Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

multifunkční tiskárna


yaris1

Recommended Posts

Mám Brother DCP 7060D, předchudce tyhle - https://www.alza.cz/brother-dcp-l2532dw-d5248627.htm

Ta bude nejspiš nastupce.

Mám ji už 10 let, nedavno psala že došel válec, je na 20000 stran a novej přijde asi na 400, tonery kupuju za 240kč http://spotrebak.mcsplus.cz/product/uprint-kompatibilni-toner-s-tn2220-tn2010-black-2600str-b-2220-bl-07-pro-brother-hl-2240d-2250dn-uprint-tbrtn2220xbu na 2600 stran a funguje stale vyborně.

Takže za mě DCP-L2532DW jasná volba, toner do ní 660kč na 3000 stran, Alternativa UPrint

Jinak Radka je učetní, takže tady se tiskne někdy i 1000 listů za měsíc, takže neni co řešit

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu jsme měl taky ve výběru (tedy verze 2712DW), nakonec rozhodly dvě věci - Brother nebyla k dostání skladem a canon má rozsáhlejší podporu pro linux, soft je open source a také je součástí distribucí, synátor ocenil. Já ocenil verzi skenru pro windows i android. Mám zkušenost se starší verzí Brotheru a soft pro skenování není nic moc. Jinak máš asi štěstí, z mojí zkušenost právě u brother používání neoriginálních tonerů byly výtisky už při cca 12tis ks na výměnu válce a neoriginální válce byly mizerné, cca 9 tis kopií. Při 50 tis už to bylo vidět na peci. Každopádně to jsou počty, které při domácím použití opravdu není běžné, to jsou čísla z kanclu s 6 lidmi a dvěma tiskárnami. Doma jsem na číslech stovek či nízkých tisíců za rok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som pred par rokmi mal Canon PIXMA 5250 tusim a toner 5x samostatny mavysiel na komplet 12€
az raz nejake k.urvitko v tlačiarnu zhužvalo stranu a bolo po tlačiarni, chyba vyhrievania tlačovej hlavy, oprava 70€   😡😡😡
 

Tak som kupil novu, tiez Canonku MG 3053. Daco som si prestudoval, porovnaval, a isiel do Nayka, a pytal som sa predavacky, ze to a to a tamto, ta na mna kukala s vyrazom vyoranej myši, že to viete viac ako ja, tak vas necham.
Žena mi vravi, ved to mas jedno, vyber si hoc ktoru, tak som vybral, tusim bola v akcii do 30€ a naplne orig, farebny 22€ a cierny 25€ alebo naopak. 🙂🙂🙂

Tlačim sem tam, ked mozem tak v robote mame laserovu, tak vytlacim tam co treba, doma take drobnosti. Oskenuje co treba, vie aj do cloudu, aj z mobilu aj wifi, ale akosi sa mi to za tie roky nepodarilo nastavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, vagi napsal:

Kup si ji v Okay. Cena po slevě 3743,- a doprava zdarma. Dnes jsem ji objednal.:super

Díky. Ale vono to nebude tak hned, zatim tiskne, a asi zkusim i ten válec za tech 460,- nebo kolik, třeba ještě pár tisíc listů vyhodí. Za ty prachy...

 

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já právě mám doma historickou multifunkci (inkoust) Dokud se používala často, nebyl problém...a inkoust se dal lehce doplnit. Jenže potom se dlouho nepotřebovala a ouvej, už jsem tisk nerozchodil (inkoust asi zalepil hlavu)

Teď, jak chodí mládě do školy...tiskárnu využívám v práci. A tak jsem se rozhodl, že se doma bude něco hodit...no a volba po doporučení padla na Brother, konkrétně na Brother DCP-L2532dw

Během příštího týdne přijde, tak snad bude v pohodě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My tech 7060D a dalsi verze s wifi prodali a nainstalovali asi 30, problemy s nima nebyli zadny, jen po prechodu na Win 10 se nechteli probouzet,ale podpora to vyresila rychle a taky se dala vypnout moznost hlubokeho spanku a pak byl taky klid. Spotrebak i v originále je celkem cenově dostupny a od ty doby co tisknu na UPrint tak je i extrémně levny.

Tsk snad to tak zustalo a bude ti dlouho sloužit.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na takové to domácí tisknutí a skenování jsem měl Canon PIXMA MG 5150 ale nedávno dosloužila tak jsem si pořídil tuto:

https://www.datart.cz/hp-deskjet-ia-6075-all-in-one-printer-5se22c-670.html?gclid=CjwKCAjwiaX8BRBZEiwAQQxGx15llGrwVvJ1AFPeJJ0scbxY2dPdOY1Ko60fR_7DY6VgI5jA6n2asBoCp9wQAvD_BwE

Jinak mám ještě letitou a spolehlivou laserovku HP 1020. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jak dnes inkoust, ale před cca 10 lety to bylo tak, že pokud to člověk nepoužíval často...zaschlo to a byl problém. Proto jsem přešel na laser (teda ještě ne doslova) a doufám, že bude pokoj. Barevně netisknu.

