Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Teplota motoru-benzín405


Roman

Recommended Posts

Čau lidi,asi už je to mockrát omleté,ale přesto...Teploměr na palubce mi ukazuje cca 75st.C.Včera v koloně se vyšplhal na 90,pak naštěstí začala spínat sahara.Ovšem po pár km už zase ukazoval málo.Na SRi-čku ale taky neukazoval nějak moc cca80.Kde hledat nebo nehledat(?) chybu?

To Oddie,dík za fotky-nestíhám... A šloby to new předělat na dvou saharák?

Dík za rady.Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud teploměr dobře ukazuje (zažil jsem i to, když rosvítil světla, tak teplota klesla o 5 st :) špatně zapojený teploměr), tak pak jedině pořídit dobrej termostat, který nepropouští a drží. Můžeš mít i letní verzi termostatu. Letňáky mají sníženou teplotu otevírání. Nevím, jestli se pro Pegi taky dělají (uzpůsobeno sportovnější jízdě a tudíž i nějaké té teplotní rezervě). Asi jo. Nízká teplota je jenom otázka termostatu.

Jde o to, jestli to finančně stojí za to, koupit nový termostat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já jsem měl stejný problém, byl to termostat a stál bez práce pod 300 (P405Gr/95), takže ta cena zase není tak vysoká. Zkus zahřát motor tak na 60 a sáhni na chladič. Pokud to ale spadlo zase na 75, tak to termostat asi pustil - těžko by se to tak uchladilo. Mně to i s novým termostatem drží tak na 79-82, takže těch 75 bych tak neřešil (já jsem to předtím nemohl ani po 10 km jízdy po městě v zimě dostat přes 70). Taky může blbnout budík.

btw: fakt nikdo nevíte, kde je to teplotní čidlo :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předělat na dvě sahary není problém, ale přijde mi to jako vyhozené prachy. Ale jestli chceš, dvojitá sahara k dispozici je...

Teplotu 75° mám standardně taky (u TD), v 90° spíná sahara (první stupeň, druhý stupeň jsem nikdy běžet neviděl). Pokud ti to normálně topí, neřešil bych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...