v pořádku otáčky už nekolíšou. Má mně to nějakým zpúsobem rozčilovat?

Peugeot 207 sporty, 1.6 16V

No,asi by malo ??? Podľa mňa máš slaby tlak paliva !!! Prečo ?! Preto lebo niekde chytáš vzduch !!!A prečo Ťa to ma rozčuľovať? No preto,lebo sa to može dostať do takeho štádia,že ti úplne spadne a bude padať palivo a pred každym štartovaní ho budeš ručne tahat!!!Ver mi,viem o čom rozprávam!!!Ked to maš v záruke tak to rieš cez servis a tlač na pílu,nenechaj to tak že to je ok a že to nič neni!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: wagy

Původně zaslal: stikyworld

Dobrý den,

mám po startu nepravidelné otáčky, kolísaní trva cca 5minut pak je všechno v pořádku otáčky už nekolíšou. Má mně to nějakým zpúsobem rozčilovat?

Peugeot 207 sporty, 1.6 16V

No,asi by malo ??? Podľa mňa máš slaby tlak paliva !!! Prečo ?! Preto lebo niekde chytáš vzduch !!!A prečo Ťa to ma rozčuľovať? No preto,lebo sa to može dostať do takeho štádia,že ti úplne spadne a bude padať palivo a pred každym štartovaní ho budeš ručne tahat!!!Ver mi,viem o čom rozprávam!!!Ked to maš v záruke tak to rieš cez servis a tlač na pílu,nenechaj to tak že to je ok a že to nič neni!!!

Vieš ty vôbec ako funguje prívod paliva na tomto motori?

Hovorí Ti niečo zariadenie ako podávacie čerpadlo v nádrži ktoré tlačí palivo do vstrekovacej rampy? :bojim:bojim

Na tomto motori zvykol byť problém v softwari počítača motora, ten robil problém so studeným štartom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hnusoba

Původně zaslal: wagy

Původně zaslal: stikyworld

Dobrý den,

mám po startu nepravidelné otáčky, kolísaní trva cca 5minut pak je všechno v pořádku otáčky už nekolíšou. Má mně to nějakým zpúsobem rozčilovat?

Peugeot 207 sporty, 1.6 16V

No,asi by malo ??? Podľa mňa máš slaby tlak paliva !!! Prečo ?! Preto lebo niekde chytáš vzduch !!!A prečo Ťa to ma rozčuľovať? No preto,lebo sa to može dostať do takeho

štádia,že ti úplne spadne a bude padať palivo a pred každym štartovaní ho budeš ručne tahat!!!Ver mi,viem o čom rozprávam!!!Ked to maš v záruke tak to rieš cez servis a tlač na pílu,nenechaj to tak že to je ok a že to nič neni!!!

Vieš ty vôbec ako funguje prívod paliva na tomto motori?

Hovorí Ti niečo zariadenie ako podávacie čerpadlo v nádrži ktoré tlačí palivo do vstrekovacej rampy? :bojim:bojim

Na tomto motori zvykol byť problém v softwari počítača motora, ten robil problém so studeným štartom...

Neviem . Vysvetli !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak funguje palivový systém ve 207-ce, byl jsem v servisu kde mi technik vysvětloval že po startu jsou nepravidelné otáčky normální, že se systém stabilizuje a inicializuje, /že dokonce je slyšet jak motor pracuje v sinusovce :-) to jsem samozřejmě neslyšel/ že si nemám dělat starosti.

Jenomže dnes se mi na displeji zobrazila hláška \"ANTIPOLLUTION FAULT\" :o a svítí první kontrolka z leva na prvním budíku, což jsem z dokumentace zjistil že je

\"Systém autodiagnostiky motoru. Rozsvícení signalizuje výskyt závady na systému motoru. Blikání upozorňuje na závadu omezování emisí škodlivin.\"

Tak a dnes je sobota servis je OFF, takže musím do servisu až v pondělí, tak to jsem zvědavej jak se k tomu postaví ted !

Jen pro zajímavost mám naběháno 17.980 km.

