Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

samonastavovacie lanko spojky


Guest daci_02

Recommended Posts

Mam po vymene komplet spojky ale spojka mi zabera celkom hore,mechanik mi vravel,ze je to normalne pri samostelovaciom lanku,ze ono postupne potom by malo preskocit a zist trochu dole ale zatial mi to islo este viac hore,:myslimtak neviem ci je to v poriadku.Neviete mi poradit ako to vlastne samostelovacie lanko spojky funguje.Dakujem za kazdu odpoved.(206 1,4 55kw 2000):myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak na toto mam svoj nazor.

Tiez mi vrtalo hralovou, ake je to samostelovacie lanko. Nijak som to neriesil, az ked mi lanko prdlo.

Vela ludi napisalo, ze mam samostel. Co bola aj pravda, kedze sa nijak nastavit nedalo. No a dodnes den nechapem, co je na tom SAMO stelovacie.

Nakolko to lanko je proste celok. Na 306 1.4 55KW 98 malo dlzku 62 CM a bolo vcelku. Proste od jedneho konca lanka az po druhy nebolo lanko nijak prerusene alebo zahnute. Pokial neveris, mozem dodat foto ...

Na lanku bola len bohden, na kusku ochranna guma a sa mozrejme nejake koncovky.

Preto som sa rozhodol kupit lanko stelovacie. Vyslo ma o 30 SK viac, ako samostel. A teraz si sam, kedykolvek (je k tomu paradny pristup) nastavim spojku tak, ako chcem ja. Tj presne si nastavim, kde chcem aby mi zaberala.

Silno o tom pochybujem ze z danym lankom sa ty spojka pohne smerom dole.... To su keci...

Ja som to lanko na slovensku kupil za 650 SK... A je paradne :) Problem je v tom, ze mas lanko prilis kratke. Pokial chces aby ty zaberalo nizsie, musel by si ho o par milimetrov predlzit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem určite ale mám taký dojem že to lanko sa \"samošteluje\" iba jedným smerom, tak že sa prispôsobuje opotrebeniu spokjky. Každopádne má Lubk0 pravdu že ak ho vymeníš za nastavovacie tak budeš mať pokoj a dáš si pedál ako chceš.

[upravil dne 16/6/08 pastorek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten \"samoštelovací\" mechanismus je skryt v tom konci, kde je průchodka do kastle. Je docela primitivní, využívá principu samosvornosti - malý úkos pouzdra, v tom vložka s válečky. Si to staré lanko na tom konci rozeber, když chceš vědět, co je uvnitř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom s tebou nejak nesouhlasim. Teda iba podle toho co sem videl na me 306 ke. Lanko stare s novym, je na totalku identicke, rovnake buzirky, gumy, koncovky, proste vsetko az na to, ze na mojom novom stelovacom je na konci cca 3 cm tycka zo zavitom, a su tam kontra matky, tj sa to da dotahovat alebo roztahovat.

Co sa tyka stareho lanka, tak proste na jednom konci je taka mosadzna zaslepka, na druhom co je na spojkovom pedaly je valcek, a ten je ulozeny v takej bielej obdlznikovej klietke, ktora sa zacvakne na spojkovi pedal a zaisty takou strunkou. Lanko sa da s tych buzirok (po odtrhnuty tej mosadznej zaslepky) bezproblemov vybrat.

Na koncoch bola akurat taka guma, ktora tesnila medzi motorovim prostorem a kasnou, tu som vybral, a dal na nove lanko, nakolko ta guma na novom, bola nejaka este pevna, nechcela sa tam navliest, tak sem se na to vysral a dal ju tam. Ziadne valceky som tam nikde nevidel ...

Popripade sem muzu hodit i fotky, co asi udelam :) Lebo fakt sem tam nenasel ziadny rozdiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...
Původně zaslal: Lubk0

V tom s tebou nejak nesouhlasim. Teda iba podle toho co sem videl na me 306 ke. Lanko stare s novym, je na totalku identicke, rovnake buzirky, gumy, koncovky, proste vsetko az na to, ze na mojom novom stelovacom je na konci cca 3 cm tycka zo zavitom, a su tam kontra matky, tj sa to da dotahovat alebo roztahovat.

Co sa tyka stareho lanka, tak proste na jednom konci je taka mosadzna zaslepka, na druhom co je na spojkovom pedaly je valcek, a ten je ulozeny v takej bielej obdlznikovej klietke, ktora sa zacvakne na spojkovi pedal a zaisty takou strunkou. Lanko sa da s tych buzirok (po odtrhnuty tej mosadznej zaslepky) bezproblemov vybrat.

