Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

multifunkční tiskárna


yaris1

Recommended Posts

Kdo tiskne dost tak se rozhodně vyplatí koupit multifunkci Epson s tankovým systémem. Barvy se prodávají v lahvičkách kdy originální inkoust stojí kolem 140,- Kč Lahvička má myslím 70 ml a slouží k několika naplněním nádrže. Vytiskne se na ni neskutečné kvanta stran za pár peněz. Mám doma pro děcka multifunkční Epson L455 kterou jsem kupoval před čtyřmi lety za 5500,- Bylo to proti konkurenci dost peněz ale tiskárna se ultra levným provozem x krát zaplatila. Dnes už stojí mnohem méně. Jediná nevýhoda je trochu pomalejší tisk a plnění nádrží kdy člověk musí být dost opatrný aby vše kolem nezašpinil. Jinak ale jen pozitiva kdy člověk cenu tisku totálně neřeší a nestíhá pouze kupovat papír. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Péťa - dtto jako Ty píšeš o tiskárnách zažil ještě za totáče můj kolega z práce, když si v TUZEXu kupoval věž. Vybral si nějakou AIWU, ale zrovna jak na potvoru jí TUZEX vyprodal a několik týdnů nebyla - měli jen docela podobnou TOSHIBU. Nicméně kolega chtěl AIWU, že to je "značka" (TOSHIBU neznal) a opravdu vydržel a koupil vysněnou AIWU. No a po čase mu něco přestalo makat, on jí otevřel a zjistil, že celý střeva jsou TOSHIBA, liší se jen ta plastová skříňka v který jsou schovaný (a to byl, prosím, rok 1986 nebo 87)

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, HanysR napsal:

Epson L455 kterou jsem kupoval před čtyřmi lety za 5500,-

Mám ji taky zhruba tak dlouho a úplně bez problémů, na tisk fotek ale moc vhodná není, protože neumí bezokrajový tisk. (nebo to neumím nastavit)
Moc se mi líbí a využívám hodně možnost tisku přímo z mobilu přes Wi-Fi.

https://www.comfor.cz/periferie/tiskarny/multifunkcni-tiskarny/epson-l382,-a4,-5760x1440-dpi,-33-15-ppm-3-barev?gclid=Cj0KCQjw2PP1BRCiARIsAEqv-pSsvaWQ72hYEj3ReRDgz3jFDCJfua-SK9Y2I7Q-cwCJDay6ugkpasoaAkzmEALw_wcB
 Tady je za výbornou cenu.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 5. 2020 at 19:47, Charlie 1 napsal:

Ahoj tak jsem donucen koupi domů multifunkční tiskárnu...už je to neúnosné co jsou děti doma....

vůbec se v tom nevyznám,jestli inkoustovku nebo laserovku......

podmínka scaner...formát A4....fotky určitě tisknout nebudu...

poradíte??

Fotky tisknout nebudeš, ale potřebuješ barevnou?
Potřebuješ duplex?
Pokud ne, tak:
https://www.alza.cz/brother-dcp-1622we-d5215937.htm 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, to jsem tady nikde nenašel, proto jsem se ptal :myslim  Každopádně po zkušenostech bych si rozhodně připlatil za laser. Ale taky záleží na tom, kolik místa na ní je. Ty laserové jsou přeci jen prostorově náročnější...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Medvěd napsal:

Pepito - nejen tam. Ale i v budově MOTOKOVu na Pankráci a v Palackého ulici (spojka mezi Vodičkovou a Jungmannovou v centru Prahy)

To já vím, jen jsem to nechtěl vypisovat. Byl jsem v Praze 3,5 roku na učňáku v Bráníku a po vojně ještě 3 roky pracoval. V té době jsem Prahu znal víc jak většina rodilých Pražáků a stále si pamatuji hodně míst. Znal jsem všechny kina, většinu kostelů, bloudil jsem uličkami Starého Města Pražského a hledal Stínadla podle Jaroslava Foglara a mnoho dalších zajímavých míst. A jak Tě znám, tak máš taky taková místa projítá. :super :papa

Omlouvám se za :xvul :papa

Upraveno uživatelem Pepito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

neumí....... :(

chci určitě HP, chci určitě barevnou a multi (tsk) a bylo by fajn, kdyby měla jak drát tak bezdrát... chci, aby nebyl problém do ní sehnat patrony.., chci, aby nebyla úplně velkáááá kráva... chci, aby byla "útulná" - aby neměla moc vytrčíno do všech stran.... a chci, aby nebyla úplně za raketu... opt.5.000 - 9.000,-

nooo... tak raď babo... :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Weri 605 Já teď v říjnu kupoval domů tuhle:

obrazek.png

 

Jenže ta nesplňuje snad žádný z Tvých požadavků :) Já zase chtěl oboustranný tisk, podavač, jednoprůchodové oboustranné skenování a skenování do mailu :D

 

A jestli Canon nebo HP je úplně jedno, oni je snad dělají na stejné lince. Mají stejná střeva, jen maličko jiný design. V zaměstnání máme jak Canon, tak HP a mají mezi sebou vyměnitelné tonery :D

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shrnu moje kritéria: Co nejnižší provozní náklady, co nejnižší náklady na servis a údržbu, co nejjednodušší na provoz. připojení eth/wifi, podpora pro Windows/Linux/Android (tisk i sken), možnost dlouhodobější nečinnosti, výkonný duplexní tisk, alespoň 600dpi

Zavrhl jsem inkousty - zasychají, nelze je nechat delší dobu (týdny) nečinné, údržba je problém, problém je i rychlý duplexní tisk. barevný laser v lowendu, cca 6-7tis za tiskýrnu ale provozní náklady 5 a více korun na stranu, tonery jsou drahý, neoriginál do barevný tiskárny se ti může škaredě prodražit, tonery, válce, hlavně jsou to všechno cartridge, proto ta cena. Dát do malé tiskárna 4 barvy je neefektivní - 4 válce, 4 tonery, malý prostor = neoptimální řešení -> vysoká cena, problematická spolehlivost.

Výsledek - výkonný černobílý laser s cenovkou levného barevného. Vybíral jsem mezi Brother/Lexmark/OKI/Canon, nakonec jsem vybral Canon (model MF264dw) - důvod byl novější stroj, novější technologie lepší SW, hlavně SW je open source. A za 1500 mám origo toner na 4100 stran. Neorigo je pod tisícovku, ale to nemám potřebu riskovat. Bohužel s neoriginálními inkousty a tonery nemám příliš dobrou zkušenost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...