Nicméně, @Pepitoať holka od HP slouží k plné spokojenosti :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je inkoust a inkoust. V současnosti jsou dva druhy inkoustového tisku. Je termální (Canon, HP a podobně) a piezoelektrický (Epson) A je tedy logické že obecně zasychají hlavy, kde je pomocí teploty zvětšen objem tekutiny a nikoliv tisk pomocí membrány. I u toho se někdy stane, že dojde k zaschnutí, ale není to zapečení a tak se velmi jednoduše očistí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 10. 2020 at 23:51, MJSytic napsal:

Tak objednáno... :) ve středu bude doma... 🤩🤩🤩 

A jestlis mi blbě poradil..., tak žádná Snickerska....! :bacha A nebo jooo...!!! 😅 ale sežeru jí sama a budeš se na to muset koukat...!!! 🤣🤣🤣

Upraveno uživatelem Weri 605
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 10. 2020 at 1:40, Weri 605 napsal:

Tak objednáno... :) ve středu bude doma... 🤩🤩🤩 

A jestlis mi blbě poradil..., tak žádná Snickerska....! :bacha A nebo jooo...!!! 😅 ale sežeru jí sama a budeš se na to muset koukat...!!! 🤣🤣🤣

No bez oboustranného tisku a bez automatického podavače, je to celkem drahé. Jsem zvědavý také za kolik bude jedna kopie v barvě.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěla malou, chtěla HP s wifi. O levném tisku a nízké pořizovací ceně řeč nebyla :myslim

@Weri 605 Já teď stejně Snickersku nemůžu :( Jen doufám, že tam ten startovací toner něco vytiskne. Poslední dobou ty první náplně tak všude šidí, že už nad tím zůstává rozum stát :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D přesně... - dobře si vybral.... sem spokojená..!!! zatím fachá... naštěstí to není na 100 papírů denně.... - právě, že inkoustovka mi furt zasychala....
Snickerska budeeeee..... :D díky díky....!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
V 16. 10. 2020 at 12:12, Radek Hurvajz napsal:

Mám Brother DCP 7060D, předchudce tyhle - https://www.alza.cz/brother-dcp-l2532dw-d5248627.htm

Ta bude nejspiš nastupce.

Mám ji už 10 let, nedavno psala že došel válec, je na 20000 stran a novej přijde asi na 400, tonery kupuju za 240kč http://spotrebak.mcsplus.cz/product/uprint-kompatibilni-toner-s-tn2220-tn2010-black-2600str-b-2220-bl-07-pro-brother-hl-2240d-2250dn-uprint-tbrtn2220xbu na 2600 stran a funguje stale vyborně.

Takže za mě DCP-L2532DW jasná volba, toner do ní 660kč na 3000 stran, Alternativa UPrint

Jinak Radka je učetní, takže tady se tiskne někdy i 1000 listů za měsíc, takže neni co řešit

Tak když jsem to tady nedávno pročítal, tak jsem si říkal, že je fajn, že se mě to netýká a snad dlouho nebude.... takže minulý týden ve středu si tak v klídku tisknu na svojí už pár let staré Canon MX890, kdežto u prostřed stránky hláška, je že potřeba tiskárnu vypnout a znovu zapnout.... OK ... vyskočila stará dobře známá hláška Chyba U052 - nainstalovaný špatný typ tiskové hlavy..... a jelikož už je to 4. pixma v pořadí, co mi tohle provedla, tak bylo jasné co se stalo.... odešla hlava a opět, jak už bývá dobrým zvykem, s sebou vzala kus desky, takže neopravitelná závada.... Po přečtení recenzí tady jsem se tedy na dobro rozloučil s barevným a hlavně inkoustovým tiskem doma a objednal DCP l2532DW, v okay za 3890,- a dopravou zdarma. Ještě jsem koukal na tu s ADF, ale na alze to byl rozdíl 600,- kde ta bez ADF stála 4200,- a jelikož po rekonstrukci bytu není peněz nazbyt, tak je doma bez ADF...tak snad vydrží... je to první stroj značky Brother doma... cca 10 let nazpátek ve mě ta značka nebudila důvěru, ale místní recenze mě ukecala 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zmiňovanou DCP7060D v práci. Jede určitě osmej, devátej rok. Servisák říkal že tisknu dost. Funguje v pohodě. Tonery beru od začátku vždy jen originály. Ovšem jsou tak 4 x dražší, než druhovýroba. Fotoválec jsem už taky měnil a taky to byl docela ranec. Ten jsem si zničil sám tiskem etiket, kdy se mi na něj napeklo lepidlo a nešlo to vyčistit. Takže na etikety mám nějakou, ani nevím jakou inkoustovou tiskárnu z marketu za pár korun.
Když to shrnu, další takovou nějakou tiskárnu bych v klidu vzal zase Brother.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Hej hola! Se vetřu.... Kterýho Bratra doporučíte? Výběr usnadním: Brother DCP-1622WE nebo Brother DCP-L2512D :myslim 

U té první se mi líbí uzavřený zásobník na papír a nelíbí cena tonerú, u té druhé se mi líbí cena tonerů + WiFi....

A pokud by šlo i o jinou mono/laser/multi, tak jednou z podmínek je převažující černá barva tělesa multifunkce.... Hlavně se neptejte proč.... :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 10. 2020 at 19:34, vagi napsal:

Brother DCP-L2532dw

Koncem října kupovaná, splnila vše, co jsem chtěl (wifi, zásobník, levný toner...)

Pokud nevadí cena, tak doporučuji :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...