Na koncoch bola akurat taka guma, ktora tesnila medzi motorovim prostorem a kasnou, tu som vybral, a dal na nove lanko, nakolko ta guma na novom, bola nejaka este pevna, nechcela sa tam navliest, tak sem se na to vysral a dal ju tam. Ziadne valceky som tam nikde nevidel ...

Popripade sem muzu hodit i fotky, co asi udelam :) Lebo fakt sem tam nenasel ziadny rozdiel.

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jak je výměna spojkového lanka náročná? Co se musí vyndat? Musí se vymontovat celý blok pedálů (Spojka+brzda)? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska mi to měnili. Měl jsem samoštel, ale dle VINu tam má být obyč. Takže mám teď obyč a zatim bez rozdílu.

Cyklon: V 306 - vytáhneš baterku, jednotku dáš bokem na kablech a potom vytáhneš plastový držák baterky a jednotky. Vyháčíš lanko z držáku pak z pedálu spojky a vytáhneš. Instalace: prostrčíš lanko zpět k pedálu a uchytíš (na druhé straně by ti ho měl někdo napínat). Práce na 10min. pro mechanika, ale smrtelník to dá za 30min:D.

EDIT: cena lanka 669kč

[upravil dne 4/6/09 dzavel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dzavel

Dneska mi to měnili. Měl jsem samoštel, ale dle VINu tam má být obyč. Takže mám teď obyč a zatim bez rozdílu.

Cyklon: V 306 - vytáhneš baterku, jednotku dáš bokem na kablech a potom vytáhneš plastový držák baterky a jednotky. Vyháčíš lanko z držáku pak z pedálu spojky a vytáhneš. Instalace: prostrčíš lanko zpět k pedálu a uchytíš (na druhé straně by ti ho měl někdo napínat). Práce na 10min. pro mechanika, ale smrtelník to dá za 30min:D.

EDIT: cena lanka 669kč

[upravil dne 4/6/09 dzavel]

Tak jsem si lanko také vymontoval a skutečně je to prachsprosté lanko bez samoštelu. U pedálů to na samoštel také nevypadá. Pak teda nechápu, jak se vůle spojky vůbec vymezuje :nevim

[upravil dne 8/6/09 Cyklon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ozzy1956

jestliže lanko nemá na jednom konci ukončení na šroub a matici--má samoštel...:roll, co je na tom nepochopitelného???

Oni holt pánové asi nejsou schopni pochopit, že onen samoštel nemusí být nutně rozměrná krabice či kdovíjaký válec, ale že se pohodlně vejde do koncovky lanka o průměru jestli 2 cm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je možný, že se ten samoštel skrývá v té průchodce u pedálového konce, ale asi mi stejně nefunguje správně, když s plně sešlápnutým pedálem počítám zuby v převodovce :(

Každopádně obyč. koncovku jsem nahradil šroubem, takže si vůli spojky nastavím podle potřeby a existence samoštelu mě už moc nezajímá ;)

CIMG3249_800.JPG

[upravil dne 10/6/09 Cyklon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemoze byt ukryty v prechodce ... Pretoze tu prechodku, sem dal dole, a dal na lanko druhe...

Dovod som popsal vyssie ...

Nepotrebuju, aby to bola kdovyjaka krabica, ale mohl sem s lankem tahat jak chci , kam chci , a stale mnelo 62 Cm ...

Nebudu se hadat, predsalen vie o tom ODDIE viac ako ja, len proste mi prislo stavitelny lanko o dost lepsi, ako nenastavovaci, protoze se stavitelnym mi pedal zabera cca uprostred, se samostelem uplne hore ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To lanko, co je na fotce, má samostav. Je v té části od průchodky směrem k té gumové harmonice. Přesně tohle lanko jsem tu měl i jednou rozebraný, prostě jsem ho rozlámal na kousky, aby bylo vidět ten mechanismus. Bohužel jsem to už vyházel, a fotku toho nemám, asi jsem jí omylem smazal. Princip toho je ale naprosto primitivní, využívá tzv. samosvorného úhlu. Pokud se to někomu kousne v jedné poloze, je to kvůli tomu, že se to v té poloze vymačká.

Že je pro někoho lepší lanko s ručním nastavováním nepopírám, sám jsem si jej tam také dával, přesně z toho důvodu, že si výšku záběru citlivě nastavím sám. Ale já dával celý lanovod, resp. v jednom případě jsem jej i nechal dělat na míru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poradíte mi někdo, kde v brně se dá sehnat lanko s mechanickým nastavením na P206 HDI 2002?? co jsem zatím sháněl, jen samé samoštely, různé délky, a když sem si jedno vzal, vůbec sem ho tam nedostal - mělo jinou konv¨covku na pedál :-( a jak sem zuřil a kopal ho po celé garáži :D:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...