Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nemám funkční elektrický šíbr


Oskar

Recommended Posts

Poradí mi někdo jak na elektrický šíbr ? Po zapnutí vypínače se motorek vždy pohne v držácích a to je vše. Myslím si, že

jsou zarezlá lana. Jak nato abych nemusel sundavat celou střechu (čalounění).

Jestliže nefunguje podlakové odsávání a

odtok vody jak toto mám zprovoznit. Kdo jste to dělal, poraďte. Díky Oskar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Martina

no menit celej sibr je zbytecny staci lanka jde to docela jednoduse (kdyz ma clovek praxi :-) ) Taky sme to s tomem resili a zjistli sem ze mame lanka uplne zrezly a pretrhly a jedina moznost je to vymenit. Mam zato ze novy stoji neco kolem 4500 Kc a ja si myslim ze stary nema cenu ze budou vsechny v pr.... nebo tesne pred :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

2 Oddie, mám to taky zrezlý. Od léta,kdy jsem to vozítko koupil jsem ještě neviděl jak to fachá. Bylo už K.O. Podle knihy jsem ho vymontoval a opět namontoval. Ty plechy pod který vedou ty lanka jsou dodělaný a s lankama jsem ani nehnul. Jestli ten šíbr ještě máš tak bych měl zájem . . . Pár dní to ale bude muset ještě počkat. Ozvu se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem loni řešil zarezlé lanovody střešního okna, bral jsem si nakonec celý starší šíbr od oddieho a maká dobře, občas promažu táhla, věřím, že vydrží. Po demontáži starého šíbru jsem chtěl na zkoušku vyndat lana, našla - totálně zarostlá v drážkách. To by mi nová lana za 4500,- moc nepomohla....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

205/309 - manuální šíbr - hejbe se s ním rukou. Podtlak je tam na to, aby se nafoukla/vyfoukla těsnící guma pod tím sklem. O tom, že by 205/309 měly někdy el. šíbr nic nevím, dost pochybuju.

405 - elektrický šíbr, tam žádný podtlak není.

Hadičky volně svedené do podběhů jsou na odtok vody, ty jsou jak u elektrického, tak u mechanického šíbru. Doporučuju je občas protáhnout drátem, aby se nezanesly bordelem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...