Peugeot 207 , 1.6 16V SPORTY

[upravil dne 12.7.2008 stikyworld]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stikyworld

Nevím jak funguje palivový systém ve 207-ce, byl jsem v servisu kde mi technik vysvětloval že po startu jsou nepravidelné otáčky normální, že se systém stabilizuje a inicializuje, /že dokonce je slyšet jak motor pracuje v sinusovce :-) to jsem samozřejmě neslyšel/ že si nemám dělat starosti.

Jenomže dnes se mi na displeji zobrazila hláška \"ANTIPOLLUTION FAULT\" :o a svítí první kontrolka z leva na prvním budíku, což jsem z dokumentace zjistil že je

\"ANTIPOLLUTION FAULT\"-maš slaby tlak paliva,a ked ti auto hodia na diagnostiku tak zistia že MA3 SLABY TLAK PALIVA !!! A to čo som napísal to platí pre 1,4 HDi.A bol by som ešte rád keby mi hnusoba či ako sa vola vysvetlil jak fuguje ten motor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

\"Systém autodiagnostiky motoru. Rozsvícení signalizuje výskyt závady na systému motoru. Blikání upozorňuje na závadu omezování emisí škodlivin.\"

Tak a dnes je sobota servis je OFF, takže musím do servisu až v pondělí, tak to jsem zvědavej jak se k tomu postaví ted !

Jen pro zajímavost mám naběháno 17.980 km.

Peugeot 207 , 1.6 16V SPORTY

[upravil dne 12.7.2008 stikyworld]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

\"ANTIPOLLUTION FAULT\"-maš slaby tlak paliva,a ked ti auto hodia na diagnostiku tak zistia že MA3 SLABY TLAK PALIVA !!! A to čo som napísal to platí pre 1,4 HDi.A bol by som ešte rád keby mi hnusoba či ako sa vola vysvetlil jak fuguje ten motor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Odkud víš že je to chyba už z výroby? Když jo tak o jakem motoru se bavíme? 1.6 16V ? Ptám se jen proto aby se tady nešířili plané informace.

Je pravda že ted má motor kultivovanější chod, otáčky nekolíšou a zdá se mi že je to auto živější - dravší :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tak, auto (motor 1.6 VTi) mám od 03/2008 a tenhle problém už řeším taky.

Napřed to vypadalo, že jsou jen nepravidelné otáčky po startu - \"kmity\" mezi 800 a 1500... Pak se přidalo občasné \"střelení\" do výfuku po startu a tak přišel logický požadavek na servis. Když jsem do telefonu při objednání použil formulaci \"motor má po startu nekultivovaný chod\", slyšel jsem na druhé straně ránu bradou o stůl...

Po přistavení byly obvyklé dotazy na značku tankovaného benzínu (dycinky jen Agip), zda svítí nějaká kontrolka (!? že by něco tušili) a pak při předání suverénní ujištění, že podle diagnostiky je vše v pořádku a že mechanik nic takového (co jsem popsal) nezažil.

Po prvním nastartování (ráno doma po servisu) motor zhasnul (to udělal poprvé od uvedení do provozu) a po druhém startu se drží vyšších otáček. Stačí mu vychladnutí za pracovní dobu a odpoledne to hezky zopakuje...

Jediné opatření, které jsem přijal - natáčím si starty, tak uvidíme. Možná to pro mechanika bude zajímavé pokoukání a poslechnutí.

[upravil dne 19.10.2008 207/205]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MartineR, to auto už v servisu bylo, samozřejmě že bylo i objednané - jediná změna je, že začalo po prvním startu zhasínat a volnoběžné otáčky jsou poněkud vyšší...

jinak řečeno, potřebujou asi důkaz (svítící kontrolka)... Podle ujištění mechanika diagnostika neukázala nic a tak jim pak přinesu záznam obrazu a zvuku s tím \"kýcháním\", \"škytáním\" a \"chcípáním\"... Pak se uvidí...

Software zatím nepřehráli, LS taky neměnili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...